OFERTA TYGODNIA  

Pokazuje 1-24 wyników z 44

O ekspresach do kawy Jura

Wywodząca się ze Szwajcarii firma JURA od roku 1931 produkuje urządzenia gospodarstwa domowego najwyższej jakości. Gdy w latach 70. w Europie rosło zainteresowanie włoskim espresso, JURA postawiła sobie za cel stworzyć domowe ekspresy automatyczne, które były by zdolne konkurować z profesjonalnymi urządzeniami. Kolejne sukcesy sprawiły, iż od roku 1994 firma zaczęła koncentrować się wyłącznie na produkcji ekspresów automatycznych klasy premium. Dziś tysiące ludzi na całym świecie łączy nazwę „JURA” z najwyższej jakości ekspresami automatycznymi – zarówno domowymi, jak i biurowymi.

JURA domowe ekspresy do kawy

W latach wcześniejszych JURA koncentrowała się na produkcji elektrycznych artykułów gospodarstwa domowego. Po decyzji o specjalizacji w dziedzinie parzenia kawy, uwaga firmy przekierowana została na wysokojakościowe domowe ekspresy automatyczne. Dziś JURA domowe ekspresy do kawy uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych i niezawodnych na świecie.

Dostępny jest szeroki wybór ekspresów JURA: wybierz z niezwykłej, kompaktowej serii jednokubkowej ENA (modele „Ena 4”, „Ena 8” i „Ena 8 Touch”), ponadczasowe bestsellery ze sławnej serii E, obejmującej modele „E6” i „E8” (ten ostatni daje możliwość wyboru wariantu kolorystycznego: dostępne są „E8 Moonlight Silver”, „E8 Dark Inox”i „E8 Piano Black”), ekspresu „S8” klasy premium (z różnymi wariantami: „Piano Black”, „Moonlight Silver” i „Chrome”), nagrodzony „J6”, uwielbiany przez fanów mody na całym świecie, luksusowy, innowacyjny JURA „Z10” i niepokonany, niesamowity JURA „Giga 6”. Więcej o funkcjach każdego z nich dowiedzieć się możesz w opisach urządzeń na naszej stronie.

Profesjonalne ekspresy do kawy JURA

Zachęcona sukcesem w sektorze ekspresów domowych, firma JURA zdecydowała się zastosować niezwykłe technologie by produkować także ekspresy profesjonalne. Niedługo później można je było spotkać w wielu biurach, sklepach i hotelach. Zmieniły się one w symbol prestiżu: posiadanie ekspresu JURA w swoim biurze było równoznaczne z gustowaniem w pysznej, wysokojakościowej kawie.

Profesjonalne ekspresy JURA przeznaczone są do parzenia nawet 200 filiżanek każdego dnia. Możesz wybrać spośród różnych poziomów produktywności. Co więcej, większość modeli można podłączyć do zewnętrznych źródeł wody, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Szwajcarskie wartości

Nie tylko siedziba firmy JURA mieści się w szwajcarskim mieście Niederbuchsiten – to stamtąd swoje korzenie biorą też jej szwajcarskie wartości: innowacyjność, precyzja, nienaganna jakość, niezawodność, zrównoważony rozwój i wysokiej jakości obsługa. Ekspresy stanowią synonim perfekcyjnej kawy, łatwości użytkowania, pięknego designu i wyjątkowej obsługi klienta. 

Kawa najwyższej jakości

Ekspresy JURA zostały stworzone przez zespół liczący 70 doświadczonych inżynierów. Ich celem jest zaparzenie perfekcyjnego kubka kawy za dotknięciem jednego przycisku, niezależnie, czy jest to espresso, czy modne latte macchiato. Dążąc do ulepszenia technologii parzenia kawy inżynierowie sprawiają, iż ekspresy JURA są zdolne do konkurowania z profesjonalnymi baristami.

Łatwość użytkowania

Obsługa urządzeń JURA jest w pełni intuicyjna. Zapomnij o instrukcjach obsługi: menu jest klarowne i proste, nie zawiera niczego oprócz niezbędnych elementów. Wiara, iż geniusz leży w prostocie to część szwajcarskiego podejścia firmy. Z każdej strony rozważone zostać muszą nawet najmniejsze szczegóły: przykładowo, urządzenia wyposażone w inteligentny system wodny automatycznie rozpoznają filtr, uwalniając cię tym samym od konieczności wykonywania dodatkowego programowania.

Piękny design

Tym, co pomaga ekspresom JURA w wyróżnieniu się na rynku jest wyraziste, dające wrażenie sprężonego liniowanie, minimalistyczny design i wysokiej jakości materiały. Urządzenia te nie tylko parzą pyszną kawę, ale stanowią też piękną ozdobę kuchni. Co więcej, są przyjemne zarówno w dotyku, jak i dla oka. 

Wysokiej jakości obsługa

W czasie trwania okresu gwarancyjnego, ekspresy JURA serwisowane są przez wyspecjalizowane markowe i autoryzowane serwisy. Miejsca te są przeznaczone wyłącznie do zajmowania się ekspresami JURA i ich właścicielami. Wysokiej jakości obsługa jest więc gwarantowana. 

Wyjątkowe technologie JURA

Ekspresowi JURA przygotowanie perfekcyjnej kawy ze świeżo zmielonych ziaren zajmuje nawet tak krótko, jak jedną minutę. To wszystko dzięki technologiom JURA, które razem pracują celem uzyskania najlepszych możliwych wyników. 

Innowacyjne młynki: od „Aroma G2” do „P.R.G.”

Jeśli chodzi o pyszną kawę, wszystko zaczyna się od mielenia. Właśnie dlatego misją firmy JURA jest ulepszanie młynków do kawy. Pierwszy z nich, Aroma G2 został szybko zastąpiony przez Aroma G3 – ten drugi jest wyjątkowo szybki, pozwala tym samym na zachowanie największej ilości oryginalnego aromatu. Kolejnym krokiem było wprowadzenie młynka Professional Aroma, który dzięki poprawionej geometrii mielenia pozwala na zachowanie nawet o 12,2% więcej aromatu (w porównaniu do innych, zwykłych młynków).

Największą innowacją firmy JURA jest P.R.G (Product-Recognising Grinder Młynek Rozpoznający Produkt). W zależności od wybranego naparu, ekspres sam zdecyduje o poziomie mielenia: od drobnego do mniejszych ilości kawy, po gruby do większych naparów i kawy cold brew.

Wybierz ulubiony proces parzenia: „P.E.P”, „One-Touch Lungo” lub cold brew

Czas ekstrakcji – to właśnie ten aspekt, okres kontaktu wody ze zmieloną kawą – jest kluczowy przy jej parzeniu. W zależności od wybranego przepisu wymagany być może dłuższy lub krótszy czas parzenia, a to ma kluczowy wpływ na jakość parzonego naparu. To właśnie dlatego inżynierowie JURA zaprojektowali kilka różnych technologii parzenia, każdą idealną do innego typu kawy.

Pulse Extraction Process (Ekstrakcja Pulsowaniem) lub P.E.P. © zapewnia idealną gęstość małych naparów, przeciskając wodę przez kawę w krótkich okresach. Czyni to końcowy rezultat gęstszym i bardziej aromatycznym. Z drugiej strony, One-Touch Lungo zaprojektowano specjalnie do większych naparów. Możesz też spróbować zaparzyć cold brew – wypróbuj technologię stworzoną wyłącznie do parzenia kaw na zimno. 

Inteligentny system wodny i filtry do wody

98% twojej kawy składa się z wody, więc jej istotność dla jakości naparu nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości. By zagwarantować najwyższą możliwą jakość wody i chronić urządzenie przed kamieniem, JURA stworzyła inteligentne filtry CLARIS Smart.

Inteligentny system wodny (lub w skrócie I.W.S. © – Intelligent Water System) automatycznie rozpoznaje włożony filtr, nie wymaga więc osobnego programowania z twojej strony. Dodatkowo, tak długo, jak używasz i regularnie wymieniasz te konkretne filtry, nie będziesz musieć odkamieniać ekspresu. 

Mleczna pianka jak od baristy

Jeśli chcesz cieszyć się modnymi kawami mlecznymi o standardzie godnym profesjonalnych baristów, musisz zapewnić odpowiednią konsystencję mleka. Dzięki technologii Fine Foam (Drobna Pianka) firmy JURA nie będzie to powód do zmartwień. Technologia ta naśladuje czynności profesjonalnego baristy, eliminując duże bąbelki i tworząc jedwabistą teksturę mleka – dokładnie taką, jaką zaserwowano by ci w eleganckiej restauracji. 

Odwiedź jeden ze sklepów Przyjaciół Kawy i sam wypróbuj najpopularniejsze ekspresy domowe! Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, nie wahaj się i skontaktuj z jednym z naszych konsultantów. Z radością pomoże ci on w wyborze odpowiedniego modelu JURA. 

Czytaj więcej