Zestawy do kawy

Cena
Producent
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Typ panelu obsługi
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Średnica żaren
Promocje
Filtr  
Sortuj
Filtr  

Pokazuje 1-24 wyników z 62

Zestawy kaw

Pojedyncza paczka kawy (250 g) pozwoli nam na zaparzenie 20-25 filiżanek naparu. Prawdziwym koneserom wystarczy to raptem na 4 – 5 dni. Nie inaczej jest z kapsułkami; przeciętne opakowanie zawiera 10 do 20 sztuk – jednym słowem: niedużo. Podczas gdy coraz większa liczba konsumentów skarży się na prędkość, z jaką wyczerpują oni zapasy pysznej kawy, my, Przyjaciele Kawy podjęliśmy się tworzenia rozmaitych zestawów kaw i oferowania ich naszym klientom. Teraz kawa może starczyć ci na dłużej, a zapłacisz za nią mniej – wszystkie zestawy objęte są specjalną zniżką.

Zestawy kaw z wieloma odmianami ziaren: odkryj więcej niż jeden smak. Asortyment kawowy Przyjacielei Kawy oferuje szeroki wybór takich zestawów, a w skład niektórych z nich wejdą różne kawy. Kawy te mogą należeć do tego samego asortymentu (np. Caprissimo lub Parallel), być wyprodukowane przez tego samego producenta, wypalone przez tego samego roastera, mogą też pochodzić od kilku producentów. Tego rodzaju zestawy pozwalają na jednorazowy zakup większej, możliwość spróbowania różnych rodzajów kawy i oszczędność pieniędzy (w porównaniu z ceną zakupu każdej paczki osobno).

Zestaw kilku opakowań – by twój zapas kawy nie wyczerpał się zbyt szybko. Inne oferowane przez nas zestawy składają się z kawy tego samego rodzaju. Zawierają 3 lub nawet 8 opakowań twojej ulubionej kawy (ziarnistej, zmielonej lub w formie kapsułek). Stworzone je dla osób, którzy dobrze wiedzą, czego chcą. Jeśli znajdujesz się w tym gronie, dzięki nim zaopatrzysz się we wspaniałą kawę w znacząco niższej cenie.

Dlaczego warto kupować zestawy kaw?

Osoby przyzwyczajone do kupowania pojedynczych paczek kawy, powinny rozważyć przedstawione poniżej powody, dla których warto zdecydować się na zestawy.

By nigdy w nieoczekiwanym momencie nie zabrakło ci kawy. Jeśli kiedykolwiek po obudzeniu i wejściu do kuchni okazało się, iż w twoim domu zabrakło kawy, doskonale rozumiesz związaną z tym frustrację. Może wpłynąć na cały twój dzień, sprawiając, iż czujesz jakby całe zło tego świata sprzysięgło się przeciw tobie już od jego początku. Oszczędź sobie tych emocji, kupując większy zapas kawy.

Wydawać by się mogło, że 250 g kawy to całkiem spora ilość, ale pozwoli na zaparzenie zaledwie 25 filiżanek (jeśli parzysz w ekspresie, preferujesz średnio-mocne napary, czyli na jedną porcję zużywasz około 10 g). Pomyśl o tym w następujący sposób: jeśli dwie osoby w twoim domu piją zazwyczaj 3 kawy dziennie, twój zapas skończy się w zaledwie 4 dni! To właśnie z tego powodu warto kupić jej więcej.

Oszczędzaj pieniądze, kupując więcej za jednym razem. Przystępna cena to jeden z najważniejszych powodów, dla których zestawy kaw są świetną inwestycją. W porównaniu z tym, co musielibyśmy zapłacić nabywając każdą paczkę kawy indywidualnie, zakup zestawów pozwoli nam zaoszczędzić aż do 40%! Dodajmy do tego fakt, iż może nas to uchronić przed niespodziewanym wyczerpaniem zapasu kawy i niedługo nie znajdziemy już powodów by ich nie kupować!

Przemyślany prezent. Prezent w postaci paczki wspaniałej kawy ucieszy każdego jej miłośnika. W asortymencie sklepu Przyjaciele Kawy znajdziemy pięknie zapakowane upominki, takie jak zestawy do degustacji czy też zestaw Caprissimo w eleganckim pudełku. Wybierając jednak inny zestaw, wciąż możesz zdecydować się także na luksusową torebkę, w którą następnie go zapakujesz, Będzie to stanowić znakomity, a przy tym pyszny prezent. Ponadto kupując więcej paczek kawy za jednym razem kilka z nich możesz zostawić dla siebie, a resztę dać rodzinie, sąsiadom, czy przyjaciołom w ramach miłej niespodzianki. Dzielenie się to wyraz myślenia o innych, prawda?

Kupowanie w zestawach a świeżość kawy

Niektóre osoby podchodzą do zestawów kawy z rezerwą, boją się bowiem, że zbyt długo przechowywana kawa utraci świeżość, smak i aromat. Tak naprawdę w przeciwieństwie do większości produktów spożywczych, kawa nie traci ważności. Na paczce znajdziesz jedynie rekomendowaną datę spożycia lub datę palenia wraz z sugestią spożycia w ciągu 12-16 miesięcy. Kawę po tym okresie można nadal bezpiecznie spożywać, lecz większość jej smaku i aromatów ulotni się do tego czasu. Po otwarciu paczki, kawę należy spożyć jak najszybciej, jednak jeśli jest ona szczelnie zamknięta i przechowywana w oryginalnym opakowaniu, co za tym idzie chroniona przed wpływem światła słonecznego, wilgoci i powietrza, pozostanie świeża. Koniec końców, można spokojnie kupić kilka paczek kawy jednocześnie bez obaw, iż część z nich zwietrzeje.

Jak przechowywać kawę, by pozostała świeża na dłużej?

Niezależnie od powyższych uwag, jeśli już otworzyliśmy paczkę kawy lub zdarza nam się kilka paczek otwartych w jednym momencie, warto przechowywać je w taki sposób, by dłużej zachowały świeżość. Kawę należy przechowywać w szczelnie zamkniętej paczce, z dala od światła słonecznego, wilgoci i powietrza, w suchym, chłodnym miejscu. Prawdziwi miłośnicy kawy mogą zainteresować się zakupem specjalnych pojemników próżniowych – dzięki nim smak i aromat uda się zatrzymać na dłużej.  

Jak wybrać dobrą kawę?

Kupując większe ilości kawy, chcemy mieć pewność, że będzie nam smakować. Wybierając kawę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące aspekty:  

  1. Gatunek i rodzaj kawy. Jeśli jesteś zwolennikiem subtelnego smaku, warto wybrać stuprocentowe arabiki. Wielbicielom intensywniejszych smaków polecamy mieszanki arabiki i robusty. Jeśli szukasz wyjątkowych doznań, spróbuj kaw single-origin. Natomiast w przypadku, gdy uważasz się za prawdziwego konesera, wybierz kawy single-origin oznaczone jako specialty i przekonaj się, co świat kawy ma do zaoferowania.  
  2. Region uprawy ziaren. Jeśli lubisz klasyczne smaki kawy (np. nuty czekoladowe, orzechowe, kakaowe), prawdopodobnie najlepszymi dla twojego podniebienia będą ziarna pochodzące z Ameryki Południowej lub Azji. Miłośników nut owocowych, tropikalnych nie rozczarują kawy z Afryki i Ameryki Środkowej. Cechuje je żywszy, ciekawszy smak, często bardziej niż kawę w tradycyjnym rozumieniu przypominają wino czy herbatę.
  3. Metoda obróbki. Gdy już zdecydowałeś się na zakup kawy single-origin, nie zapomnij poświęcić uwagi metodzie obróbki: kawy obrabiane tzw. metodą suchą są słodsze i bardziej soczyste, natomiast poddawane obróbce mokrej mają wyraźne nuty owocowe, są żywsze, bardzo „czyste” w smaku.  
  4. Stopień wypalenia. Im ciemnej wypalone ziarna, tym bardziej w smaku przypominają klasyczną, włoską kawę, o dużej intensywności i goryczy. Im są natomiast jaśniejsze, tym bardziej owocowe, cechujące się kwaskowatym, w pozytywnym znaczenu, smakiem.
  5. Nuty smakowe. Wybór kawy wedle kryterium dominujących nut smakowych i opisu aromatu to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na podjęcie decyzji. Które z poniższych połączeń brzmi dla ciebie bardziej zachęcająco: czekolada, kakao i karmel, czy jagody, czarne porzeczki i wanilia?
  6. Sugerowana metoda parzenia. Sposób, w jaki ziarna zostały wypalone czyni je bardziej odpowiednimi do parzenia konkretnymi metodami. Jeśli jest tak w przypadku twojej kawy, na paczce brakować może informacji o sugerowanych metodach parzenia. Jeśli jednak została już tam umieszczona, warto o niej pamiętać. Dzięki temu będziemy wiedzieć jak parzyć daną kawę, by odkryć pełnię jej potencjału. Jeśli na paczce znajduje się wyraz espresso, należy użyć ekspresu ciśnieniowego.

Jeśli wciąż nie masz pewności, który zestaw kaw jest dla ciebie odpowiedni, konsultanci sklepu Przyjaciele Kawy, chętnie udzielą ci cennych rad, a także pomogą wybrać zestaw idealnie dopasowany do twoich preferencji i ulubionych metod parzenia.