Zestaw kawy ziarnistej „Kivu & Magnifico“, 2kg - Przyjaciele Kawy

Otrzymaj ofertę

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 15 min.
(w godzinach pracy)

Dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce!

Dostarczamy produkty w 3-5 dni robocze

Zestaw kawy ziarnistej „Kivu & Magnifico“, 2kg

Reviews
Specyfikacja techniczna
Producent

Inne

Rodzaj

Arabica

Sposób przyrządzania

Ekspresem

Waga

2 kg

Ilość

2 szt

Typ

Ziarna

Informacje o produkcje

Kawa ziarnista Przyjaciele Kawy „Kivu“, 1kg

Kawa ta dojrzewała w unikalnym miejscu – w dolinie Virunga, na północ od jeziora Kiwu. Kawowce rosną tam na wysokości 1500 – 2000 m n.p.m. Żyzna gleba, wilgoć od jeziora Kiwu i tropikalny klimat stanowią idealne warunki do uprawy unikalnej kawy. Plantacje należą do małych rodzinnych farm, które łączą się w spółdzielnię KOKONDO. Kawa rośnie tam naturalnie, w cieniu drzew i bez użycia pestycydów. Owoce są zbierane tylko ręcznie, a każda rodzina dostarcza około 5 worków (60kg) kawy. Z tego powodu, na rynku jest tak mało tej unikalnej kawy. Ziarna są obrabiane metodą mokrą w wiosce Bukavu, która jest siedzibą spółdzielni i do której dostarczane są owoce kawowców z okolicznych gospodarstw.

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE: Palona na specjalne zamówienie Przyjaciół Kawy. Stopień palenia: CITY (średni). W prawidłowo przyrządzonym napoju wyczuwalna jest słodycz suszonych owoców i marcepanu, z długo utrzymującym się posmakiem ciemnej czekolady. Można wyczuć delikatną kwaskowość owoców leśnych wraz z ich słodyczą. Idealna do espresso.

Kraj: Demokratyczna Republika Konga.

Typ: 100% Arabica Burbon / Kent.

100% oryginalna i naturalna.

Kawa ziarnista Café Liegeois „Magnifico“, 1kg

W tej mieszance harmonijnie współgrają ziarna aż z 7 różnych krajów: Etiopii, Kenii, Meksyku, Kostaryki, Kamerunu, Togo i Brazylii (80 % arabica i 20 % robusta). Ciepły, słodki i “kleisty” zapach. Zarówno zapach jak i smak wypełnione są jak czekolada z malinową nalewką. Słodycz owoców miesza się z goryczką czekolady. Bardzo długi posmak czekolady pozostajcy w ustach.

Niearomatyzowana.

Reviews

Nie ma jeszcze recenzji.

Pytania gości