Ekspresy do kawy Dolce Gusto®

Filter
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje
35 elementy

O ekspresach na kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Wśród wielu innych ekspresów do kawy w asortymencie firmy Przyjaciele Kawy, istnieje szeroki wybór ekspresów kapsułkowych, które obecnie zyskują wyjątkową popularność. Podbiły one serca tysięcy miłośników kawy dzięki przystępnym cenom, kompaktowości, mobilności, łatwości użytkowania i rzecz jasna możliwości przygotowania wielu rodzajów kawy. Dzięki różnym kapsułkom każdy kubek twojego napoju może być inny! Fakt, iż wystarczy przycisnąć przycisk, by zaparzyć w ekspresach kapsułkowych pyszny napar, bez wątpienia przyczynił się do ich powodzenia. Dziś chcemy cię zaprosić do zapoznania się z jednym z najpopularniejszych systemów kapsułkowych – NESCAFÉ® Dolce Gusto®.

Funkcje ekspresów kapsułkowych NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Wyjątkowość ekspresów kapsułkowych NESCAFÉ® Dolce Gusto® wiąże się z zastosowaną w nich technologią. By dowiedzieć się więcej na jej temat, przeczytaj poniższy tekst. 

Szeroki wybór kapsułek: napoje kawowe, herbata, kakao

Jak już wspomnieliśmy, jednym z głównych powodów popularności ekspresów kapsułkowych NESCAFÉ® Dolce Gusto® jest ich zdolność do parzenia wielu różnych rodzajów napojów. Każdą z kapsułek kompatybilnych z Dolce Gusto® stworzono z myślą o parzeniu w konkretny sposób. Na rynku znaleźć można kapsułki przeznaczone do parzenia espresso, cappuccino, latte, karmelowego latte macchiato czy nawet kakao i gorącej czekolady. Ta cecha powoduje, że ekspresy kapsułkowe to urządzenia naprawdę uniwersalne: niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem kawy, czy innych naparów, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Kawowi koneserzy nie zostali tutaj pominięci: liczba kaw specialty dostępnych w kapsułkach rośnie z dnia na dzień.

Duży wybór kapsułek z kawą od różnych producentów

Oprócz wyboru różnych typów kawy i innych napojów, możesz wybrać kapsułki od różnych producentów. System kapsułkowy NESCAFÉ® Dolce Gusto® stał się ostatnio popularny do tego stopnia, iż inni producenci kawy tworzą kompatybilne z nim produkty. Wśród gamy produktów w sklepie Przyjaciele Kawy znajdziemy kapsułki stworzone przez firmy „Charles Liégeois”, „Mokito” i „Starbucks”. Istnieje możliwość wyboru kapsułek do wielokrotnego użycia i wykorzystywania do parzenia w ekspresie kapsułkowym dowolnej ze swoich ulubionych kaw.

Ciepłe i zimne napoje

Zintegrowana funkcja Hot & Cold pozwala na parzenie nie tylko ciepłych, ale również zimnych napojów. Jeśli należący do ciebie model obsługuje się ręcznie, musisz jedynie obrócić przełącznik wody. Jeśli jednak posiadasz urządzenie automatyczne, wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk.

Wygodny system tworzenia napojów mlecznych

W przeciwieństwie do urządzeń innych producentów, ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® używają w procesie tworzenia napojów mlecznych kapsułek zawierających mleko w proszku. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne w sytuacji braku świeżego, zimnego mleka, a także dla tych, którzy nie chcą poświęcać czasu na zajmowanie się systemem spieniania w swoich ekspresach. Po prostu włóż kapsułkę do urządzenia i ciesz się gęstą, pyszną mleczną pianką.

Technologia 15 barów do napojów na bazie espresso

Podczas procesu parzenia napojów urządzenia te wykorzystują ciśnienie 15 barów, dzięki czemu będą one tak samo pyszne jak te serwowane w kawiarniach. Ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® pozwolą ci zarówno na stworzenie prawdziwego espresso pokrytego warstwą pysznej cremy, jak i kaw na bazie espresso, począwszy od espresso macchiato, kończąc na cappuccino. 

Proste użytkowanie: ręczne lub automatyczne

Ekspresy kapsułkowe NESCAFÉ® Dolce Gusto® są niezwykle proste w użyciu. Modele podstawowe wyposażone są w ręczny system obsługi: musisz jedynie włożyć kapsułkę do urządzenia, przekręcić przełącznik, by włączyć przepływ wody. Gdy preferowana przez nas ilość wody zostanie przelana, obracamy przełącznik z powrotem. Modele automatyczne czynią cały proces jeszcze prostszym: włóż kapsułkę, wybierz ilość wody w oparciu o rekomendowaną ilość naparu (ta sama skala znajduje się na ekspresie i opakowaniu kapsułek z kawą), zacznij dozować wodę. Gdy wybrana przez ciebie ilość wody zostanie przelana przez zmieloną kawę, urządzenie zatrzyma się automatycznie.

Tryb oszczędzania energii

Ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® wyposażone są w tryb oszczędzania energii. Po 1-5 minutach nieaktywności (w zależności od modelu) urządzenie wyłączy się automatycznie. Nie przejmuj się dodatkowo rachunkami za prąd!

Funkcja kubka XL

Większość ekspresów automatycznych NESCAFÉ® Dolce Gusto® wyposażona została w funkcję kubka XL. Jej użycie pozwoli uzupełnić większy kubek (a nawet termos) zabierany na wynos twoją ulubioną kawą.

Funkcja Espresso Boost dla miłośników intensywnego smaku

Najnowsze modele NESCAFÉ® Dolce Gusto® posiadają funkcję tzw. Espresso Boost pozwalającą miłośnikom kawy dodać swojemu espresso intensywności. Używając jej, możesz dopasować swoją kawę do osobistych preferencji i cieszyć się ilością bardziej intensywnym smakiem, gdy tylko masz na to ochotę.

Kontrola temperatury

Ekspresy kapsułkowe najczęściej używają z góry ustawionej, stałej temperatury przy parzeniu gorących napojów. Inaczej jest w przypadku najnowszych modeli NESCAFÉ® Dolce Gusto® pozwalających ci na samodzielny wybór temperatury – od ciepłej do gorącej:w tym celu wystarczy nacisnąć przycisk. Koneserzy kawy pokochają tę funkcję: różne temperatury wydobywają z kawy różny smak, dając większą przestrzeń do eksperymentów!

Ekspresy kapsułkowe NESCAFÉ® Dolce Gusto®: jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

NESCAFÉ® Dolce Gusto® oferuje oszałamiającą różnorodność kapsułkowych ekspresów do kawy. Charakteryzuje je odmienny wygląd, rozmiar, kształt pojemników na wodę i ich pojemność, sposób użytkowania (niektóre obsługuje się ręcznie, inne automatycznie), jak i dodatkowe funkcje zintegrowane (jak Espresso Boost, czy funkcja kontroli temperatury wody). Bo pomóc ci w podjęciu decyzji, poniżej prezentujemy najważniejsze cechy każdego z modeli.

Dolce Gusto Piccolo 

Model Picollo jest jednym z najbardziej kompaktowych ekspresów produkcji Dolce Gusto – ma 16 centymetrów szerokości oraz 29 wysokości i głębokości., Pamiętaj, że mniejszy jest także pojemnik na wodę – ma on pojemność 0,6 litra. Urządzenie obsługuje się ręcznie, więc by zaparzyć filiżankę naparu, samemu będziemy musieli przekręcić przełącznik w górę, a potem w dół, po zakończeniu procesu parzenia.

Dolce Gusto Piccolo XS

Ten model Picollo XS jest nowszy od wcześniej wspomnianego, jest przy tym jeszcze bardziej kompaktowy! Mierzy zaledwie 14 centymetrów szerokości, 28 wysokości i 27 głębokości. Co ciekawe, mimo mniejszego rozmiaru, pojemnik na wodę jest bardziej pojemny niż ten w Dolce Gusto Picollo­ – mieści 0,8 litra wody. Jest też łatwiejszy do napełnienia. Tak jak poprzedni model Picollo, obsługujemy go ręcznie.

Dolce Gusto Jovia 

Wyjątkowy sposób konstrukcji modelu Dolce Gusto Jovia czyni go idealnym dla tych, którzy nie posiadają w kuchni miejsca na ekspres wymagający sporo miejsca, jego długość wynosi bowiem zaledwie 23 centymetry. Pojemnik na wodę ma pojemność 0,8 litra. Obsługiwany jest ręcznie.

Dolce Gusto Infinissima

Konstrukcja tego modelu jest także wyjątkowa. Jeśli szukasz szczególnie wąskiego ekspresu do kawy, szeroka na 15,5 centymetra Infinissima jest zdecydowani warta uwagi. Dodatkowo jest wyposażona w największy jak do tej pory pojemnik na wodę: 1,2 litra! Idealna dla osób preferujących większe ilości kawy, lub parzących kilka filiżanek dziennie. Ekspres obsługiwany jest ręcznie.

Dolce Gusto Mini Me 

W przeciwieństwie do poprzednich modeli, ten obsługiwany jest automatycznie. Użyj panelu sterowania, by wybrać wielkość napoju, a gdy wybrana ilość wody w postaci zaparzonej kawy znajdzie się w kubku, ekspres zatrzyma się automatycznie. Warto zaznaczyć, że skala widoczna na panelu jest identyczna jak ta na opakowaniach kapsułek Dolce Gusto. Skala ta określa rekomendowaną ilość wody dla konkretnego rodzaju kawy lub sposobu parzenia, ta opcja jest więc bardzo wygodna. Pojemnik na wodę w Mini Me mieści 0,8 litra wody.

Dolce Gusto Eclipse 

Dolce Gusto Eclipse wyróżnia się niezwykłą konstrukcją i automatycznym mechanizmem otwierania. Musisz jedynie dotknąć urządzenia i patrzeć, jak z gracją otwiera się samo, byś mógł włożyć w nie kapsułkę. Gdy urządzenie się zamyka, ekspres z powrotem staje się wyjątkowym uzupełnieniem wnętrza. Urządzenie obsługiwane jest automatycznie i wyposażone zostało w pojemnik na wodę o pojemności 1 litra.

Dolce Gusto Colors 

Ekspres ten posiada wymienne, kolorowe tylne panele, więc jeśli chcesz wprowadzić do swojej codzienności różnorodność, wąski i kompaktowy model Colors jest właśnie dla ciebie! Urządzenie obsługiwane jest automatycznie i wyposażone zostało w pojemnik na wodę o pojemności 1 litra.

Dolce Gusto Genio 

Dolce Gusto Genio – jeden z najpopularniejszych modeli ekspresów kapsułkowych produkowanych przez Dolce Gusto. Jest wyjątkowo kompaktowy, wyposażony w pojemnik na wodę o pojemności 0,65 litra i obsługiwany jest automatycznie.

Dolce Gusto Genio S 

Linia Dolce Gusto Genio S obejmuje najnowsze modele ekspresów Dolce Gusto. Producent nie tylko zachował wszystkie najważniejsze cechy opisanego powyżej modelu Genio, ale dodał także kilka nowych funkcji. Ten model wyposażony jest w większy pojemnik na wodę o pojemności 0,8 litra. Pojemnik łatwiej się wyjmuje i napełnia. Ulepszona konstrukcja nadaje całości przepięknego, nowoczesnego wyglądu. Obsługiwany jest automatycznie.

Dolce Gusto Genio S Plus 

Jako członek rodziny Dolce Gusto Genio S Dolce Gusto Genio S Plus przyciągnie miłośników kawy ulepszoną konstrukcją, zmienionym pojemnikiem na wodę, zautomatyzowanym sposobem obsługi, a także oczywiście dodatkowymi, przydatnymi funkcjami. Miłośnicy intensywnych smaków zakochają się w funkcji Espresso Boost, która daje mocniejszy od zwykłego napar. Nie mniej użyteczna jest opcja kontroli temperatury wody, którą docenią osoby lubiące eksperymentować ze smakiem kawy.

Dolce Gusto Genio S Touch

Ze wszystkich urządzeń z linii Dolce Gusto Genio S Dolce Gusto Genio S Touch niewątpliwie „najmądrzejsze” – oprócz wszystkich niezwykłych funkcji, jakie oferują modele linii Genio S, jak wyjątkowa konstrukcja, lepszy pojemnik na wodę, zautomatyzowana obsługa, funkcja Espresso Boost i kontrolowana temperatura wody, posiada on o nowoczesny, dotykowy panel sterowania.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane tu informacje pomogą ci w wyborze ekspresu kapsułkowego NESCAFÉ® Dolce Gusto® dopasowanego do twoich wymagań i preferencji. Jeśli wciąż nie masz pewności, które z urządzeń jest najlepsze dla ciebie, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z konsultantem sklepu Przyjaciele Kawy, który z chęcią ci pomoże i udzieli wyczerpujących odpowiedzi!