Wiedziałeś, że możesz parzyć kawę nawet w lesie? - Przyjaciele Kawy

Wiedziałeś, że możesz parzyć kawę nawet w lesie?

Rimutė
Porady
#dobra kawa na zewnątrz

Nawet najwięksi kawosze dziwią się na wiadomość, że wszędzie można parzyć dobrą kawę. Nawet na pikniku w środku lasu. Bynajmiej, nie mówimy tu o wodnistej kawie rozpuszczalnej. Nie, nie… Możesz parzyć kawę najwyższej jakości w podróży lub na kempingu. Gotowy?

Espresso i ćwiczenia

Choć to urządzenie może wydawać się podobne do pompki do roweru, to jest od niej lepsze, bo może Ci przygotować kawę, kiedy jej najbardziej potrzebujesz! Używając na przykład „Handpresso Pump“, potrzeba pracy rąk, aby wytworzyć odpowiednio wysokie ciśnienie do przygotowania wspaniałego espresso. Najlepsze jest to, że aparat jak “Pump” waży mniej niż kilogram i nie zabiera wiele miejsca w plecaku. To urządzenie przygotowuje napój z kawy mielonej lub w tabletkach (saszetkach E.S.E.).

Zabierz ze sobą swoją ulubioną kawę

Hm, w tym miejscu może odbiegnę od tematu, bo mowa nie będzie o przygotowywaniu kawy na łonie natury. Ale jeśli efekt gwarantowany, to czemu nie? ; ) Jeśli wybierasz się na długą wycieczkę, zawsze możesz sobie zaparzyć ulubioną kawę w domu i zabrać ją ze sobą w termosie. Na przykład wyjątkowo stabilny kubek termiczny “Mighty Mug” utrzymuje temperaturę kawy aż do 6 godzin. Powinno wystarczyć na podróż z punktu A do punktu B (czyli na drogę między dwoma najczęściej uczęszczanymi przez Ciebie miejscami).  

Najlepszy przyjaciel prawdziwego kawosza – Aeropress

Aeropress jest lubiany nawet przez najlepszych baristów i to nie tylko do przygotowywania kawy w domu. Jego zalety jeszcze bardziej uwydatniają się w podróży: jest kompaktowy, lekki, a dzięki mocnej i prostej konstrukcji, prawie niezniszczalny. Jedyną jego wadą jest to, że do przygotowania kawy wymaga gorącej wody. Ale nie martw się – wystarczy ją podgrzać w garnku nad ogniskiem.

Letnie orzeźwienie

Jeśli planujesz letnią wycieczką, powinieneś pomyśleć o kawie na zimno. Nie tylko Cię orzeźwi, ale ma też unikalny smak. Aby ją przygotować, wystarczy zalać kawę mieloną zimną wodą i pozostawić ją na 12 – 36 godzin. Już kiedyś o tym wspominaliśmy, przy okazji alternatywnych metod parzenia kawy. Najlepsze jest tu to, że nie potrzeba żadnych narzędzi ani urządzeń, a tylko zamykany pojemnik i trochę cierpliwości, bo trzeba dość długo poczekać, zanim kawa się zrobi.  

Kawa w samochodzie inaczej

Większość osób kojarzy kawę w samochodzie ze stacją benzynową i papierowym kubkiem, ale jest też inny sposób. Samochodowy ekspres do kawy, który podłącza się do gniazdka do zapalniczki 12 V, zamieni Twoje auto w kafejkę na kołach. Ten mały magik to “Handpresso Auto”.

Parz kawę jak kowboj

Ostatnia metoda na tej liście jest dla prawdziwych miłośników przyrody i przygód. Jest to tzw. metoda kowbojska. Wszystko, czego będziesz potrzebować, to tylko kawa mielona i garnek. No, może jeszcze kowbojski kapelusz, aby dopełnić rytuału. Parzenie tym sposobem jest naprawdę proste: zagotuj wodę w garnku i poczekaj, aż trochę przestygnie. Dodaj do niej kawę mieloną i ciut podgrzej. W końcu zostaw ją na parę minut, aby się zaparzyła i już… Prawdziwie kowbojska rzecz! Bądźmy szczerzy, jakość i smak kawowych napojów mogą tu być różne, ale w skali przygody i autentyczności, jest na samym topie.

Czy już wiesz, z której metody parzenia kawy skorzystasz podczas następnej podróży? Jeśli nie, to zajrzyj do naszej kategorii ekspresów przenośnych, a na pewno znajdziesz tam coś dla siebie! Jeśli znasz jakieś inne ciekawe metody robienia kawy pod gołym niebem, podziel się nimi w komentarzu. Życzymy smacznych podróży!

preloader