left-image right-image
Walentynki już za:
 • 00

  Dni

 • 00

  Godz.

 • 00

  Min.

 • 00

  Ust.

Okaż miłość z naszą walentynkową kawą
"Be My Valentine ..."
bottom-image
Dla Twojej Walentynki
1+1 PARALLEL 1 kg kawa ziarnista. Znajdziesz ją tutaj.

Ekspresy do kawy Melitta

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Pojemnik na mleko
Cechy
Proces
Promocje

O ekspresach Melitta
Marka Melitta została założona w 1908 roku, kiedy to urodzona w Niemczech Melitta Bentz, zainspirowana swoją miłością do kawy, stworzyła urządzenie do parzenia kawy filtrowanej. Chociaż technologia, na której opierało się pierwsze urządzenie, stała się w międzyczasie przestarzała i została zastąpiona przez wiele odnowionych modeli, doświadczenie zdobyte przez ten długi okres czasu przydało się przy tworzeniu szczególnie innowacyjnych, nowoczesnych ekspresów do kawy. Po blisko 100 latach tworzenia ekspresów do kawy z filtrem (których najlepsze modele można znaleźć również w naszym asortymencie ekspresów do kawy), Melitta postanowiła wykorzystać swoją rozległą wiedzę na temat kawy również w dziedzinie ekspresów automatycznych. Wciąż pałając pasją do kawy i korzystając z niemieckiej precyzji, firma nie potrzebowała dużo czasu, aby zająć pozycję jednego z najlepszych producentów ekspresów automatycznych. Widać to wyraźnie po trwałości urządzeń i jakości przygotowywanej kawy. Ponadto ekspresy produkowane przez Melittę charakteryzują się minimalistycznym designem i kompaktowością, dlatego są szczególnie lubiane przez osoby, które nie mają zbyt wiele miejsca w swojej kuchni, a mimo to chcą cieszyć się pyszną kawą.

Funkcjonalność ekspresów Melitta

Szeroki wybór i wysoka jakość receptur kawowych

Nawet podstawowe modele Melitta wyróżniają się niezliczoną ilością klasycznych przepisów na napoje – najbardziej zaskakująca jest jednak nie ich ilość, lecz jakość. Producenci dodają recepturę tylko wtedy, gdy są absolutnie pewni, że ekspres będzie w stanie ją prawidłowo zaparzyć. Jest to szczególnie widoczne w modelach ekspresów do kawy wyższej klasy, które zawierają tak wyjątkowe receptury jak red eye czy dead eye Melitta zdecydowała się na ich dodanie nie po to, by ilość receptur była bardziej imponująca, ale dlatego, że urządzenia tej firmy są w stanie zaparzyć je zgodnie z najwyższymi standardami.

Funkcja Bean Select 

W modelach klasy premium pojemnik na kawę ziarnistą podzielony jest na dwie oddzielne części, dzięki czemu można przygotowywać napoje z dwóch różnych rodzajów ziaren. Jest to ogromna zaleta, ponieważ jeden rodzaj ziaren można wykorzystać do przygotowania napojów mlecznych, a drugi do parzenia czarnej kawy. Smak tych drugich ziaren może być nieco bardziej delikatny i subtelny, ponieważ czarna kawa pozwoli na poznanie wszystkich niuansów ich smaku. Z drugiej strony, jeśli do napojów na bazie mleka wybierzemy ziarna o mocniejszym smaku, będziemy mogli wyraźnie poczuć ich smak nawet po zalaniu napoju gęstą mleczną pianką.

Funkcja intenseAroma 

Jeśli wybierzesz tę funkcję przed zaparzeniem kawy, urządzenie przygotuje gęstszy i bogatszy napój przy użyciu tej samej ilości wody. Korzystaj z tej funkcji podczas parzenia espresso. Przyda się ona również podczas poszukiwania idealnych ziaren, ponieważ bardziej intensywny smak pozwoli Ci doświadczyć wszystkich niuansów kawy, które mogłyby pozostać niezauważone bez użycia tej technologii.

Autentyczna funkcja przygotowania kawy

Po włączeniu tej funkcji, urządzenie przygotuje napoje mleczne zgodnie z ich autentycznymi włoskimi recepturami, wlewając składniki w określonej kolejności. Podczas przygotowywania latte macchiato najpierw spienia się mleko, a następnie dodaje espresso, natomiast w przypadku cappuccino kolejność ta jest odwrotna. Prawdziwie włoskie napoje przygotowane z niemiecką precyzją z pewnością nie raz Cię zaskoczą – posiadając w domu ekspres tego producenta poczujesz się jak osobisty barista.

Cichy młynek

Najczęściej tym, co sprawia, że ekspresy do kawy są tak hałaśliwe, są ostrza, które głośno się obracają i miażdżą ziarna kawy. W urządzeniach Melitta ten element pracuje niezwykle cicho, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się filiżanką kawy wczesnym rankiem, bez obaw, że ewentualnie obudzisz swoich bliskich. Oprócz cichej pracy, młynek jest również niezwykle szybki – wystarczy Ci czasu na zaparzenie filiżanki ulubionego napoju, nawet jeśli się spieszysz.

Osobne profile użytkowników

Najbardziej innowacyjne modele Melitta pozwolą Ci stworzyć aż 8 oddzielnych profili użytkownika i zapisywać na nich swoje ulubione przepisy, bez zmiany ustawień wybranych przez innych użytkowników. Droga do pysznej kawy będzie teraz jeszcze krótsza! Aby zaparzyć swój ulubiony przepis na kawę, wystarczy włączyć profil i wybrać żądany napój za pomocą jednego przycisku.

Wygodny system czyszczący

Ekspresy Melitta wyposażone są nie tylko w automatyczne programy odkamieniania i czyszczenia kawy, ale również w niezwykle wygodną funkcję płukania mleka. Rurę zasysającą mleko można podłączyć bezpośrednio do tacy, tworząc w ten sposób zamknięty system do płukania systemu mlecznego. Jednocześnie gwarantuje to, że otaczające powierzchnie nie zostaną zachlapane mlekiem lub wodą podczas płukania. Pojemnik na mleko można łatwo umyć zarówno pod kranem, jak i w zmywarce.

Aplikacja Melitta Connect 

Ekspresy Melitta klasy Premium oferują możliwość sterowania nimi wprost ze swojego telefonu bądź tabletu poprzez pobranie specjalnej aplikacji. Inteligentna aplikacja Melitta Connect umożliwia zdalne parzenie kawy. Dodatkowo technologia ta pozwoli Ci stworzyć własny profil i zapisać znajdujące się w nim przepisy, a także dostosować szczegóły związane z parzeniem Twojego ulubionego napoju i wybrać kolejność dodawania składników. Nie będziesz musiał zapamiętywać swojego ulubionego przepisu na pamięć i wybierać za każdym razem tych samych ustawień – zamiast tego będziesz miał przepis w swoim telefonie i będziesz mógł przygotować filiżankę jednym dotknięciem, nawet siedząc w innym pomieszczeniu.

Najbardziej popularne modele ekspresów marki Melitta 

Ekspresy automatyczne produkowane przez Melitta dzielą się na trzy główne linie ekspresów do kawy: Premium, Comfort i Standard. Każdy miłośnik kawy, w zależności od swoich osobistych potrzeb i pragnień, może znaleźć ekspres, który będzie dla niego idealny.

Linia STANDARD 

Linia Standard przeznaczona jest dla tych, którzy poszukują kompaktowego ekspresu do kawy, a najbardziej lubią delektować się filiżanką wysokiej jakości espresso lub czarnej kawy. W skład tej linii wchodzą ekspresy do kawy z serii Solo® i Purista®.

SOLO®

Ekspresy Melitta Solo® na kawę ziarnistą mają zaledwie 20 cm szerokości, 32,5 cm wysokości i 45,5 cm głębokości – są to jedne z najmniejszych ekspresów na świecie, więc są idealne dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w kuchni. Kontrolowanie smaku kawy jest niezwykle proste: aby zmienić wielkość porcji, wystarczy obrócić kontroler po lewej stronie, a jeśli chcesz dostosować moc kawy, wystarczy nacisnąć przycisk z ikoną ziarna. W tej serii znajdują się trzy ekspresy do kawy: Solo®, Solo® & Milk oraz Solo® & Perfect Milk. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla miłośników espresso i czarnej kawy, drugie urządzenie przeznaczone jest dla tych, którzy chcą poczuć się jak prawdziwi bariści i od czasu do czasu spienić własne mleko, natomiast trzecie jest idealne dla osób, które chcą czasem delektować się napojami mlecznymi, ale chcą to robić w nieco prostszy sposób. Model Solo® & Perfect Milk wyposażony jest w automatyczny spieniacz mleka, który samodzielnie spienia mleczną piankę. Osoby ceniące sobie minimalizm z pewnością zakochają się w minimalistycznym designie tych ekspresów do kawy.

Purista® 

Model Melitta Purista® jest nie tylko tak samo kompaktowy jak modele Solo®, ale również wyposażony w dodatkowe funkcje i ulepszenia, które z pewnością docenią miłośnicy kawy. Jednym z takich ulepszeń jest niezwykle cicha praca, która jest wynikiem zastosowania młynka z funkcją whisper-silent. Ponadto Melitta udoskonaliła powierzchnię tacki ociekowej: została ona pokryta specjalną powłoką anti-scratch, dzięki czemu tacka nie zostanie porysowana przez filiżanki nawet przy wieloletnim użytkowaniu ekspresu. Dla jeszcze większej wygody użytkowania, w ekspresie znajduje się wbudowany przycisk My Coffee Recipe, który pozwala na zaprogramowanie i zapisanie napoju – dzięki niemu, za każdym razem, gdy będziesz chciał napić się kawy, będziesz miał dostęp do swojej ulubionej kawy za naciśnięciem jednego przycisku. Łatwość obsługi zapewnia osobny przycisk Service, umieszczony na przednim panelu ekspresu. Naciskając go, uzyskasz dostęp do wszystkich programów konserwacyjnych. Osoby, które uwielbiają eksperymentować ze smakiem swojej kawy, będą mile zaskoczone, znajdując w tym urządzeniu jeszcze więcej poziomów mielenia – jest ich aż 5.

Linia COMFORT 

Linia ekspresów Melitta Comfort została stworzona z myślą o osobach, które cenią sobie wygodę i chcą zaparzyć pyszną kawę w sposób jak najbardziej komfortowy i prosty. W skład tej linii wchodzą modele Avanza® i Passione®.

Avanza® 

Z wyglądu Avanza model jest podobny do modelu Purista®, ale to, co go wyróżnia, to większe pojemniki, które zdecydowanie przydają się podczas przygotowywania większej ilości napojów kawowych w ciągu dnia. Oprócz parzenia espresso i czarnej kawy za naciśnięciem jednego przycisku, ekspresy te wyposażone są w automatyczny system mleczny. Wystarczy tylko zanurzyć rurkę w kartonie z mlekiem, a ekspres sam spieni mleczną piankę, która jest delikatna jak chmurka. Umieszczając filiżankę pod wylewką o regulowanej wysokości, możesz dodać piankę do swojego espresso. Avanza Plus posiada dodatkową rurkę do mleka, dzięki której przygotowywanie napojów na bazie mleka jest jeszcze wygodniejsze.

Passione®

Jeśli dodamy do wymienionych powyżej cech Melitta kolorowy wyświetlacz TFT, uniwersalną wylewkę z wbudowanym spieniaczem mleka oraz autentyczne przygotowanie przepisów, otrzymamy model Melitta Passione® OT. Jeśli chodzi o zintegrowane przepisy na kawę, to w tym modelu jest ich aż 10, w tym ristretto, espresso, lungo, kawa czarna, americano, cappuccino, latte macchiato, espresso macchiato, café latte i café au lait. Dzięki uniwersalnej wylewce nie musisz przekładać filiżanki z jednej wylewki do drugiej podczas przygotowywania napojów na bazie mleka: zarówno mleko, jak i kawa są nalewane z tego samego dozownika. Kolorowy wyświetlacz LED sprawi, że nie zgubisz się wśród licznych przepisów na kawę i będziesz mógł obserwować proces parzenia kawy od początku do końca. W tym ekspresie do kawy znajdziesz również wbudowaną funkcję autentycznego przygotowywania napojów. Wszystkie napoje są przygotowywane zgodnie z autentycznymi włoskimi przepisami, dodając składniki (kawę i mleko) w określonej kolejności. Wszystkie te zalety parzenia kawy są zwieńczone łatwą, zautomatyzowaną konserwacją. Zwykła wersja serii Passione® (bez funkcji OT – One Touch) jest przeznaczona dla miłośników czarnej kawy, którzy tylko od czasu do czasu delektują się napojami mlecznymi. W tym ostatnim modelu piankę mleczną przygotowuje się oddzielnie, tzn. nie robi się tego za pomocą jednego przycisku. Po przygotowaniu pianki należy przepchnąć filiżankę pod osobną wylewkę kawy. Ten ekspres do kawy ma również prostszy wyświetlacz LED z ikonami.

Linia PREMIUM

Ekspresy do kawy należące do linii Melitta Premium są przeznaczone dla tych, którzy nie chcą iść na kompromis i zawsze szukają tylko tego, co najlepsze. W skład tej linii wchodzą urządzenia z serii CI®, LatteSelect® oraz Barista®.

CI®

W tej serii dostępne są dwa modele: Melitta CI® i Melitta CI Touch®. To, co je wyróżnia, to pojemnik na kawę ziarnistą znajdujący się nad młynkiem, który jest podzielony na dwie części, co pozwala na przechowywanie w ekspresie dwóch rodzajów ziaren jednocześnie i wybranie jednego z nich do przygotowania ulubionego napoju za naciśnięciem jednego przycisku. Oba te modele są w stanie przygotować nie tylko dwie porcje czarnej kawy na raz, ale także dwa napoje na bazie mleka jednocześnie! W tych urządzeniach znajdą Państwo 4 zintegrowane profile użytkownika, przeznaczone do tworzenia i zapisywania osobistych przepisów. Model Melitta CI® wyposażony jest w tekstowy wyświetlacz LCD, natomiast CI Touch® posiada dotykowy, kolorowy ekran TFT. W wersji CI® można przygotować cztery klasyczne, najpopularniejsze przepisy na czarną kawę i napoje mleczne, natomiast CI Touch® oferuje aż 10 różnych napojów. Urządzenie CI Touch® Plus wyposażone jest w dodatkową rurkę do mleka, dzięki której przygotowywanie napojów mlecznych jest jeszcze wygodniejsze.

LatteSelect®

Dzięki LatteSelect®, proces parzenia kawy jest teraz jeszcze bardziej satysfakcjonujący: ikony napojów kawowych zostały zmienione na kolorowe, które wyglądają dokładnie tak, jak prawdziwe napoje. Ten ekspres do kawy zawiera jeszcze więcej przepisów, które można wybrać za pomocą jednego dotknięcia – do wyboru jest aż 12 różnych napojów! Co więcej, tacka ociekowa pokryta jest powłoką anti-scratch, dzięki czemu pozostanie wolna od zarysowań na znacznie dłużej. Do tego dochodzą 2 dodatkowe profile użytkowników – w sumie jest ich aż 6. Podobnie jak w przypadku modeli CI®, możesz wybierać spośród dwóch różnych rodzajów ziaren (2 pojemniki na ziarna) i przygotowywać jednocześnie 2 napoje mleczne.

Barista®

Jest to najbardziej innowacyjna seria ekspresów do kawy firmy Melitta, przeznaczona dla tych, którzy chcą, aby ich ekspres do kawy zachowywał się jak najlepszy barista na świecie. Za naciśnięciem jednego przycisku, urządzenia te przygotowują aż 18-21 receptur kawowych. Wszystkie wymienione powyżej najnowsze i najlepsze technologie Melitta są zintegrowane w ekspresach Barista®. Najnowocześniejsza z nich, czyli model Barista TS Smart, pozwala na wybór spośród dwóch różnych rodzajów ziaren i przygotowanie kawy przy użyciu dowolnego z nich, a także przypisanie określonej odmiany ziaren do konkretnego napoju i zapisanie wyboru w ustawieniach. Skorzystaj z aż 8 profili użytkownika i obsługuj ekspres za pomocą inteligentnego urządzenia. Wszystkie programy konserwacyjne są w pełni zautomatyzowane, więc jedyne, co będziesz musiał zrobić, to cieszyć się pyszną kawą.

Więcej szczegółów na temat każdego z tych modeli znajdziesz na dedykowanej im stronie produktowej – a jeśli wybór tego jedynego dla Ciebie jest nadal zbyt trudny, konsultanci “Przyjaciół Kawy” zawsze służą radą i pomogą Ci znaleźć ekspres do kawy, który będzie nie mniej niż idealny dla Twoich potrzeb.

Czytaj więcej