Kawowa TOP oferta

Profesjonalne ekspresy do kawy przemysłowe - gastronomiczne

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

O profesjonalnym ekspresie do kawy

Profesjonalne ekspresy do kawy to konie robocze branży kawowej, zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom miejsc o ogromnym natężeniu ruchu. Dzięki wielu różnym rodzajom i rozmiarom, ekspresy do kawy przemysłowe zaspokajają szeroki zakres potrzeb od małych butikowych kawiarni po tętniące życiem biura korporacyjne.

Jaki ekspres do kawy do firmy?

W zależności od sposobu obsługi, ekspresy do firm dzielimy na dwie osobne kategorie. Są to ekspres profesjonalny kolbowy i w pełni automatyczny. Pierwszy z nich wymaga umiejętności i ciągłych wysiłków profesjonalnego baristy, podczas gdy drugi radzi sobie równie dobrze bez pomocy profesjonalisty.

Ekspres do kawy kolbowy profesjonalny

Profesjonalny ekspres do kawy do kawiarni i restauracji został stworzony, by obsługiwał go wyszkolony barista. Toteż jeśli wysokiej jakości kawa jest integralną częścią Twojego menu, ekspres kolbowy profesjonalny będzie koniecznością. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Wielkość firmy

Zadaj sobie pytanie ile kaw ma parzyć Twój profesjonalny ekspres do kawy do kawiarni w najbardziej tłocznych godzinach. Na tej podstawie wybierz objętość bojlera, ilość grup i dysz parowych.

Za każdym razem, gdy ekspres kolbowy profesjonalny “oddaje” gorącą wodę do naszej filiżanki, zastępuje ją zimną wodą, którą element grzewczy musi następnie podgrzać, aby osiągnąć odpowiednią temperaturę. Brzmi skomplikowanie? Już to tłumaczymy. Na przykład, jeśli wybierzesz 1-grupowy profesjonalny ekspres do kawy z mniejszym bojlerem, będzie on potrzebował więcej czasu na podgrzanie wody. W związku z tym będzie on najbardziej odpowiedni do serwowania niewielkich ilości kawy (około 100-150 filiżanek dziennie). Jeśli potrzebny Ci jest mniejszy profesjonalny ekspres do kawy do kawiarni z 1 lub 2 grupami, możesz wybierać spośród modeli Ascaso, Lelit, ECM, La Marzocco, Rocket Espresso, Elektra i Rancilio.

Jeśli jednak zamierzasz obsługiwać znacznie większą liczbę klientów od 150 do ponad 400 filiżanek kawy dziennie, zdecyduj się na duży ekspres do kawy gastronomiczny, wyposażony w wiele grup. Z takim sprzętem Twoi bariści będą mogli przygotowywać wiele filiżanek jednocześnie. Przykładowo, ekspres do gastronomii z 3 grupami może przygotować do 6 kaw naraz, dzięki czemu skróci czas przygotowania do zaledwie kilku minut. Ekspresy profesjonalne do kawy z 3 lub więcej grupami są obecnie dostępne w naszej ofercie marki La Marzocco.

Możliwość podłączenia do instalacji wodnej

Prowadzenie firmy jest bardzo czasochłonne, trzeba więc oszczędzać każdą chwilę. Jeśli chcesz zapomnieć o konieczności codziennego napełniania zbiornika na wodę, wybierz ekspres do kawy profesjonalny, który można podłączyć bezpośrednio do sieci wodociągowej. Modele oferujące tę funkcję to m.in. La Marzocco GS3, Rancilio od CLASSE 5 do CLASSE 11, a także ekspresy gastronomiczne Rancilio Leva, Elektra Verve, Ascaso Baby T Plus i Sanremo Café Racer Naked.

Koszt

Kolejny krok to określenie sumy, którą możesz potencjalnie wydać na nowy ekspres do kawy przemysłowy. To nakieruje Cię na modele klasy średniej bądź premium. Profesjonalne ekspresy kolbowe klasy premium charakteryzuje prostota obsługi (wyświetlacz i opcje programowania). Oferuje szeroką gamę funkcji (preinfuzja, ciśnienie, temperatura wody, itd.), dzięki którym będziesz kontrolować każdy element parzenia. Nie musisz się też martwić czyszczeniem dzięki zautomatyzowanym procesom konserwacji. Tego typu ekspresy dla firm wyróżnia także luksusowy design, czyniący je przyciągającymi oko elementami wystroju lub nawet jego głównymi częściami.

Dlatego też, jeśli chcesz kupić przystępny cenowo profesjonalny ekspres do kawy, wybierz Ascaso i Elektra. Mówiąc o średnim koszcie, można wymienić włoski profesjonalny ekspres do kawy Rocket Espresso. Ich cena zaczyna się już od 5,5 tys. zł, a kończy się na… 28 tys. zł za wysoce zaawansowany model. Najwyższa półka cenowa należy do La Marzocco. Profesjonalne ekspresy do kawy do kawiarni tej marki zaczyna się od 25 tys. zł, ale w ofercie można znaleźć ekspresy z 1, 2, 3 albo 4 grupami. 

Ekspres do kawy gastronomiczny automatyczny

Profesjonalny ekspres do kawy do biura, często również spotykany w hotelach, na stacjach benzynowych, strefach samoobsługowych, zaserwuje dużą ilość kawy za dotknięciem przycisku. Jaki jest więc najlepszy profesjonalny automatyczny ekspres do kawy? Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na ten dla firmy? Poniżej przedstawiamy kryteria:

Wydajność

Podobnie, jak i kupując ekspres kolbowy profesjonalny, zadaj pytanie: ile kawy ma być dziennie parzone. Wybierz profesjonalny ekspres do kawy do biura w oparciu o wydajność. W opisie urządzenia (tudzież w specyfikacjach technicznych) znajdziesz rekomendowaną dzienną liczbę kubków kawy. Często wyszczególniony jest także czas przygotowania jednej bądź dwóch filiżanek czarnej czy mlecznej kawy.

Na przykład, przemysłowy ekspres do kawy dla małej firmy może przygotować około 30-50 filiżanek dziennie. Modele jak JURA WE6, JURA WE8, Saeco Royal, Saeco Lirika, Dr. Coffee F10 pod tym względem są doskonałym wyborem. Dla średnich firm bardziej odpowiednie będą ekspresy gastronomiczne JURA X8, Saeco Aulika i Dr. Coffee F11, F12, które mogą przygotować 70-120 filiżanek kawy dziennie. Jeśli jednak Twoja firma jest duża i zużywasz od 150 do 300 filiżanek kawy dziennie, warto rozważyć duży ekspres do kawy gastronomiczny. Obecnie w naszej ofercie profesjonalny automatyczny ekspres do kawy Dr. Coffee F3 oraz JURA GIGA X8 oferuje taką możliwość. 

Specjały

Ważnym jest zadecydowanie, jakie specjały ma parzyć ekspres do kawy dla firm. Może będzie to tylko kawa czarna – być może w Twoim biurze pracują wyłącznie fani espresso. Czy też może chcesz serwować swoim pracownikom i klientom także kawy mleczne. Niektóre ekspresy do kawy profesjonalne, jak Saeco Royal Black i Saeco Aulika Evo Black czy JURA WE6 i JURA X6, nie są w stanie spieniać mleka, są więc zaprojektowane dla miłośników kawy czarnej. Jednak napary mleczne mogą być dla Ciebie tak samo istotne. Wtedy zdecyduj się na ekspres do kawy przemysłowy z systemem spieniania mleka. To nie wszystko! Niektóre ekspresy do firm mają specjalne pojemniki na proszek kakaowy i zdolne są parzyć gorącą czekoladę. Mogą Cię także zainteresować profesjonalne automatyczne ekspresy do kawy, które dają możliwość serwowania cold brew.

Możliwość podłączenia do instalacji wodnej.

Podobnie jak w przypadku urządzeń kolbowych, należy wybrać między korzystaniem z pojemników wielokrotnego napełniania lub podłączeniem do sieci wodociągowej. Niektóre automatyczne ekspresy gastronomiczne są dostępne w dwóch różnych wersjach, więc przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić to w specyfikacji produktu. Obecnie kilka modeli Dr. Coffee, JURA i Saeco w naszej ofercie oferuje tę opcję.

Młynki i pojemniki na ziarna

Przemysłowy ekspres do kawy może posiadać jeden lub też kilka młynków, jak i jeden, bądź kilka pojemników na ziarna. Wybór zależy od tego, jak ważna jest dla nas możliwość użycia różnych rodzajów ziaren, a co za tym idzie, osiągnięcia różnych wrażeń smakowych.

Opcja wyświetlania reklam

Niektóre ekspresy do kawy dla firm dają możliwość wyświetlania własnych reklam. To świetna opcja dla tych, którzy chcą w wygodny sposób zareklamować swoje usługi lub produkty klientom bądź partnerom biznesowym.

Łatwość konserwacji

Zarówno ekspres ciśnieniowy gastronomiczny kolbowy, jak i automatyczny, są łatwe w czyszczeniu. Posiadają wyjmowane i nadające się do mycia w zmywarce części, automatyczne programy czyszczenia i powiadomienia o konieczności konserwacji. Dzięki temu utrzymasz swój ekspres do gastronomii w perfekcyjnym stanie, jak i będziesz serwować kawę najwyższej jakości każdego dnia. U nas znajdziesz wszystkie niezbędne środki do konserwacji ekspresów. Nie zapomnij więc używać tych specjalistycznych produktów i czyść swój profesjonalny ekspres do kawy zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu ekspres do kawy dla firm będzie działał sprawnie, a kawa zachowa niezmieniony smak.

Ekspres do kawy nitro cold brew

W naszej ofercie mamy jeszcze jedno naprawdę interesujące cacko dyspenser do kawy nitro. Urządzenie to jest idealnym dodatkiem dla firm, które chcą podnieść poziom swojej oferty kawowej, szczególnie w ekskluzywnych kawiarniach. Ekspresy do kawy nitro cold brew przyrządzają kawę nitro z dodatkiem azotu, dzięki któremu naturalnie wzmacnia smak napoju nadając mu orzeźwiającą, kremową i lekko musującą teksturę. W naszym asortymencie z dumą oferujemy ekspresy do kawy kawy nitro Brood. Sprzęt ten wychwytuje azot z otaczającego powietrza, a następnie go izoluje i kompresuje do napojów. Dzięki niemu zrobisz nie tylko kawę, ale również koktajle, herbaty nitro ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia.

Odkryj profesjonalny ekspres do kawy!

Asortyment sklepu Przyjaciele Kawy obejmuje ekspresy do kawy profesjonalne w różnym przedziale cenowym. Jeśli interesuje Cię zakup ekspresu do kawy na firmę, nasi pracownicy są tutaj, aby pomóc Ci na każdym kroku. Co więcej, mamy do odkrycia różnorodne ekspresy do kawy. Podczas gdy konkretne urządzenie może nie nadawać się dla Twojej firmy, możesz odkryć idealne rozwiązanie dla swojego domu!

Czytaj więcej