Znudzony herbatą? Poeksperymentuj! - Przyjaciele Kawy

Znudzony herbatą? Poeksperymentuj!

Rimutė
Opowiadania
#Herbata

Na świecie są setki różnych herbat, a Ty wciąż pijesz tę samą? To brzmi jak strata okazji, więc może już czas spróbować czegoś nowego? Tak samo jak kawa, herbata różni się nie tylko regionem pochodzenia, ale także sposobem zaparzania, który może wydobyć z niej zupełnie nowe właściwości smakowe.

Herbata liściasta

Jak nazwa wskazuje, są to całe herbaciane liście. Najłatwiejszym sposobem określenia jej jakości jest przyjrzenie się wielkości liści. Im większe, tym więcej szans na ujawnienie się smakowych subtelności. Herbata z całych, nierozdrobnionych liści ma delikatniejszy, bardziej wyrafinowany smak i ma mniej goryczki. Ważne, aby liście miały wystarczająco dużo miejsca na “rozwinięcie się” w trakcie parzenia. Jedynym minusem jest to, że wymaga ona specjalnej metody parzenia – jest to trudniejszy proces, do którego potrzeba specjalnego sitka lub filtra.

Herbata liściasta

Herbata w patyczkach – Tea Sticks

Chyba wszyscy znamy to uczucie, kiedy będąc w gościach, nerwowo poszukujemy miejsca, gdzie moglibyśmy odłożyć kapiącą torebkę z herbatą. Herbata w patyczkach rozwiązuje ten problem. Jest to dość nowe rozwiązanie, wymyślone właśnie po to, aby uniknąć tego “bałaganu”. Herbata ma kontakt z wodą przez ponad 400 małych otworków, przez które fusy nie mogą się przedostać do napoju. Przy opracowywaniu tego opakowania, cała uwaga została skupiona na wygodzie – nie potrzeba tu nawet łyżeczki, bo do mieszania można użyć samego patyczka. Jednak opakowanie to nie wszystko – wewnątrz Tea Sticks znajduje się herbata najwyższej jakości, w różnych, nawet najbardziej egzotycznych smakach, a aluminiowy “patyczek” jest całkowicie bezpieczny i ulegający biodegradacji.

Stick tea

Jedwabne piramidki

To wyższej jakości alternatywa dla tradycyjnej herbaty w torebkach. Nie posiadają one nienaturalnego, niepożądanego posmaku papieru. W większości piramidek, liście herbaty są całe, niepołamane, więc napój ma lepszy smak, a przy tym herbatę łatwiej się zaparza. Ta metoda łączy więc wygodę herbaty w torebkach i jakość herbaty liściastej. Dodatkową zaletą, w porównaniu do tradycyjnych saszetek papierowych jest to, że w tym wypadku woda ma umożliwiony lepszy przepływ, a liście więcej miejsca na rozwinięcie się.

Herbata w jedwabistych piramidkach

Herbata Chai

To napój, który zdobywa wciąż rosnącą popularność. Ma on indyjskie korzenie i definiuje się egzotycznym smakiem, więc jest idealna dla miłośników intensywnych doznań. Chai jest mieszanką tradycyjnych herbat z egzotycznymi przyprawami, jak cynamon, kardamon, goździki itp. Może być pita tylko z wodą, ale tradycyjna receptura przewiduje kombinację wody i mleka. Nie myl Chai z herbatą ekspresową, to zupełnie inny produkt! Napoje, zwane herbatą rozpuszczalną nie są rekomendowane i pij je tylko na własną odpowiedzialność 🙂

Herbata chai

Herbata w kapsułkach i saszetkach

Większość osób nie wie, że ekspresów do kawy można również używać do parzenia herbaty. W naszym sklepie jest zarówno herbata w kapsułkach, jak i w saszetkach – w zależności od ekspresu do kawy. Jest to doskonałe rozwiązanie w biurze, na wieczór lub dla dzieci. Herbatę w kapsułkach można też przygotowywać na zimno.

Kiedy jest tyle opcji do wyboru, wybór zwykłej herbaty i zwykłe zalewanie jej wrzątkiem to po prostu strata okazji 😉 Zajrzyj na naszą stronę do kategorii “Dodatki / Herbaty” i zanurz się w doświadczanie nowych smaków i aromatów.