Ekspresy do kawy Saeco

Filter
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje
29 elementy

O ekspresie do kawy Saeco

Ekspresy do kawy Saeco płynnie łączą w sobie włoską tradycję oraz nowoczesne technologie. Motto marki to “Rispetto per il caffè” (ang. szacunek dla kawy), dlatego zobowiązuje się ona do przygotowania doskonałej kawy.

Ekspres Saeco – jaki wybrać?

W naszej ofercie ekspresów ciśnieniowych Saeco znajdziesz wiele urządzeń automatycznych, zaprojektowanych zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Profesjonalne modele są zaprojektowane do intensywnego użytkowania w biurach czy hotelach. Charakteryzują się wyższą wydajnością i możliwością przygotowania dużej liczby napojów w krótkim czasie. Domowe ekspresy Saeco oferują mniejszą wydajność, ale często większy komfort obsługi i bardziej kompaktowe rozmiary.

Ekspres Saeco do domu

Linia domowych ekspresów do kawy Saeco została zaprojektowana z myślą o osobach, które chcą przenieść włoskie doznania kawowe do swojej kuchni. Łączą w sobie zaawansowaną technologię i prostotę użytkowania. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych cech, które wyróżniają ekspresy do kawy Saeco do domu:

Wielość specjałów

Ekspresy automatyczne Saeco zachwycają różnorodnym wyborem specjałów. W zależności od modelu możesz zaparzyć od 11 do 22 rodzajów specjałów. Są to m.in. klasyczne espresso, cappuccino, latte macchiato, americano, ristretto, flat white, a nawet bardziej egzotyczne café au lait. Dodatkowo, dzięki funkcji LatteDuo można jednocześnie zaparzyć dwie porcje dowolnego napoju, w tym kaw mlecznych.

Spersonalizowane ustawienia

Saeco umożliwia spersonalizowanie napojów dzięki funkcjom takim jak Coffee Equalizer i CoffeeMaestro. Z łatwością możesz eksperymentować z mocą kawy, proporcją kawy do mleka, temperaturą czy ilością pianki mlecznej. Co więcej, można nawet skorzystać z opcji ExtraShot lub DoubleShot dla intensywniejszego smaku. Ekspres do kawy Saeco pozwala stworzyć od 4 do 8 profili użytkowników (w zależności od modelu). Sprawia to, że każdy członek rodziny może szybko i łatwo przygotować swoją ulubioną kawę.

Technologia mleczna

Wszechstronność w tworzeniu różnych przepisów na kawę zapewnia technologia LattePerfetto. Z kolei system HygieSteam umożliwia łatwe i skuteczne czyszczenie układu mlecznego, eliminując do 99,99% mikroorganizmów za pomocą gorącej pary. Poza tym regulowany każdy ekspres Saeco posiada ceramiczny młynek, który zmieli precyzyjnie każde ziarnko. Na przykład, w niektórych modelach możesz wybrać aż spośród 12 poziomów mielenia!

Łatwa obsługa

Ekspresy do kawy Saeco są nie tylko wyjątkowo wydajne, ale również nie wymagają skomplikowanego czyszczenia. Kolorowe, dotykowe wyświetlacze z intuicyjnymi ikonami sprawiają, że obsługa tych urządzeń jest niezwykle prosta. Filtry do wody AquaClean zapewniają, że będziesz w stanie zaparzyć 5000 filiżanek, zanim zjawi się potrzeba odkamienienia. Konserwację jeszcze bardziej usprawnia łatwo wyjmowana jednostka zaparzająca.

Ekspres Saeco biura

Wielu klientów popełnia błąd, decydując się na zakup domowego ekspresu do użytku profesjonalnego, np. w biurze. Takie urządzenia nie są przystosowane do intensywnego użytkowania i szybko się zużywają, co skutkuje częstą potrzebą naprawy. Dlatego też doskonałym wyborem dla osób, poszukujących wysokiej wydajności i zaawansowanych funkcji, z pewnością będą ekspresy Saeco do biura.

Wysoka wydajność

Ekspresy ciśnieniowy Saeco do biura często mają zwiększoną pojemność zbiornika na wodę oraz na kawę ziarnistą. Toteż możesz poczęstować wiele osób bez konieczności częstego uzupełniania surowców.

Szybkość i wygoda

Każdy profesjonalny ekspres Saeco charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami. Jest to na przykład system wstępnego spieniania, energooszczędny bojler oraz wyjmowana jednostka zaparzająca. Na przykład, zbiornik na wodę może pomieścić aż 2,5 litra, a pojemnik na kawę – 600 gramów ziaren, co umożliwia przygotowanie wielu filiżanek kawy bez przerw.

Stworzone dla intensywnego użytkowania

Wytrzymałe materiały i precyzyjne wykonanie gwarantują długą żywotność. Co ważniejsze, przekłada się to na długoterminowe oszczędności i zadowolenie użytkowników, w tym na przykład pracowników biura. Niektóre ekspresy Saeco posiadają pojemnik na fusy o dużej pojemności (nawet do 18 porcji), co jest niezwykle praktyczne w środowisku biurowym.

Innowacyjność smaku

Rozwiązania technologiczne są znakiem rozpoznawczym Saeco. Każdy ekspres automatyczny Saeco posiada młynek ceramiczny, który mieli świeże ziarna tuż przed przygotowaniem napoju. Dzięki temu można cieszyć się aromatyczną kawą o intensywnym smaku, która zachwyci nawet najbardziej wymagających. Dodatkowo, możliwość regulacji stopnia zmielenia, mocy kawy, temperatury i wielkości porcji pozwala dostosować napój do indywidualnych preferencji każdego klienta hotelu czy pracownika biura.

Czystość na wyciągnięcie ręki

Saeco zdaje sobie również sprawę, jak ważne jest utrzymanie czystości urządzenia. Dlatego wiele modeli posiada wbudowane systemy samoczyszczące. Ponadto niektóre ekspresy do kawy Saeco są wyposażone w funkcje automatycznego odkamieniania. Pozwala to utrzymać urządzenie w idealnym stanie i przedłuża jego żywotność.

Odkamienianie i czyszczenie ekspresu Saeco

Aby smak kawy nie zmieniał się w gorszą stronę z biegiem czasu, musimy dbać o swój sprzęt. Jak wygląda czyszczenie ekspresu Saeco? Na całe szczęście większość tych urządzeń posiada zintegrowane programy automatycznego płukania i odkamieniania. Zapamiętaj jednak kilka ważnych kroków:

  1. Odtłuszczanie ekspresu Saeco, czyli czyszczenie bloku zaparzającego. Co tydzień warto przepłukać go letnią wodą, zaś każdego miesiąca użyć tabletek, usuwających tłuszcz.
  2. Żeby zapewnić płynność mechanicznych części sprzętu, co dwa miesiące warto smarować blok zaparzający.
  3. Czyszczenie ekspresu Saeco to także przemywanie tacki ociekowej (codziennie), pojemnika na fusy (raz w tygodniu, ekspres Saeco powiadamia również o konieczności opróżnienia), zbiornika wody (raz w tygodniu pod płynącą z kranu wodą) czy pojemnika na mleko (codziennie trzeba wypłukać rurkę, co tydzień umyć cały pojemnik).
  4. Nie zapomnij o czyszczeniu modułu cappuccinatore.
  5. Wszystkie potrzebne do tego środki do konserwacji Saeco znajdziesz u nas w sklepie.

Potrzebujesz wskazówek?

Jeśli wciąż się wahasz, czy ekspres do kawy Saeco to najlepszy wybór, zawsze możesz skontaktować się z pracownikami Przyjaciół Kawy. Z radością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać najlepszy ekspres do kawy!