left-image right-image
Walentynki już za:
 • 00

  Dni

 • 00

  Godz.

 • 00

  Min.

 • 00

  Ust.

Okaż miłość z naszą walentynkową kawą
"Be My Valentine ..."
bottom-image
Dla Twojej Walentynki
1+1 PARALLEL 1 kg kawa ziarnista. Znajdziesz ją tutaj.

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Promocje

O profesjonalnych ekspresach do kawy

Ekspresy profesjonalne różnią się od wszystkich innych, pozwalając na jednoczesne obsłużenie wielu miłośników kawy. Są perfekcyjne do biur, sal konferencyjnych, cateringów I wszystkich miejsc serwujących kawę na wynos: kawiarni, restauracji, hoteli.

W zależności od sposobu obsługi, ekspresy profesjonalne dzielą się na dwie osobne kategorie: profesjonalne ekspresy kolbowe i automatyczne. Pierwsze wymagają dużych umiejętności i wysiłku profesjonalnego baristy, drugie można z łatwością obsługiwać samodzielnie.

Profesjonalne ekspresy kolbowe

Profesjonalne ekspresy kolbowe zostały stworzone, by obsługiwał je profesjonalny barista. Często natknąć się na nie można w kawiarniach i restauracjach, które uważają wysokojakościową kawę za integralną część menu, lub wręcz za jego podstawę. Jeśli jest tak w twoim biznesie, idealna kawa serwowana przez profesjonalistów to konieczność – by to osiągnąć niezbędny będzie profesjonalny ekspres kolbowy.

Jak wybrać profesjonalny ekspres kolbowy?

Jeśli chodzi o wybór idealnego dla ciebie ekspresu kolbowego, jednym z pierwszych kryteriów powinna być wydajność. Zadaj sobie pytanie: ile kaw ma on parzyć w najbardziej tłocznych godzinach, na tej podstawie wybierz objętość bojlera, ilość grup i dysz parowych.

Kolejny krok, to określenie sumy, którą możesz potencjalnie wydać na nowy ekspres. To nakieruje cię na modele klasy średniej, bądź premium. Modele klasy premium charakteryzuje prostota obsługi (wyświetlacz i opcje programowania), szeroka gama funkcji pozwalająca na wygodną kontrolę każdego z elementów parzenia (preinfuzja, ciśnienie, temperatura wody, itd.), jak i zautomatyzowanie procesów konserwacji. Wyróżnia je także luksusowy design, czyniący te urządzenia przyciągającymi oko elementami wystroju, lub nawet jego głównymi częściami.

Asortyment sklepu obejmuje zarówno budżetowe, profesjonalne ekspresy kolbowe, jak i modele bardziej luksusowe. Wybierz spośród opcji od najbardziej znanych producentów: Lelit, Expobar, Magister, Rancilio, Nuova Simonelli.

Profesjonalne ekspresy automatyczne

Profesjonalne ekspresy automatyczne stworzone są dla miejsc, które chcą serwować duże ilości kawy szybko i wygodnie – oznacza to napary serwowane za dotknięciem przycisku. Tym, co wyróżnia je na tle urządzeń domowych jest wydajność i rozmiar pojemników. Większość automatycznych ekspresów profesjonalnych można podłączyć do system obiegu wody, jak i kanalizacji na zużyte fusy i wodę. Można je ujrzeć często w biurach, hotelach, na stacjach benzynowych, w restauracjach typu fast-food, obszarach samoobsługowych i kawowych kioskach. 

Jak wybrać profesjonalny ekspres automatyczny?

Na co musisz zwrócić uwagę wybierając profesjonalny ekspres automatyczny do swojej firmy? Poniżej przedstawiamy kryteria.

Wydajność. Tak, jak w przypadku profesjonalnych ekspresów półautomatycznych, pierwsze pytanie brzmi: ile kawy ma być dziennie parzone. Wybierz ekspres w oparciu o wydajność: w opisie urządzenia (tudzież w specyfikacjach technicznych) znajdziesz rekomendowaną dzienną liczbę kubków kawy. Często wyszczególniony jest także czas przygotowania jednego, bądź dwóch kubków czarnej, czy mlecznej kawy.

Kawa czarna i/czy mleczna? Ważnym jest zadecydowanie, czy ekspres ma parzyć tylko kawę czarną (być może w twoim biurze pracują wyłącznie fani espresso), czy też chcesz serwować swoim pracownikom i klientom także kawy mleczne. Niektóre profesjonalne ekspresy, jak Saeco „Royal Black” i Saeco „Aulika Evo Black” czy JURA „WE6 Piano Black” i JURA „X6″ nie są w stanie spieniać mleka, są więc zaprojektowane dla miłośników kawy czarnej. Jednak napary mleczne mogą być dla ciebie tak samo istotne – wtedy zdecyduj się na ekspres profesjonalny z systemem spieniania mleka.

Możliwość podłączenia ekspresu do instalacji wodnej. Następnie, zastanów się, czy chcesz używać wyjmowanych zbiorników na wodę, które trzeba uzupełniać od czasu do czasu, czy może wolisz podłączyć swój ekspres do instalacji wodno-kanalizacyjnej, by pobierać z niej wodę i pozbywać się fusów. Ekspresy profesjonalne mają dwie wersje – takie, które można podłączyć do wspomnianej instalacji i te, które opierają się wyłącznie na wyjmowanych zbiornikach, więc zastanów się nad tą kwestią przed dokonaniem wyboru.

Młynki i pojemniki na ziarna. Ekspres może posiadać jeden, lub też kilka młynków, jak i jeden, bądź kilka pojemników na ziarna. Wybór zależy od tego, jak ważna jest dla nas możliwość użycia różnych rodzajów ziaren, a co za tym idzie osiągnięcia różnych wrażeń smakowych.

Inne gorące napoje. Czy twoje urządzenie ma posiadać dodatkowe pojemniki na inne gorące napoje? Przykładowo: niektóre ekspresy zdolne są parzyć gorącą czekoladę dzięki specjalnym pojemnikom na proszek kakaowy.

Zimne napoje. Zimne napoje kawowe zyskują ostatnimi czasy na popularności, mogą cię więc zainteresować profesjonalne ekspresy automatyczne, które dają możliwość serwowania mlecznej pianki do mlecznych napojów kawowych.

Dodatkowe akcesoria. Dla tych, którzy chcą parzyć napary łatwiej i wygodniej dostępny jest szeroki wybór akcesoriów. Szczególnie przydatne są schładzacze do mleka i podgrzewacze kubków. Pierwsze są niezbędne w ekspresach z systemem spieniania mleka, drugie na pewno okażą się przydatnymi: kawa chłodzi się niezwykle szybko, a bezspornie najlepiej smakuje na ciepło.

Opcja wyświetlania reklam. Niektóre urządzenia dają możliwość wyświetlania na wyświetlaczu własnych reklam. To świetna opcja dla tych, którzy chcą w wygodny sposób zareklamować swoje usługi lub produkty klientom bądź partnerom biznesowym.

Asortyment sklepu Przyjaciele Kawy obejmuje profesjonalne ekspresy automatyczne w różnym przedziale cenowym – niezależnie, czy są to przystępne, profesjonalne ekspresy Saeco, czy luksusowe modele – od JURA, WMF aż po Franke. Jeśli interesują cię szczegóły, lub chcesz uzyskać indywidualną ofertę dla twojego biznesu, odezwij się do konsultantów biznesowych Przyjaciół Kawy: z chęcią odpowiedzą na twoje pytania i upewnią się, że tobie i twoim klientom zawsze towarzyszyć będzie pyszna, wysokiej jakości kawa.

Czytaj więcej