left-image right-image
Walentynki już za:
 • 00

  Dni

 • 00

  Godz.

 • 00

  Min.

 • 00

  Ust.

Okaż miłość z naszą walentynkową kawą
"Be My Valentine ..."
bottom-image
Dla Twojej Walentynki
1+1 PARALLEL 1 kg kawa ziarnista. Znajdziesz ją tutaj.

Ekspresy do kawy Lelit

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Promocje

O ekspresach do kawy Lelit
Lelit to włoska firma produkująca półautomatyczne ekspresy do kawy, które są przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Jak w przypadku większości włoskich firm, wyjątkowość Lelit polega na tym, że jest zarządzana przez jedną rodzinę. To właśnie nadaje tej firmie wyjątkową wierność i szacunek dla włoskich tradycji kawowych. Jeśli chodzi o wzornictwo i obsługę klienta, Lelit przestrzega szczególnie wysokich standardów, zwracając szczególną uwagę na najmniejsze szczegóły. W swoich urządzeniach firma fachowo łączy tradycyjne elementy charakterystyczne dla włoskich ekspresów do kawy z najnowszymi, najbardziej nowoczesnymi technologiami.

Ideologia Lelit

Przy projektowaniu i produkcji półautomatycznych ekspresów do kawy firma Lelit kieruje się następującymi 6 kryteriami:

Ekspres do kawy musi składać się z elementów absolutnie niezbędnych – wszystkie muszą być funkcjonalne.
Rozmieszczenie wewnętrznych elementów ekspresu musi być systematyczne, zapewniać funkcjonalność i być ukryte przed wzrokiem użytkownika.
Zamiast gonić za przelotnymi modami, firma projektuje maszyny, które są ponadczasowe.
Doświadczenie zdobyte podczas tworzenia ekspresów restauracyjnych musi zostać przeniesione na projektowanie domowych urządzeń do parzenia kawy.
Tak jak kawa przygotowywana za pomocą ekspresu Lelit, tak i samo urządzenie musi być wykonane ręcznie.
Włoskie serce, europejska dusza.

Kawa przygotowana własnoręcznie

Ekspresy do kawy Lelit pozwalają uwolnić twórcze instynkty. Każdy prawdziwy miłośnik kawy wie, że aby przygotować idealne espresso, należy dostosować niezliczoną ilość ustawień – jednak większość producentów nie daje użytkownikowi kontroli nad tymi kluczowymi szczegółami. Tym właśnie różni się od nich firma Lelit. W ekspresach tego producenta można kontrolować wszystko: temperaturę wody, ilość wody, ciśnienie wody, a w ekspresach z wbudowanym młynkiem nawet stopień zmielenia ziaren. Poszukując idealnej równowagi smaków i idealnie gęstej konsystencji espresso, będziesz mógł regulować wiele parametrów, nadając napojowi właściwości, które są niezbędne, aby ziarna kawy w pełni ujawniły swój potencjał smakowy. Każdy ekspres Lelit jest wyposażony w dyszę parową, która pomoże Ci spienić jedwabiście gładką mleczną piankę do napojów latte lub cappuccino. Kiedy już udoskonalisz swoje umiejętności, poczujesz się jak prawdziwy domowy barista, a Twoi bliscy będą gotowi stać w wielogodzinnych kolejkach, aby napić się przygotowanej przez Ciebie kawy. Równie zaskakująca jak jakość parzonej kawy jest wytrzymałość ekspresów Lelit. To właśnie ta wytrzymałość pozwala użytkownikom całkowicie zaufać tym urządzeniom, a gładkość elementów, które trzeba trzymać w ręku podczas przygotowywania kawy (takich jak portafilter i tamper) sprawia, że zakochują się w swoim ekspresie do kawy raz za razem. Nie trzeba dodawać, że jakość zarówno kawy, jak i ekspresów do kawy nie znaczyłaby nic, gdyby urządzenia te były trudne w utrzymaniu i gdyby sprzątanie po sobie zajmowało więcej czasu niż przygotowywanie kawy. Na szczęście, konserwacja ekspresów Lelit nie może być prostsza, a ich powierzchnia, pomimo połysku, może być czyszczona z łatwością. Z tymi urządzeniami masz pełną kontrolę – kupując urządzenie Lelit będziesz mógł być „kapitanem” swojej filiżanki kawy.

Espresso zaparzone przy pomocy ekspresu do kawy Lelit

Jeśli chodzi o rodzaj espresso, które lubisz, nikt nie przygotuje go lepiej niż Ty sam, dlatego możliwość dostosowania każdej funkcji do własnego gustu i przygotowania w domu espresso o jakości restauracyjnej jest prawdziwą rewelacją dla każdego miłośnika kawy. Rozpocznij od wyboru stopnia zmielenia kawy w zintegrowanym młynku lub wolnostojącym młynku Lelit, a następnie, gdy już znajdziesz odpowiedni, ubij kawę w portafiltrze, rozpocznij dozowanie wody i zatrzymaj je po osiągnięciu pożądanej ilości. Podczas parzenia espresso należy utrzymywać ciśnienie wody wynoszące około 9 barów, a zalecany czas dozowania powinien wynosić około 20-25 sekund. Gęsta pianka, która powoli rozpływa się w filiżance bogatej kawy to znak, że wszystko zostało zrobione dokładnie tak, jak należy.

Napoje na bazie mleka

Kiedy już przyzwyczaisz się do spieniania mleka, staniesz się prawdziwym mistrzem w przygotowywaniu napojów kawowych na bazie mleka. Aby uzyskać idealnie jedwabistą mleczną piankę, pamiętaj, aby zawsze używać zimnego mleka. Wypełnij nim połowę metalowego dzbanka, zanurz w nim dyszę parową i przekręć pokrętło pary do oporu. Trzymając otwory w dyszy na powierzchni mleka, zacznij przygotowywać mleczną piankę. Po chwili wepchnij ją głębiej i trzymaj ją pod kątem, który zmusi mleko do rozpoczęcia wirowego obrotu – takie postępowanie pozwoli Ci na wymieszanie pianki z płynnym mlekiem, co ostatecznie zaowocuje ciepłym mlekiem, które będzie puszyste jak chmurka i doskonale nada się do przygotowania zarówno latte, jak i cappuccino. Te mleczne napoje kawowe powstają na bazie espresso, a główna różnica między nimi polega na ilości pianki. Latte wymaga mniejszej ilości mlecznej pianki, podczas gdy cappuccino zawiera jej więcej.

Kawa jak z najlepszej kawiarni

Nie jest tajemnicą, że to właśnie Włochom należy dziękować za obecną popularność kultury espresso. Honorując włoską misję, firma Lelit daje wszystkim możliwość dalszego rozwoju kultury prawdziwej kawy w domowym zaciszu. Każdy ekspres Lelit pozwoli Ci przygotować espresso, kawę czarną, americano, latte lub cappuccino. Największe wrażenie robi jednak nie ilość dostępnych receptur, ale ich wyjątkowa jakość. W ekspresach do kawy należących do linii Lelit home zastosowano technologie, które zostały już sprawdzone w modelach restauracyjnych, dlatego kawa parzona w domu za pomocą tych urządzeń jest równie smaczna jak ta, którą przywykliśmy delektować się w restauracji – jeśli nie odrobinę smaczniejsza!

Ponadczasowy design

Stworzenie pięknego ekspresu do kawy nie jest dużym wyzwaniem dla firmy, która znana jest z dbałości o każdy szczegół – ale to nie wystarczy. Ci, którzy wybierają Lelit, mogą nie tylko być pewni, że ich ekspres będzie pasował do każdego wnętrza, ale także mogą być spokojni o to, że będzie on modny tak długo, jak długo będzie używany. Nie dzieje się to oczywiście samoistnie – nad każdym urządzeniem Lelit pracuje ogromny zespół włoskich projektantów. Wraz z zespołem projektantów decyzje podejmuje również dział rozwoju technologii, który dba o to, aby każdy szczegół projektu miał znaczenie i spełniał określoną funkcję. Efektem tej pracy są ekspresy do kawy Lelit, które są tak samo ponadczasowo piękne, jak i funkcjonalne.

Lelit i ekologia

Dla tej firmy zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko modne słowo – to ich ostateczny cel. Wszystkie fabryki firmy Lelit korzystają z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Przy wyborze partnerów transportowych firma stosuje szczególnie surowe kryteria i dąży do tego, aby znajdowali się oni jak najbliżej siedziby firmy Lelit. Dzięki temu firma spala mniej paliwa. Ponadto wiele procesów i dokumentów jest w tej firmie digitalizowanych, dzięki czemu zużycie papieru jest ograniczone do minimum. Wreszcie, firma Lelit wykorzystuje do produkcji swoich wyrobów materiały nadające się do recyklingu, co oznacza, że po zakończeniu długiego okresu użytkowania ekspresu do kawy, jego elementy odrodzą się ponownie w innej formie. Można śmiało powiedzieć, że firma Lelit nie tylko nadal wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także stanowi przykład dla innych firm, które mogą pójść w jej ślady.

Linia Lelit 50’s  

Ta seria ekspresów do kawy inspirowana jest duchem lat 50-tych. To właśnie wtedy powstał kwintesencja włoskiego designu, dwa z nich to Fiat 500 i skuter Vespa. Zgodnie z dzisiejszą modą, linia Lelit 50’s charakteryzuje się szczególnie dużą ilością elementów ze stali nierdzewnej, minimalistycznym designem i oczywiście funkcjonalnością, która jest dowodem włoskiego perfekcjonizmu.  Wszystkie modele z tej serii zostały nazwane na cześć sławnych kobiet – aktorek lub znanych postaci filmowych.

Anna 

Pierwszy w kolejności, ekspres do kawy Anna jest niezwykle kompaktowy i wyposażony tylko w najbardziej niezbędne funkcje. Jeśli zdecydujesz się na to urządzenie, nie będziesz czuł się zagubiony wśród licznych ustawień i dźwigni, a mimo to będziesz w stanie przygotować każdy napój, od espresso po cappuccino, jak prawdziwy, wykwalifikowany barista. Ci, którzy chcą doświadczyć wszystkiego, co ten ekspres ma do zaoferowania, muszą dokupić do niego osobny młynek do kawy.

Anita 

Jest to ulepszona wersja modelu Anna, wyposażona w zintegrowany młynek – dlatego w tym urządzeniu znajdziesz dodatkowe przyciski związane z regulacją stopnia zmielenia kawy. Z pewnością przydadzą się one podczas parzenia idealnego espresso! Podobnie jak Anna, kompaktowa Anita posiada wydajną dyszę parową, która umożliwi Ci spienienie mleka na gładką piankę do filiżanki pysznego latte lub cappuccino.

Glenda 

Największą zaletą tego modelu jest duży bojler na wodę, który pozwoli Ci na przygotowanie wielu filiżanek kawy pod rząd. Ponadto, ekspres wyposażony jest w zintegrowany mechanizm, który zapewnia stabilną temperaturę wody, nawet gdy jej poziom się obniża. Dzięki dużej pojemności bojlera nie będziesz musiał napełniać zbiornika na wodę nawet po przygotowaniu kilku porcji espresso jedna po drugiej!

Diana

Model Diana przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, które dzielą się na miłośników espresso i zwolenników napojów mlecznych. Wewnątrz tego urządzenia znajdują się dwa bojlery – jeden na kawę, drugi na parę, więc jeśli chcesz jednocześnie przygotować espresso i spienić mleczną piankę, intensywność pary nie zostanie zakłócona przez parzenie. Ze względu na zintegrowaną dodatkową wylewkę gorącej wody, model Diana docenią również miłośnicy herbaty. Będziesz mógł zaparzyć herbatę bez konieczności czekania na zagotowanie się czajnika!

Seria ekspresów do kawy Lelit VIP

Jest to najnowsza linia stworzona przez firmę Lelit. Przeznaczona jest dla tych, którzy chcą cieszyć się doskonałością tych ekspresów nie tylko podczas parzenia kawy, ale także po prostu patrząc na nie, podziwiając eleganckie formy, które zdobią otaczające je wnętrze. Aby uczynić te urządzenia jeszcze bardziej atrakcyjnymi, ich korpus jest wykonany ze szlifowanej stali nierdzewnej. Jak wszystkie inne linie Lelit, tak i ta charakteryzuje się niezwykłą dbałością o szczegóły, dlatego elegancja i funkcjonalność tej serii z pewnością zachwyci. Ekspresy do kawy zostały nazwane na cześć księżniczek lub królowych.

Grace

Jest to podstawowe urządzenie z serii VIP. Pomimo swojej pozycji pierwszego ekspresu, posiada on wszystko, czego można oczekiwać od urządzeń VIP firmy Lelit. Kompaktowy i elegancki, jest wystarczająco mocny, aby zaparzyć espresso, które jest doskonale wyważone, podczas gdy dysza pary umożliwia spienianie jedwabiście gładkiej mlecznej pianki. Podobnie jak inne modele VIP, ten również posiada dwa ekrany, które wyświetlają temperaturę i ciśnienie wody podczas przygotowywania kawy.

Victoria

Jest to kompaktowy, ale niezwykle wydajny ekspres przeznaczony dla miłośników dobrego espresso. W jego niewielkiej obudowie znajduje się bojler, który jest wystarczająco duży, aby przygotować kilka porcji espresso pod rząd, a także spienić mleko do filiżanki cappuccino – bez żadnych przerw! Model ten jest również wyposażony w 58-mm grupę zaparzającą, którą zwykle spotyka się w profesjonalnych ekspresach do kawy do użytku komercyjnego, dzięki czemu Twoja domowa kawa będzie równie dobra, jak ta parzona w kawiarni.

Kate 

Ten ekspres jest tak samo wydajny jak omówiony powyżej model Victoria – ale to, co go wyróżnia, to zintegrowany młynek. Dzięki niemu za każdym razem będziesz mógł świeżo zmielić ziarna kawy i wybrać stopień zmielenia, który będzie najodpowiedniejszy do przygotowania idealnego espresso.

Elizabeth

Ten model Lelit plasuje się dokładnie pomiędzy ekspresami domowymi i restauracyjnymi. Jego solidna konstrukcja i dwa bojlery umożliwią Ci przygotowanie wielu filiżanek kawy pod rząd bez konieczności czekania na podgrzanie wody, a kompaktowe rozmiary Elizabeth sprawią, że znajdziesz dla niego odpowiednie miejsce nawet jeśli Twoja kuchnia nie jest szczególnie przestronna. Minimalistyczny styl będzie pasował do każdego wnętrza i pozostanie modny przez długi czas użytkowania tego trwałego modelu.

Seria Lelit Pro

Zaprojektowana dla tych, którzy cenią sobie kawę najwyższej jakości i chcą stać się prawdziwymi domowymi baristami, linia ekspresów do kawy obejmuje zarówno urządzenia w stylu restauracyjnym, jak i te, które doskonale nadają się do użytku domowego. Są one wykonane z materiałów, które są w stanie wytrzymać wysoką częstotliwość użytkowania, a doświadczony zespół projektantów zadbał o to, aby nawet najbardziej wytrzymałe z nich nadal wyglądały stylowo i ponadczasowo elegancko.

Mara 

Ekspres Mara jest dowodem na to, że dobre rzeczy mogą być w małych opakowaniach. Z pomocą tego urządzenia będziesz w stanie zaparzyć kawę z niezwykłą precyzją zarówno w domu, jak i w małej kawiarni. Wbudowane barometry pozwolą Ci śledzić ciśnienie i tym samym pomogą Ci w dążeniu do uzyskania jak najlepszych rezultatów. Parząc kawę w tym modelu, poczujesz się jak prawdziwy profesjonalista, który potrafi dostosować każde ustawienie do swoich upodobań.

Bianca 

Bianca to ekspres przełamujący standardy, który na nowo definiuje proces przygotowywania kawy. Zintegrowany mechanizm profilowania ciśnienia pozwoli Ci wybrać pożądane ciśnienie wody, aby uzyskać najlepszy smak i idealną równowagę. Dzięki tej dźwigni, miłośnicy kawy mogą zwilżyć zmieloną kawę za pomocą niskiego ciśnienia, co gwarantuje, że po rozpoczęciu parzenia, woda zostanie równomiernie rozprowadzona po całej porcji kawy. Ekspres ten doskonale nadaje się zarówno do restauracji, jak i do użytku domowego. Atrakcyjny design z pewnością zachwyci Cię nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. Nawet ci, którzy nie piją kawy, skuszą się na zaparzenie filiżanki z tym ekspresem – Bianca pokazuje, jak ekscytujące, intrygujące i ciekawe może być przygotowanie kawy.

Giulietta 

Ekspres Giulietta z pewnością stanie się głównym akcentem każdej kawiarni! Jest wyposażony w dwie grupy zaparzania i został zaprojektowany z myślą o obsłudze długich kolejek klientów – które, biorąc pod uwagę jakość i zrównoważony smak kawy przygotowywanej w tym urządzeniu, po prostu muszą się tworzyć. Korzystając z tego ekspresu, będziesz mógł zaprogramować omówione powyżej zwilżanie kawy mielonej niezależnie od wielkości porcji, więc niezależnie od odmiany i ilości kawy, efekt końcowy będzie za każdym razem tak samo doskonały. Model ten wyposażony jest w 10-litrowy bojler – po podłączeniu urządzenia do sieci wodociągowej bojler napełnia się automatycznie, co oznacza, że Twoi klienci nie będą musieli czekać na ponowne napełnienie zbiornika i podgrzanie wody. To doskonały wybór do baru lub kawiarni, w których dąży się do serwowania kawy na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej