Kawowa TOP oferta

Kapsułki do ekspresu

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

Czy warto szukać tańszych zamienników kapsułek?

Cena kapsułek kawy zależy od kilku czynników. Po pierwsze - rodzaj kawy i jej jakość. Im wyższa jakość kawy, rzadszy, interesujący jej smak - tym wyższa cena. Należy również zwrócić uwagę na jakość kapsułek i tworzywo z jakiego są wykonane. Obecnie droższe kapsułki z kawą to takie, które są wykonane z biodegradowalnego tworzywa sztucznego („przyjaznego dla środowiska”). W kategorii średniej ceny można znaleźć kapsułki sprawdzone i preferowane przez klientów ze względu na stosunek ceny do jakości.

Oczywiście na rynku są też tanie alternatywy. Jednak ze względu na słabą jakość wykonania, podczas parzenia kawy mogą się złamać lub rozszczelnić. Może to wpłynąć nie tylko na smak kawy, ale także na działanie ekspresu. Fusy z kapsułek mogą spowodować poważne uszkodzenia urządzenia. Niestety w tym przypadku naprawa gwarancyjna nie zostanie uznana.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Czy kapsułki zawierają kawę rozpuszczalną?

Wypełnienie kapsułek kawą rozpuszczalną zależy od producenta i rodzaju napoju. Zwykle nie jest ona używana do napojów z czarną kawą, natomiast kapsułki do napojów mlecznych mogą zawierać kawę rozpuszczalną.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Które kapsułki będą pasować do mojego ekspresu do kawy?

Przed zakupem kapsułek ważne jest, aby wiedzieć, do jakiego ekspresu będą one używane. Oferujemy dwa rodzaje kapsułek z kawą - Dolce Gusto i Nespresso. Właśnie te nazwy określają wielkość kapsułek. Informacje te można znaleźć na naszej stronie internetowej pod każdym opisem kapsułek z kawą.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

O kapsułkach do kawy

Pakowane próżniowe kapsułki do ekspresu to prawdziwe koło ratunkowe dla zabieganych ludzi, którzy wciąż chcą cieszyć się pyszną kawą najwyższej jakości. To jeden z najprostszych i najszybszych sposobów parzenia aromatycznego naparu: wystarczy włożyć kapsułkę do ekspresu kapsułkowego, nacisnąć przycisk i… gotowe! Nie może dziwić więc fakt, iż kawa w kapsułkach staje się dziś nadzwyczaj popularna.

Ta metoda parzenia pozwala nie tylko oszczędzić czas, jest także nadzwyczaj wygodna i schludna. Nie trzeba zmywać fusów z kubka czy ekspresu: wszystko zostaje wewnątrz kapsułki. Ekspres kapsułkowy nie wymaga zaś codziennej konserwacji, wystarczy napełnić go wodą i wyrzucić zużyte kapsułki. Spędzając mniej czasu zajmując się urządzeniem będziesz mieć możliwość przeznaczenia go na robienie tego, co kochasz!

Kapsułki z kawą pozwalają jej miłośnikom cieszyć się szerokim wyborem naparów: od kremowego espresso, przez aromatyczną kawą czarną, pyszne kawy mleczne, po kakao, a nawet gorącą czekoladę. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych aromatów i smaków, bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie.

Jak wybrać najlepsze dla ciebie kapsułki do kawy?

Świat kapsułek do kawy pełen jest przeróżnych systemów parzenia, marek, typów kapsułek. Wybranie tych najlepszych może okazać się nie lada wyzwaniem. Przyjrzyjmy się więc kilku kwestiom, na które należy zwrócić uwagę przy jego podejmowaniu.

Jakiego systemu kapsułek używasz? W zależności od systemu będziesz potrzebować różnych rodzajów kapsułek. Wynika to z faktu, iż różne ekspresy kapsułkowe posiadają różne systemy. Jeśli chodzi więc o tę metodę, nie ma czegoś takiego jak uniwersalność. Dwa najpopularniejsze aktualnie system to Nescafé Dolce Gusto i Nespresso.

Ekspresy Nescafé Dolce Gusto charakteryzuje figlarny design i kapsułki dostosowane do wielu różnych przepisów. Kapsułki Dolce Gusto pozwalają cieszyć sure niemal każdym naparem, jaki można sobie wyobrazić, od klasycznego espresso i zwykłej kawy czarnej, aż po cappuccino, karmelową latte macchiato, a nawet gorącą czekoladę lub kakao.

Ekspresy Nespresso to świetny wybór dla fanów espresso i kawy czarnej. Nie zapomniano jednak o miłośnikach mlecznych naparów: znajdą się dla nich modele wyposażone w system spieniania mleka. Kapsułki Nespresso stają się popularne na całym świecie, więc coraz większą liczba producentów daje stosuje ten system w swoich urządzeniach.

Przyjaciele Kawy oferują całą gamę kapsułek, które można stosować w każdym z tych systemów. Zawsze czytaj jednak informacje zawarte na opakowaniu, by uniknąć zakupu kapsułek niekompatybilnych z twoim ekspresem!

Czarna, smakowa, czy mleczna? Składniki poszczególnych kapsułek różnią się od siebie. Większość wypełniona jest zmieloną kawą, jednak niektóre posiadają dodatki, które aromatyzują napar dodatkowym smakiem. Fani mlecznych naparów z pewnością pokochają kapsułki kawowe z mlekiem w proszku. Pamiętaj, że choć niektóre kapsułki posiadają w sobie mieszankę kawy i mleka w proszku, istnieje również rozwiązanie polegające na użyciu dwóch osobnych kapsułek. Wybierając drugą opcję będziesz musiał wykonać proces parzenia w dwóch osobnych krokach, wpierw parząc kawę, a następnie dodawać mleko z drugiej kapsułki.

Arabika czy robusta? Nie mniej ważny jest wybór odmiany kawy. Dwie dominujące odmiany to arabika i robusta. Tę pierwszą charakteryzuje szeroka gama pododmian i smaków, generalnie rzecz biorąc ziarna tej odmiany są delikatniejsze, wyraziste, subtelne, z nutami owocowymi. Robusta oferuje zaś przyjemną gorycz, pełne body, zawiera także niemal dwukrotnie więcej kofeiny. Miłośnicy kawy czarnej i wyjątkowego smaku nie zawiodą się wybierając kapsułki z kawą arabika, natomiast fani zbalansowanego smaku, który łączy owocowość arabiki z przyjemną goryczką pokochają mieszanki arabiki i robusty. Druga odmiana da nam intensywny smak, gęstszą konsystencję, dzięki czemu świetnie łączy się z mlekiem.

Espresso, americano cappuccino…? Na opakowaniu kapsułek znajdziesz dokładne przepisy, do których zaprojektowano dany produkt. Zazwyczaj wyszczególniona jest także ilość wody potrzebna do stworzenia optymalnego smaku. Nie wszystko jednak zależy od proporcji: rodzaj kawy wewnątrz kapsułki też gra olbrzymią rolę.

W zależności od przepisu, do którego dedykowane są konkretne kapsułki, w środku umieszczone będą inne rodzaje kawy, pochodzące z innych krajów, w różnej ilości. Przykładowo, kapsułki do espresso są najczęściej zawierają drobno zmielone ziarna – pozwala to na stworzenie pożądanej goryczy i pełnego body. Do zwykłej kawy czarnej i lungo lepiej sprawdzą się grubiej zmielone ziarna.

Jaki rodzaj kawy lubisz? Czas, gdy przed kapsułkami nie stawiano szczególnych wymagań minął bezpowrotnie. Gdy kawowa kultura rozprzestrzeniała się po świecie, a wysokiej jakości kawa specialty wraz z nią, kapsułki z kawą musiały, tak jak inne metody, doganiać trendy. By rozpoznać kawy najwyższej jakości, szukaj tych cechujących się największą transparentnością i ilością detali na opakowaniach. Znajomość dokładnego regionu pochodzenia może sugerować smak! Ziarna z Ameryki Południowej i Środkowej cechują klasyczne nuty czekolady i karmelu, więc jeśli jesteś fanem tradycyjnych smaków, spróbuj kapsułek zawierających odmiany brazylijskie, kolumbijskie lub meksykańskie. Fani owocowych, orzeźwiających naparów zakochają się w kawach z Afryki. Owocowe, wykwintne aromaty i lekkie, herbaciane body ziaren z Etiopii czy Kongo nie może nie zachwycać. Poszukując ciemniejszych, głębszych nut przypraw, udaj się w podróż po świecie kapsułek z kawą z Azji południowo-wschodniej. Indonezja uraczy cię ziemistymi, bogatymi smakami, nieoczekiwanymi nutami smakowymi i wyjątkowymi aromatami.

Warto też zwracać uwagę a profil palenia. Kapsułki z jasno paloną kawą mieloną dadzą subtelne, delikatne smaki, zaś te ze średnio i ciemno paloną będą rezultować intensywnym naparem o pełnym body z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Kawy średnio palone będą szczególnie zbalansowane w smaku.

Cechy szczególne. Istnieją pewne cechy szczególne, które również należy wziąć pod uwagę. Weźmy na przykład kapsułki z kawą bezkofeinową. Z powodu różnych problemów zdrowotnych, fizjologicznych, czy nadwrażliwości niektórzy zmuszeni są do rezygnacji z produktów zawierających kofeinę. Nie znaczy to jednak, że muszą oni odmawiać sobie kawy! W gamie naszych produktów dostępny jest cały szereg kapsułek z kawą bezkofeinową. Kofeina została z niej usunięta przy użyciu naturalnych metod, a nie niebezpiecznych rozpuszczalników chemicznych, więc będziesz mieć możliwość cieszenia się ich wspaniałym smakiem bez żadnych obaw.

Istotny jest także sposób hodowli kawy. Oferujemy organiczne kapsułki z kawą hodowaną w odpowiedzialny sposób, bez użycia nawozów chemicznych, gdzie szczególną uwagę poświęcono ochronie środowiska otaczającego farmy.

Niektóre kapsułki do ekspresu posiadają pieczęć Fair Trade. Oznacza to, iż jest to produkt, dzięki któremu weźmiesz udział w ogólnoświatowym ruchu walczącym z wykorzystywaniem pracowników i zabiegającym o bazowanie procesów handlowych na transparentności. Dzięki temu poprawia się jakość życia i płacę pracowników w krajach rozwijających się. Zgodnie z ideą Fair Trade, farmerzy powinni być godnie wynagradzani za swoją pracę, a warunki pracy nie mogą prowadzić do łamania praw człowieka.

W kwestii odpowiedzialnej konsumpcji istotną rolę pełni certyfikat Rainforest Alliance. Logo tej organizacji to zielona żaba, użyta jako symbol zdrowego ekosystemu. Umieszczona na opakowaniu produktu zaświadcza, iż był on wyprodukowany w oparciu o rygorystyczne standardy skupione na gwarantowaniu zachowania długotrwałej równowagi między naturą, życiem społecznym i dążeniami ekonomicznymi. Certyfikowane firmy są odpowiedzialne za promocję bioróżnorodności, zachowaniu naturalnych zasobów i sprawiedliwą płacę dla swych pracowników. Poznaj dostępne w naszej ofercie kapsułki z kawą certyfikowane przez Rainforest Alliance.

Ekskluzywne oferty na kapsułki do kawy. By pozwolić każdemu na cieszenie się kawą w kapsułkach każego dnia, Przyjaciele Kawy posiadają całą gamę zniżek i wyjątkowych ofert. Nasze oferty na kapsułki z kawą pozwolą ci zaczynać dzień pysznym naparem bez konieczności wydawania fortuny. Jeśli jesteś członkiem rodziny pełnej miłośników kawy w kapsułkach (albo boisz się, że twoje zapasy skończą się zbyt szybko), mogą zainteresować cię nasze zestawy kapsułek do kawy, które stanowią idealny sposób na oszczędność!

Najpopularniejsze i najwyżej oceniane kapsułki do kawy. Jeśli wybór tych jedynych wciąż sprawia ci problem, zaufaj społeczności kawoszy: użyj opcji filtrowania, by dowiedzieć się jakie kapsułki są aktualnie najpopularniejsze, a jakie najwyżej oceniane.

Najpopularniejsze marki kapsułek do kawy z linii produktów Przyjaciół Kawy 

Do naszej linii kapsułek dodajemy nieustannie nowe produkty i rozszerzamy wybór dostępnych smaków. W sklepie Przyjaciół Kawy znajdziesz zarówno znane i szanowane marki, jak i oryginalne i wyjątkowe nowości. Poznajmy naszych producentów nieco lepiej:

Przyjaciele Kawy: Caprisette – gama własnych mieszanek Przyjaciół Kawy, którą pokochali kawosze – nasza radość i duma. To kawy o różnych smakach stworzone do codziennego picia. Oprócz ziaren i kawy mielonej oferujemy teraz kapsułki Caprisette kompatybilne z systemem Nespresso.

Charles Liégeois: nasi zaufani partnerzy i jedna z największych palarni kawy w Belgii Charles Liégeois oferuje kapsułki do systemów Nescafé Dolce Gusto i ekspresów Nespresso. Ciesz się pysznym espresso lub kawą czarną, albo zachwyć się mlecznym naparem.

Nescafé Dolce Gusto: to marka zarządzana przez Nestlé, jednego z największych na świecie producentów produktów spożywczych. Nie powinna więc zaskakiwać ogromna ilość oferowanych przez markę kapsułek: od ristretto przez espresso i lungo, po cappuccino, flat white, gorącą czekoladę, a nawet kakao, Nescafé ma wszystko! Na osobną wzmiankę zasługuje linia kaw specialty: stworzona dla koneserów, którzy odnajdą w niej kawy z Meksyku i Kolumbii. Można wybrać również opcje bez laktozy, dostępne są bowiem roślinne alternatywy: spróbuj kapsułek z mlekiem migdałowym, owsianym lub kokosowym.

Starbucks: ciesz się wyjątkowymi napojami dokładnie takimi, jak w lokalnej kawiarni! Odkryj naszą linię kapsułek do kawy Starbucks.

Verum: założona przez prawdziwych miłośników kawy marka łączy pyszne kapsułki z kawą bezkofeinową z witaminami i superfoods. Wyjątkowe kapsułki beauty i energy (kompatybilne z ekspresami Nespresso) to coś, czego trzeba spróbować.

Barzini: to holenderski producent wspaniałych ziaren i kapsułek (we włoskim stylu palenia), dumny posiadacz oznaczenia Rainforest Alliance. Kapsułki do kawy Barzini są kompatybilne z ekspresami Nespresso.

Sealpod: poznajcie twórców pierwszych na świecie kapsułek do kawy wielokrotnego użytku! Pozwalają miłośnikom kawy na poznanie wielu smaków zarazem troszcząc się o planetę. Wybierz kapsułki Sealpod kompatybilne z urządzeniami Nescafé Dolce Gusto i ekspresami Nespresso.

Akcesoria

Gama produktów Przyjaciół kawy zawiera unikalne akcesoria do kapsułek. Eleganckie stojaki gwarantują upiększenie kuchni. Stojaki na kapsułki do kawy nie tylko pięknie wyglądają, pomogą też zaoszczędzić miejsce i trzymać kapsułki schludnie i wygodnie. Wybierz spośród stojaków o różnych rozmiarach i kształtach, zarówno do kapsułek Dolce Gusto jak i Nespresso.

Podsumowując…

Mieliśmy nadzieję wskazać kierunek twoich poszukiwań nowych ulubionych kapsułek do ekspresu! Jeśli jednak wciąż masz problem z wyborem, odezwij się do konsultanta Przyjaciół Kawy, który z chęcią wspomoże cię dalszymi poradami.

Czytaj więcej