2+2

Ekspresy do kawy Melitta

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

O ekspresie do kawy Melitta

Zrodzone z pasji do kawy w latach 80-tych, ekspresy do kawy Melitta stanowią doskonałe połączenie tradycji i innowacji. Dzięki nim możesz spersonalizować swoje doznania smakowe, dostosowując wielkość mielenia, temperaturę parzenia oraz moc naparu, aby cieszyć się idealną filiżanką kawy każdego dnia. W ofercie tego niemieckiego producenta z ponad 110-letnią tradycją znajdują się zarówno ekspresy ciśnieniowe, jak i przelewowe, toteż jeśli zastanawiasz się, który ekspres Melitta wybrać, poniżej znajdziesz szczegółowe informacje, które pomogą w wyborze.

Ekspres ciśnieniowy Melitta

Ekspresy ciśnieniowe Melitta sprawiają, że przygotowanie czarnego naparu stanie się dziecinnie proste – wystarczy wybrać pożądany napój. Ponadto te urządzenia oferują:

Szeroki wybór specjałów

Ekspres Melitta (w zależności od modelu) pozwala przygotować od 2 do 18 różnych napojów kawowych (nie licząc tych, które stworzysz samodzielnie). Podstawowe modele zaparzą kawę czarną i espresso, zaś bardziej zaawansowane posiadają nawet dwa pojemniki na różne rodzaje ziaren i funkcję IntenseAroma dla entuzjastów intensywnych smaków.

Cichy młynek

Więcej żadnego hałasu ostrza, miażdżącego ziarna! Ekspres do kawy Melitta pracuje niezwykle cicho, umożliwiając spokojne delektowanie się poranną kawą. Dodatkowo, młynek jest wyjątkowo szybki, więc przygotujesz ulubiony napój nawet w pośpiechu.

Autentyczne parzenie

Ekspres Melitta parzy napoje mleczne zgodnie z ich prawdziwymi włoskimi przepisami. Podczas przygotowywania latte macchiato najpierw spienia się mleko, a następnie dodaje się espresso. Natomiast w przypadku cappuccino kolejność jest odwrotna.

Sterowanie smartfonem

Ekspresy do kawy Melitta klasy Premium, m.in. seria CI Touch, oferują możliwość sterowania nimi wprost ze swojego telefonu bądź tabletu poprzez specjalną aplikację.

Ekspres przelewowy Melitta

Oczywiście chlubą i dumą marki są również ekspresy przelewowe Melitta. Są niezwykle nowoczesne nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz:

Wyjątkowe chwile

Dzięki zbiornikom o pojemności od 1,2 do 1,3 litra ekspres przelewowy Melitta może przygotować od 10 do 15 filiżanek kawy. Ciesz się wspaniałym momentem przy aromatycznej kawie z bliskimi!

Praktyczność

Ekspres przelewowy Melitta jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania. To nie tylko pomaga oszczędzać energię, ale także utrzymuje temperaturę napoju do momentu automatycznego wyłączenia. Czas trwania zazwyczaj waha się od 20 do 60 minut i zależy od modelu.

Wbudowany młynek

Niektóre modele, m.in. z serii AromaFresh, posiadają wbudowany młynek, dzięki czemu możesz korzystać zarówno z kawy ziarnistej, jak i wstępnie zmielonej. Co więcej, daje to możliwość regulowania poziomu mielenia, mocy kawy i liczby porcji. Dodatkowo ten ekspres do kawy Melitta posiada wyjmowany zbiornik na wodę, dzbanek termiczny ze stali nierdzewnej oraz zintegrowany timer.

Czyszczenie i odkamienianie ekspresu Melitta

Ekspresy do kawy Melitta wyposażone są w automatyczne programy odkamieniania i czyszczenia, jak i niezwykle wygodną funkcję płukania systemu mlecznego. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie wymaga dodatkowej uwagi. Środki do konserwacji Melitta są niezbędnym elementem w utrzymaniu najwyższej wydajności ekspresu, zapewniając, że każda zaparzona filiżanka jest idealna. Odkamieniacz zwalcza osadzanie się kamienia, zapewniając długowieczność i optymalną wydajność. Jest to przydatne zwłaszcza w gospodarstwach domowych z twardą wodą. Dodatkowo jakość wody może poprawić filtr, dlatego warto pamiętać o jego regularnej wymianie. Tabletki czyszczące lub płyn zapobiegają osadzaniu się kamienia i usuwają resztki kawy.

Potrzebujesz wsparcia?

Ekspres do kawy Melitta to połączenie niezawodności, trwałości i wysokogatunkowego smaku czarnego naparu. Nic dziwnego, przecież zawsze był doceniany za swoją precyzyjność i wysoką jakość! Więcej szczegółów na temat każdego z modeli znajdziesz na dedykowanej im stronie produktu. Jeśli zaś wybór dla Ciebie jest nadal zbyt trudny, zawsze służymy radą! Pomożemy Ci znaleźć ekspres do kawy, idealny dla Twoich potrzeb.

Czytaj więcej