Jeden prezent pod choinką – sposób, aby cieszyć najbliższych przez cały rok

Rimutė
Dla dobrej kawy w domu
#Prezent

Może myślisz o tym, by dać swoim przyjaciołom lub członkom rodziny radość w postaci wysokiej jakości kawy, a może chcesz ich porozpieszczać w czasie nadchodzących Świąt? Z roku na rok spotykamy coraz więcej osób, które poszukują idealnego ekspresu do swojego domu.

Święta to cudowny czas, w którym każdy chce spełnić swoje marzenia. Więc bez względu na budżet, my zawsze znajdziemy ekspres do kawy, który zaspokoi różne potrzeby.

Dobry ekspres do kawy – inwestycja na lata

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i coraz więcej entuzjastów kawy decyduje się na zakup bardziej luksusowego ekspresu do kawy. Mimo, że początkowo planawany budżet często jest o wiele niższy, w końcu wiele osób decyduje się na lepszą maszynę, która spełnia wszystkie potrzeby i będzie dłogo oraz niezawodnie działać. W tych wypadkach często dochodzi do zakupu na raty.

Cena ekspresu do kawy zależy od jego funkcji, zintegrowanego systemu mleka i projektu. Renomowani producenci poświęcają wiele czasu i uwagi na parametry techniczne, dzięki czemu każda filiżanka kawy jest idealnie przygotowana, a ekspres służy długo i niezawodnie. Ekspresy do kawy ze zintegrowanym systemem mleka zawsze kosztują więcej niż te, które przygotowują tylko kawę czarną. Niemniej jednak, jeśli pijesz co najmniej jedną kawę mleczną dziennie, zalecamy, abyś rozważył zakup ekspresu z automatycznym systemem mleka.

Ekspres do kawy Saeco „Xelsis SM7684/00“ doskonale zaspokoi potrzeby rodziny lub większych spotkań z przyjaciółmi. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby przygotować nawet 15 różnych napojów kawowych. Ponadto, ekspresy te mają możliwość zapamiętania 6 indywidualnych receptur kawy, gdzie można ustawiać objętość mleka i kawy oraz temperaturę. Ekspres do kawy może przygotować dwie filiżanki espresso, cappuccino lub latte macchiato naraz, więc każdego ranka przygotowanie kawy będzie szybkie i przyjemne. Ponadto można też regulować moc każdej kawy. Ta funkcja jest szczególnie przydatna tak, gdzie członkowie rodziny mają różne preferencje co do ilości mleka lub mocy kawy.

Wśród najpopularniejszych ekspresów do kawy znajduje się też producenta JURA. Jego najlepiej sprzedające się modele to „ENA 8 Metropolitan Black“ i „ENA 8 Nordic White“. Te ekspresy z pojedynczą wylewką są urocze dzięki wyjątkowemu kształtowi i wzornictwu zbiornika na wodę, który przypomina kryształową karafkę.

Inna opcja to kompaktowy ekspres do kawy JURA „ENA Micro 90 Dark Inox“, który jest stworzony do przygotowywania niewielkich ilości kawy, czyli innymi słowy – dla małych rodzin. To urządzenie o eleganckim wyglądzie również jest w stanie zapamiętać 6 różnych receptur kawy, a do tego jest kompaktowe i ma uniwersalny design, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza.

Ekspresy te są wyposażone w wyjątkową technologię „P.E.P.“, która przepuszcza wodę w sposób puslacyjny. W ten sposób, podczas procesu parzenia zachowane zostają najlepsze cechy, smak i aromat kawy. Ponadto ekspresy do kawy Jura charakteryzują się łatwą konserwacją i innowacyjnym systemem wodnym „I.W.S.“, który rozpoznaje filtr wody i wyświetla ostrzeżenie, gdy wymaga on wymiany. Ponadto sam ekspres do kawy informuje, kiedy należy przeprowadzić program czyszczenia, uzupełnić wodę lub kawę ziarnistą w zbiorniku.

Jedna z największych zalet i wyróżnik tego producenta to aplikacja mobilna „J.O.E.“, która dzięki funkcji “Smart connect” łącz najnowsze ekspresy do kawy Jura ze smartfonem. Dzięki temu można przygotować kawę za pomocą kilku kliknięć na telefonie.

Małe ekspresy do kawy – dla osób poszukujących prezentów w ostatniej chwili

Czy zostawiłeś świąteczne zakupy na ostatnią chwilę? A może wręcz przeciwnie i już od dawna zastanawiasz się, co ciekawego i pożytecznego możesz dać swoim najbliższym? Jeśli wiesz, że poranki zaczynają się od filiżanki czarnej kawy, to już znalazłeś idealny prezent.

Małe i kompaktowe ekspresy do kawy na kapsułki w grudniu osiągają szczyt listy najlepiej sprzedających się produktów. Swoją popularność zawdzięczają niewysokiej cenie, dużej różnorodności kawy w kapsułkach i najłatwiejszej konserwacji, w porównaniou do innych rodzajów ekspresów do kawy. W asortymencie Przyjaciół Kawy znajdują się kapsułkowe ekspresy do kawy już od 129 zł, a najpopularniejsze z nich to De’Longhi „Piccolini“, NESCAFÉ® Dolce Gusto® „Jovia“ i Nespresso „Essenza Mini“.

Stylowy ekspres do kawy De’Longhi „Piccolini“ będzie odpowiadał tym, którzy lubią pyszną kawę, szybko i łatwo przygotowaną. Objętość napoju można łatwo regulować – wystarczy przekręcić mechaniczną dźwignię, a po osiągnięciu żądanej ilości kawy – zatrzymać proces.

Elegancki ekspres do kawy NESCAFÉ® Dolce Gusto® „Jovia“ charakteryzuje się niekonwencjonalnym wzornictwem i stylem. Posiada również funkcję „Eco“, która wyłącza urządzenie po 5 minutach nieużywania. W tym urządzeniu będziesz mógł wybrać ilość wody przed przygotowaniem kawy, aby cały proces mógł być w pełni zautomatyzowany. To kompaktowe urządzenie Nespresso można łatwo przechowywać w dowolnym miejscu w kuchni. Ekspres do kawy „Essenza Mini“ ma dwie różne funkcje programowania objętości i mocy kawy, co pozwala szybko i bez wysiłku cieszyć się ulubionym napojem. Ponadto będziesz mógł dostosować ilość kawy do swoich potrzeb, a także wybierać z szerokiej gamy kawy w kapsułkach.

W ten oto sposób, dając jeden prezent, codziennie będziesz uszczęśliwiać najbliższych i siebie.