left-image right-image
Walentynki już za:
 • 00

  Dni

 • 00

  Godz.

 • 00

  Min.

 • 00

  Ust.

Okaż miłość z naszą walentynkową kawą
"Be My Valentine ..."
bottom-image
Dla Twojej Walentynki
1+1 PARALLEL 1 kg kawa ziarnista. Znajdziesz ją tutaj.

Ekspresy do kawy Saeco

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Promocje

O ekspresach do kawy Saeco

Wywodzący się z Włoch producent ekspresów do kawy – firma Saeco – swą działalność rozpoczęła w 1981 roku i od tamtej pory skupia się na wdrażaniu rozwiązań opartych na doświadczeniach. Sergio Zapella i Arthur Schmed, założyciele firmy, to osoby, którym dzisiejsi miłośnicy kawy mogą podziękować za wynalezienie ekspresów automatycznych. Te urządzenia, dziś widoczne w wielu domach, swój początek miały w roku 1985 (dwaj Włosi dali kawowej społeczności dużo więcej: stworzyli pierwszy wbudowany do ekspresu spieniacz do mleka). Firma Saeco, której kolebką jest Bolonia, dąży do zachowania prawdziwego, włoskiego smaku w każdym kubku. Jej urządzenia pozwalają na zaparzenie w domu pysznego espresso za dotknięciem przycisku. Spółka Saeco obrała za cel połączenie wspaniałego smaku i prostoty użytkowania – i cel ten konsekwentnie realizuje. W roku 2009 nastąpiło połączenie ze znanym holenderskim producentem elektroniki, firmą Philips. Tak powstała marka Philips Saeco.

W asortymencie ekspresów do kawy sklepu Przyjaciele Kawy znajdziesz wiele ekspresów automatycznych Saeco  zaprojektowanych zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego (te modele są częścią linii PRO). Więcej o każdym z urządzeń możesz przeczytać poniżej.

Domowe ekspresy automatyczne

Xelsis”

W kwestii ekspresów automatycznych produkcji Saeco, modele „Xelsis” są prawdopodobnie najbardziej popularne. Oficjalne uznanie zyskały też w oczach włoskich ekspertów: parzona w nich świeżo mielona kawa została uznana za wysokojakościową przez Centrum Badań nad Smakiem (Centro Studi Assaggiatori). Możliwości, które oferują modele „Xelsis” są godne podziwu: możesz parzyć nawet 22 różne rodzaje kawy (dokładna liczba zależna od modelu) lub przygotować dwie porcje na raz dzięki funkcji LatteDuo. Co więcej, ekspresy te posiadają 6-8 osobnych profili, których można używać do zapisywania własnych ustawień. Rzućmy szybko okiem na inne funkcje, w które wyposażone są te znane, lubiane ekspresy automatyczne.

Ekran dotykowy z funkcją Coffee Equalizer™ (w zależności od modelu): wygodny ekran pozwala na wybranie jednego z wielu dostępnych przepisów i dostosowania go do własnych gustów – możesz zmienić moc, naparu, jego temperaturę, ilość kawy i mleka, jak i wiele innych ustawień. Możesz parzyć dowolny rodzaj kawy dokładnie tak, jak chcesz: od esencjonalnego espresso po delikatne latte.

Opatentowany, w 100% ceramiczny młynek do kawy: Młynki znajdujące się w modelach „Xelsis” mielą ziarna bez przypalania ich, oferują też 12 różnych poziomów rozdrobnienia. Będziesz mieć możliwość zmielenia dokładnie tak, jak chcesz, niezależnie od tego czy masz ochotę na pyszne espresso, czy subtelne w smaku latte. Co więcej, Saeco gwarantuje, że wytrzymałe młynki pozwolą na zmielenie nawet 20 tysięcy porcji pysznej kawy!  

Duże pojemniki na ziarna z pokrywką AromaSeal: pojemnik na ziarna w modelach „Xelsis” mieści nawet 450 g ziaren kawy. Posiada też pokrywkę AromaSeal pomagającą w utrzymaniu świeżości na dłużej.  

Filtr wody AquaClean: jeden filtr AquaClean pozwoli na zaparzenie nawet do 625 kubków pysznej kawy, w międzyczasie oczyszczając wodę, a co za tym idzie poprawiając smak twoich naparów. Jeśli regularnie wymieniasz filtry, możesz zaparzyć nawet 5000 kubków kawy bez konieczności odkamienienia urządzenia (według producenta, dokładna liczba kubków różnić się będzie w zależności od używanego rodzaju kawy, jak i częstotliwości konserwacji urządzenia).  

Funkcja Hygiesteam: dzięki tej funkcji system spieniania mleka jest czyszczony automatycznie po każdym użyciu silnej dyszy parowej.

Nagradzany design: w roku 2018 Saeco „Xelsis” otrzymało prestiżową nagrodę IF Design Talent, będącą wyrazem docenienia wyjątkowej jakości użytych do produkcji urządzenia materiałów, jak i dążenia do doskonałości, widocznego nawet w najmniejszym z detali tych urządzeń. Design urządzeń inspirowany był włoską branżą dóbr luksusowych.

Co więcej, modele „Xelsis” wyposażone są w funkcję LattePerfetto zaprojektowaną, by tworzyć doskonale aksamitną mleczną piankę (to wygodny system spieniający z rurką i dzbankiem na mleko). Tak jak inne ekspresy automatyczne Saeco, te urządzenia wyposażone są w wyjmowaną jednostkę zaparzającą, w związku z czym łatwiej zachować czystość.

Nowy model Xelsis Suprema” posiada dodatkową funkcję BeanMaestro automatycznie dopasowującą niektóre ustawienia parzenia, by wydobyć najlepszy możliwy smak i aromat z wybranych przez ciebie ziaren. Możesz też obsługiwać ten ekspres zdalnie, dzięki wbudowanej funkcji połączenia prze Wi-Fi.  

 „GranAroma”

„GranAroma” moglibyśmy nazwać młodszymi siostrami „Xelsis”. Design tych urządzeń jest bardziej kompaktowy i opływowy, jednak można w nich odnaleźć legendarną włoską elegancję, a imponujące funkcje są niemal identyczne jak w modelach „Xelsis”. Jeśli cenisz wysoką jakość i wygodę, Saeco „GranAroma” to linia, na którą warto zwrócić uwagę. Wyświetlacz w tych urządzeniach ma dotykowe ikony i pozwala na dokonanie wyboru spośród nawet 18 przepisów (dokładna liczba zależna jest od wybranego modelu). Posiada też 6 (lub 4) osobnych profili użytkowników oraz dodatkowy profil gościa, a także 5 różnych poziomów mocy kawy do wyboru. To wszystko imponuje jeszcze bardziej, gdy weźmie się pod uwagę atrakcyjną cenę modeli „GranAroma”!

Kolejną miłą niespodzianką jest funkcja CoffeeMaestro: wybierz jeden z 4 z góry ustawionych profili smakowych – Delicato, Intenso lub Forte – a urządzenie sprawi, że napój będzie zaparzony zgodnie z twoimi preferencjami. Automatyczny system spieniania LatteDuo, który można znaleźć również w ekspresach „Xelsis” pozwala na parzenie dwóch porcji twoich ulubionych kaw mlecznych poprzez naciśnięcie jednego przycisku, natomiast funkcja Hygiesteam gwarantuje idealną czystość systemu spieniania.

 „PicoBaristo”

„PicoBaristo” to kolejna linia domowych ekspresów automatycznych produkcji Saeco. Te modele posiadają wiele opcji spieniania mleka, 4 osobiste profile i możliwość parzenia 11 lub 12 rodzajów kawy (dokładna liczba zależna jest od modelu).

Regulowany młynek ceramiczny, który umieszczony jest w modelach „PicoBaristo” pozwala na wybór 10 różnych grubości przemiału. Ponadto możesz doświadczyć wielu zalet ekspresów automatycznych tego producenta: nieskazitelny, włoski design i wysokiej jakości materiały, filtry AquaClean pozwalające na zaparzenie nawet 5000 kubków kawy bez konieczności użycia programu odkamieniania, wyjmowana jednostka zaparzająca, dzięki której konserwacja urządzeń jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.   

Ekspresy automatyczne z linii PRO

Lirika” i „Lirika OTC”

Według Saeco, „Lirika” i „Lirika OTC” – podstawowe modele linii PRO – są proste, kompaktowe i wydajne, idealne dla małych biur czy punktów gastronomicznych. Oba urządzenia wyposażone są w duże pojemniki na wodę (2,5 litra), na ziarna (500 gramów), a także fusy (15 porcji). Są też niezwykle łatwe w użyciu.

„Lirika” i „Lirika OTC” są świetnymi przykładami know-how firmy Saeco. Wyposażone są w system preinfuzji, bojler klasy A, młynek ceramiczny i wyjmowaną jednostkę zaparzającą (z kalibratorem intensywności aromatu) w przypadku modelu „OTC”) – to wszystko czyni czyszczenie i konserwację łatwiejszą, niż kiedykolwiek. Model „Lirika” jest skierowany przede wszystkim do wielbicieli espresso i kawy czarnej. Może też dozować parę i wodę do parzenia herbaty. Jeśli masz ochotę na kawę mleczną, możesz również spienić mleko za pomocą wygodnego spieniacza (panarello) nałożonego na dyszę spieniającą.

Natomiast „Lirika OTC” („OTC” – One Touch Cappuccino, czyli cappuccino parzone za jednym dotknięciem przycisku) stworzona została dla miłośników kaw mlecznych. Zawiera system spieniania Saeco, który z pomocą wyjątkowego spieniacza Pinless Wonder pozwala na zaparzenie perfekcyjnego cappuccino czy latte macchiato przez przyciśnięcie przycisku, bez uszczerbku dla starych włoskich tradycji. Innowacyjny system, w który wyposażona jest „Lirika OTC” tworzy pyszną mleczną piankę z użyciem mleka prosto z kartonu lub lodówki – tak jak wymagają tego zastosowania B2B. W ten sposób system One Touch Cappuccino gwarantuje pyszne, kremowe espresso, czy latte macchiato za każdym razem. Dodatkowo, „Lirika OTC” posiada wygodną funkcję Mini-Clean: po każdym przygotowaniu kawy mlecznej ekspres pyta cię, czy przeprowadzić procedurę samoczyszczenia.  

Royal Black” i „Royal OTC”

Nazwa tego profesjonalnego ekspresu automatycznego – „Royal” – odnosi się do jego jakości, wytrzymałości i dobrego smaku. Linię „Royal” stworzono z myślą o małych biurach, ekspresy wyposażone są więc w większe pojemniki: 2,5-litrowy na wodę, 600-gramowy na ziarna kawy i pojemnik na 18 porcji fusów. Usiądź i ciesz się kawą bez obawy o uzupełnianie wody, ziaren, czy opróżnianie zbiornika na fusy. Rekomendowana liczba zaparzanych dziennie porcji to 50.

Asortyment sklepu Przyjaciele Kawy obejmuje dwa modele Saeco z linii „Royal”: są to „Royal Black” i „Royal OTC”.

Tak, jak sugeruje nazwa, „Royal Black” został stworzony z myślą o miłośnikach kawy czarnej: dotknij ikony naparu, a kilka sekund później będziesz cieszyć się espresso, kawą czarną, czy americano zaparzonymi ze świeżo zmielonych ziaren. Miłośnicy herbaty użyć mogą funkcji wrzątku (w urządzenie wbudowana jest wylewka gorącej wody). Urządzenie cechuje elegancki wygląd, podczas gdy szeroki ekran z fotorealistycznymi ikonami dodaje wrażenia stylowej nowoczesności i zmienia ekspres w piękny element każdej biurowej kuchni. Jednostka zaparzająca, młynek, i inne elementy techniczne obecne w „Royal Black” gwarantują wysoką jakość parzenia. Dzięki regulowanej grubości mielenia, mocy kawy, temperaturze i rozmiarowi porcji, możesz rozkoszować się kawą zaparzoną dokładnie tak, jak chcesz. Wysokość dozownika naparu również jest regulowana – wynosi ona od 75 do 160 mm – będziesz mieć więc możliwość używania różnych kubków i szklanek. Tak jak w innych ekspresach Saeco, jednostka zaparzająca jest wyjmowana, zapewniając wyjątkowo prostą i przyjemną konserwację urządzenia.

Royal OTC” skierowany jest natomiast do osób preferujących napary mleczne. Za dotknięciem przycisku, ten profesjonalny ekspres automatyczny może zaparzyć kawę czarną, jak i cappuccino czy latte macchiato (dzięki automatycznemu systemowi spieniania z rurką). Inne zalety są identyczne jak te w modelu „Royal Black”, omawianym powyżej.  

Aulika Evo”

Linia „Aulika Evo” firmy Saeco została zaprojektowana, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających profesjonalistów. Oferuje ona wspaniałe połączenie estetyki i bezproblemowego użytkowania wraz z przejrzystym, mądrym designem i niezrównanymi opcjami, jak podwójny system hydrauliczny, żarna stożkowe, pojemny zbiornik na wodę i duży pojemnik na ziarna (dostępny w modelu „Aulika Top HSC”). To wszystko czyni te modele perfekcyjnym wyborem dla przestrzeni, w których dzienna ilość spożywanej kawy jest duża, jak w przypadku wielkich biur, czy hoteli. Modele „Aulika Evo” pozwalają na parzenie wielu różnych naparów przy użyciu świeżych ziaren i mleka. Mogą również dozować gorącą wodę i parę. Szeroki wyświetlacz zawiera ikony i tekst w kilku różnych językach. Posiadają 8 przycisków, które pozwalają na łatwe programowanie urządzenia. Wszystkie elementy wymagające regularnego czyszczenia są łatwe do wyjęcia, konserwacja urządzenia jest więc niezwykle prosta.

W naszym asortymencie znajdziesz następujące modele z linii „Aulika Evo”: „Aulika Evo Black”, „Aulika Evo Focus” i „Aulika Evo Top HSC”.

Jak łatwo się domyślić,  „Aulika Evo Black” skierowana jest do fanów kawy czarnej. Przez dotknięcie fotorealistycznej ikony możesz cieszyć się espresso, kawą czarną (w mniejszej lub większej ilości) i americano przygotowanymi ze świeżo zmielonej kawy i podanej natychmiastowo. Miłośnicy herbaty pokochają funkcję gorącej wody i oddzielną wylewkę wrzątku. To ostatnie przydaje się też przy spienianiu mleka do kaw mlecznych.

Dodatkowo, „Aulika Evo Black” posiada duże wewnętrzne pojemniki, 2,5-litrowy na wodę, 500-gramowy na ziarna kawy i pojemnik na nawet 18 porcji fusów. Rekomendowana ilość dziennych zaparzeń wynosi 70.

Z zewnątrz „Aulika Evo Focus” przypominać może model „Aulika Evo Black”. Pojemniki wewnętrzne są również w tych modelach identyczne. To samo dotyczy rekomendowanej dziennej ilości zaparzeń. Jedną z różnic jest wysokość wylewki kawy w modelu „Aulika Evo Focus”: pozwala on na parzenie w kubkach lub szklankach o wysokości nawet 14 centymetrów (w modelu „Aulika Evo Black” jest to 10,5 centymetra). Jednak główna różnica tkwi w tym, że modeli „Focus” spełnia potrzeby wielbicieli kaw mlecznych: dzięki nowej generacji spieniacza Pinless Wonder ekspres ten może parzyć cappuccino i inne kawy mleczne – wystarczy dotknąć jeden przycisk.

Pinless Wonder to projekt, który powstał w laboratoriach badawczych firmy Philips, a zastosowano go później w produktach Saeco. Umieszczony w tak zwanym „nosie” urządzenia system oferuje świeże kawy mleczne o najwyższej jakości i najlepszym smaku. Mleko spienione przy pomocy cappuccinatore cechuje perfekcyjna tekstura i idealna konsystencja – te dwa czynniki koniec końców dają pyszny napój mleczny. Spienianie jest równe, niemal bez chlapania.

W linii ekspresów profesjonalnych, „Aulika Evo Top HSC to jeden z niekwestionowanych liderów, które wyszły spod szyldu Saeco. Skrót „HSC” oznacza „High Speed Cappuccino” (szybkie cappuccino). Hasło mówi samo za siebie: ekspres zaserwuje ci kubek cappuccino z niesamowitą szybkością. „Aulika Evo Top HSC” to najbardziej wydajny z ekspresów Saeco dostępnych w naszym asortymencie. Jego szczególnie wyróżniającym atutem jest parzenie kaw mlecznych za dotknięciem jednego przycisku . Proste naciśnięcie ikony przepisu da pyszne cappuccino czy latte macchiato ze świeżych ziaren kawy w kilka sekund. Dzięki wbudowanemu systemowi nagrzewania kawy i mleka, model ten zaserwuje ci wybrany napar niemal natychmiast.

Model „Aulika Top HSC” pozwoli na wybór między szybkim dozowaniem mleka (mleko i kawa dozowane są jednocześnie) i dodawaniem mleka po kawie. Jest on również wyposażony w opatentowaną technologię spieniania Pinless Wonder. Spieniacz jest mniej wrażliwy na ewentualne niedociągnięcia w zakresie czyszczenia i zdolny do stabilnego spieniania nawet w najtrudniejszych warunkach.

„Aulika Evo Top HSC” posiada wyjątkowo pojemne zbiorniki: 4-litrowy pojemnik na wodę, kilogramowy pojemnik na ziarna, czy zbiornik na fusy zdolny pomieścić nawet 40 porcji. Nie mniej spektakularna jest rekomendowana dzienna liczba zaparzeń sięgająca liczby120! Istnieje zawsze opcja kupna ekspresu podłączanego bezpośrednio do źródła wody – nosi on nazwę „Aulika Evo Top HSC RI”.

Jeśli wciąż masz problem z wyborem najlepszego z urządzeń Saeco z naszego szerokiego asortymentu ekspresów automatycznych tej firmy, zawsze możesz skontaktować się z konsultantem sklepu Przyjaciele Kawy. Z radością odpowie on na wszystkie pytania i pomoże podjąć dobrą decyzję!

Czytaj więcej