MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY

Ekspresy do kawy automatyczne

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Pojemnik na mleko
Cechy
Proces
Ilość produktów w zestawie
Typ
Typ
Wynik w skali SCA
Promocje

Który system mleczny jest najwygodniejszy?

Wybierając ekspres automatyczny, warto zastanowić się jak często będą przygotowywane napoje mleczne, jaki mamy budżet przeznaczony na ekspres do kawy i jakiej jakości napojów mlecznych oczekujemy. Zgodnie z tymi kryteriami każdy system mleczny spełnia specyficzne potrzeby klienta:

Ręczny spieniacz. Jest często stosowany w ekspresach do kawy ze średniej półki cenowej. Przygotowanie pianki mlecznej w ten sposób nie jest trudne, wymaga jednak pewnej wiedzy i praktyki. Ekspresy z ręcznym spieniaczem wybierają klienci, którzy chcą kupić ekspresy w niższej cenie i chcą mieć możliwość parzenia kawy mlecznej.

Automatyczny system spieniania mleka lub zintegrowany pojemnik na mleko. Ten system mleka jest jednym z najpopularniejszych i najczęścniej preferowanych. Jego osobliwość - możliwość przyrządzania napojów mlecznych bez szczególnych umiejętności, często wystarczy jedno lub dwa naciśnięcia przycisku. Automatyczny system spieniania mleka z rureczką jest wbierany jest przez osoby, chcące prostej konserwacji i dobrze spienionego mleka. Tymczasem zintegrowany zbiornik na mleko jest przydatny dla tych, którzy nie mają wolnego miejsca na karton mleka obok ekspresu, a chcą cieszyć się prostym przygotowaniem mlecznej kawy.

System Latte Go. Jest to najnowszy system mleczny o wyjątkowo łatwej konserwacji. Wystarczy go przepłukać, aby zbiornik na mleko pozostał czysty. Ten system nie posiada wielu elementów do czyszczenia, więc dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na konserwację ekspresu - ten system mleczny będzie najwygodniejszy.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Kiedy ekspres do kawy jest uważany za automatyczny?

Ekspres automatyczny to ekspres do kawy, który ma zintegrowany młynek i mechanizm parzenia kawy.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Który ekspres do kawy jest najlepszy?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Przy wyborze ekspresu do kawy może pomóc statystyka - ludzie kupują ten ekspres na około 5-7 lat. Dlaczego ten fakt jest ważny? Na taki okres czasu ważne jest, aby zakupić niezawodny model i co najważniejsze spełniający wszystkie nasze potrzeby. Dodatkowo każdy klient ma inne życzenia i oczekiwania, dlatego mówiąc szczerze - to, co działa najlepiej dla Twoich współpracowników czy sąsiadów, nie zawsze będzie najlepszą opcją dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zawsze zalecamy dzielenie się swoimi oczekiwaniami ze sprzedawcą. Aby łatwiej sprecyzować swoje oczekiwania, zastanów się nad:


  1. Rodzajem kawy, który lubisz najbardziej - czarna, espresso czy kawa mleczna? Są ekspresy, których technologie są zaprojektowane tak, aby stworzyć idealny napój espresso. Istnieje również możliwość wyboru spośród różnych systemów mleka, które są dostosowane do różnych potrzeb.
  2. Ile miejsca posiadasz na ekspres do kawy w swoim domu? Może się to wydawać drobiazgiem, ale w niektórych przypadkach, gdy klienci wybierają ekspres do kawy, który najlepiej spełnia ich oczekiwania, stają przed dylematem dopasowania go do zagospodarowanej przestrzeni.
  3. Czego oczekujesz od swojego nowego ekspresu do kawy? Jeśli szukałeś już konkretnego modelu online lub korzystałeś z niego w domu znajomego, powiedz o tym sprzedawcy. Jeśli to nie jest Twój pierwszy ekspres do kawy, to nie mamy wątpliwości, że już wiesz, jakie funkcje są dla Ciebie ważne, na co zwrócić uwagę. Najnowsza technologia, bardzo cicha praca, wyjątkowo prosta konserwacja - wszystko jest możliwe!

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Jaka jest różnica między młynkiem ceramicznym a stalowym?

Opinie są różne. Wszystkie młynki są zaprojektowane w tym samym celu, tj. do mielenia ziaren. Jeśli korzystasz z ekspresu do kawy w domu i przygotowujesz do 20 filiżanek dziennie, to wybór młynka ze względu na tworzywo wykonania, nie jest aż tak istotny. Mimo to młynki różnych producentów, są inaczej zaprojektowane.

Młynek ceramiczny:

  • Może być cichszy w zależności od miejsca montażu w ekspresie do kawy;
  • Nagrzewa się mniej przy ciągłej pracy i nie podgrzewa (przypala) ziaren.

Młynek ze stali nierdzewnej:

  • Jest trwalszy przy zaparzaniu dużych ilości kawy;
  • Może być mniej wrażliwy na twardsze elementy, które czasem trafiają do kawy (niedoprażone ziarna, zanieczyszczenia itp.)

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

O ekspresach automatycznych

Automatyczne ekspresy do kawy przygotowują aromatyczną i pyszną kawę za naciśnięciem jednego przycisku. Urządzenia te wykorzystują technologię espresso i zintegrowane młynki do kawy, dzięki czemu ziarna są mielone osobno do każdej filiżanki. Po naciśnięciu kilku przycisków można codziennie delektować się różnymi napojami kawowymi – bez większego wysiłku! “Przyjaciele Kawy” posiadają w swojej ofercie wiele automatycznych ekspresów, a wszystkie z nich zostały wybrane w jednym celu: aby każdy miłośnik kawy mógł znaleźć najlepszy ekspres dla swojego domu lub biura.

Liczne receptury napojów w jednym ekspresie do kawy 

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama automatycznych ekspresów do kawy. Niektóre z nich przygotowują wyłącznie czarne specjały na czele z flagowym espresso, jak również ristretto, espresso lungo czy americano. Inne natomiast nie ograniczają się tylko do kaw czarnych i mogą przygotować również napoje mleczne. Dzięki zintegrowanemu systemowi mlecznemu możemy rozkoszować się napojami, które wiele z nas kocha, czyli cappuccino i latte macchiato. W pełni automatyczne ekspresy do kawy oferują jeszcze szerszy wachlarz rozmaitych przepisów, a niektóre z nich mogą przygotować ponad 20 różnych napojów kawowych. Pozwalają one także na dostosowanie receptur do własnych upodobań, i zapisywanie ich. Ostatecznie wszystko zależy od rodzaju systemu mlecznego. Poniżej omawiać będziemy je bardziej szczegółowo.

Różne rozwiązania systemu mlecznego: od dyszy parowej do automatycznej obsługi

W automatycznych ekspresach do kawy można znaleźć kilka rodzajów systemu mlecznego – od dysz parowych po zintegrowane pojemniki na mleko. Aby pomóc ci wybrać najlepsze dla ciebie urządzenie, przeanalizujemy najczęściej spotykane systemy mleczne, oraz najważniejsze różnice między nimi:

Spieniacz do mleka

Spieniacze do mleka, czyli inaczej dysze parowe, uważane są za klasykę jeśli chodzi o sposób spieniania mleka, dlatego tak często używane są w kawiarniach. Zasada ich działania jest dość prosta – dyszę zanurzamy w mleku i uruchamiamy ją. Za pomocą powietrza i gorącej pary mleko jest podgrzewane, a delikatne ruchy filiżanką pomagają je spienić i stworzyć aksamitną piankę, uwielbianą przez miliony ludzi na całym świecie. Aby prawidłowo korzystać ze spieniacza parowego, będziesz potrzebował odrobinę specjalistycznej wiedzy i praktyki, ale kiedy już to opanujesz, przekonasz się że cały proces jest niezwykle prosty.

Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy domowy barista, “Przyjaciele Kawy” polecają przyjrzeć się ekspresom marki Philips bądź DeLonghi.

Automatyczny system mleczny

Automatyczny system mleczny spienia mleko samodzielnie i wykonuje piankę mleczną. Wystarczy wybrać żądany napój kawowy i nacisnąć przycisk – mleko zostanie spienione i automatycznie wlane do twojej filiżanki. Warto jednak zaznaczyć, że dzielą się one ponadto na dwa rodzaje: mogą być wyposażone w rurkę lub zintegrowany pojemnik na mleko. Jaka jest różnica?

Rurka automatycznego systemu mlecznego może być podłączona do specjalnego pojemnika, zanurzona w dzbanku lub nawet włożona bezpośrednio do kartonu z mlekiem. Dzięki temu systemy mleczne tego typu są uniwersalne. Drugi koniec rurki można podłączyć do wylewki, dzięki czemu spienione mleko będzie spływać wprost do twojej filiżanki. Ponadto najnowsze modele ekspresów posiadają zintegrowane programy płukania i czyszczenia systemu mlecznego – wystarczy nacisnąć przycisk, a zostanie on wraz z rurką dokładnie wypłukany.
Systemy spieniania mleka ze zintegrowanymi pojemnikami spotykane są najczęściej w automatycznych ekspresach Włoskich producentów. Wystarczy tylko napełnić pojemnik mlekiem i wybrać żądany napój. Kluczową zaletą jest fakt, że po zakończeniu przygotowywania napoju, pojemnik można łatwo odpiąć od ekspresu i przechowywać go w lodówce.

Jeśli szukasz ekspresu do kawy z automatycznym systemem mlecznym, “Przyjaciele Kawy” polecają marki takie jak  JURA, Melitta, Philips lub De‘Longhi.

Dostosowywanie napojów do własnych upodobań

Większość automatycznych ekspresów do kawy znajdujących się na naszych półkach posiada cechy, które nasi klienci bardzo cenią. Jest to możliwość regulacji ustawień ekspresu, dostosowywania napojów do indywidualnych gustów oraz zapisywania swoich receptur. Nowoczesne ekspresy pozwalają swoim użytkownikom na zmianę mocy napoju, stopnia zmielenia ziaren kawy, konsystencji mlecznej pianki, a nawet temperatury wody. Pozwala to nie tylko na stworzenie własnego napoju, który w pełni odpowiada naszym upodobaniom, ale także powoduje, że cały ten proces staje się zabawą, która pozwala na ciągłym eksperymentowanie z nowymi smakami.

Dwa napoje jednocześnie

Jest to kolejny powód, dla którego automatyczne ekspresy do kawy są tak popularne w dzisiejszych czasach. Dzięki nim możemy zaoszczędzić trochę cennego czasu i spędzić go na delektowaniu się pyszną kawą rozmawiając ze współpracownikami bądź przyjaciółmi. Oprócz przygotowywania dwóch kaw czarnych równocześnie niektóre ekspresy automatyczne są w stanie przyrządzić dwa napoje na bazie mleka jednocześnie! Jeśli wybierzesz tego typu ekspres do kawy, będziesz mógł przygotować dwie porcje pysznego latte, cappuccino, gorącej czekolady lub innego napoju na bazie mleka za naciśnięciem jednego przycisku.

Funkcja ta jest zintegrowana w większości automatycznych ekspresach do kawy sprzedawanych u “Przyjaciół Kawy”, w tym modelach produkowanych przez JURA, Melitta, De’Longhi, Philips i Nivona.

Pasuje do kubków o różnych rozmiarach

Większość automatycznych ekspresów do kawy wyposażona jest w regulowaną wylewkę, którą można łatwo dopasować do filiżanek o różnej wysokości. Właśnie dlatego te urządzenia mają miliony fanów na całym świecie. Musisz się zgodzić, że kawa zawsze smakuje lepiej, gdy pijesz ją z ulubionego kubka!

Inteligentna obsługa za pomocą aplikacji

Niektóre automatyczne ekspresy do kawy mogą być obsługiwane nie tylko za pomocą panelu sterowania, ale również dzięki specjalnej aplikacji pobranej na tablet lub telefon. Takie aplikacje mobilne pozwalają na tworzenie i zapisywanie ich na kilku różnych profilach, a nawet zdalne śledzenie postępów programów konserwacyjnych. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie ekspresy automatyczne są wyposażone w tę funkcję – jeśli chcesz skorzystać z tej innowacyjnej metody, być może będziesz musiał wydać trochę więcej.

Jeśli szukasz ekspresu automatycznego z inteligentną aplikacją, “Przyjaciele Kawy” polecają wybranie ekspresu marki JURA, Nivona lub Siemens, bądź nowszych modeli produkowanych przez Melitte lub De’Lonhgi.

Funkcje konserwacji

Konserwacja automatycznych ekspresów do kawy jest zdecydowanie łatwiejsza niż innych urządzeń do przygotowywania kawy. Dzieje się tak głównie dlatego, że ekspresy te informują o konieczności czyszczenia za pomocą specjalnych sygnałów wyświetlanych na panelu sterowania. Nie musisz stale sprawdzać pojemnika na fusy, martwić o poziom wody w zbiorniku ani przypominać sobie, ile dni minęło od ostatniego odkamieniania ekspresu.

Ponadto, nowsze modele ekspresów do kawy posiadają automatyczne programy czyszczenia systemu mlecznego – wystarczy nacisnąć kilka przycisków, a urządzenie zostanie perfekcyjnie wyczyszczone w kilka minut! W trakcie tego programu wykonuje się płukanie i czyszczenie, a tym samym odtłuszczenie powierzchni ekspresu i pozbycie się bakterii. Konserwacja wydaje się być o wiele prostsza, gdy nie musisz tego robić sam!

Pasuje do każdego wnętrza

Kolejnym aspektem, który zasługuje na uwagę, jest wyjątkowy design automatycznych ekspresów do kawy i możliwość znalezienia urządzeń idealnie pasujących do różnych wnętrz. Szukając ekspresu do kawy pasującego do waszego domu, można wziąć pod uwagę jego kolor i wygląd zewnętrzny, ale “Przyjaciele Kawy” sugerują, aby zwrócić uwagę również typ urządzenia. Ekspresy automatyczne dzielą się na dwie kategorie: wolnostojące lub przeznaczone pod zabudowę. Jeśli zdecydujesz się na ten drugi, z pewnością warto wyznaczyć dla niego miejsce w kuchni i wziąć pod uwagę jego wymiary. Z drugiej strony, wolnostojące ekspresy można umieścić w dowolnym miejscu w twojej kuchni.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wielkości, wymiarów, funkcji instalacyjnych lub cech konstrukcyjnych danego urządzenia, “Przyjaciele Kawy” są gotowi udzielić ci wszelkich odpowiedzi i znaleźć ekspres, który będzie idealnie dopasowany do wszystkich twoich potrzeb.

Pasuje do twojego domu i firmy

“Przyjaciele Kawy” wiedzą, że dla prawdziwych miłośników tego napoju delektowanie się dobrą kawą w zaciszu domowym to po prostu za mało. Pragniemy przypomnieć, że automatyczne ekspresy do kawy są tak cenione nie tylko ze względu na funkcje, ale także na ich elastyczność. Na przykład niektóre z nich są wyposażone w większe pojemniki, dzięki czemu są w stanie przygotować większe ilości kawy. Funkcja ta z pewnością przyda się w hotelach i biurach, gdzie w ciągu dnia przygotowuje się dużą ilość rozmaitych specjałów kawowych.

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?

“Przyjaciele Kawy” są pewni, że nie istnieje coś takiego jak najlepszy ekspres do kawy – jeśli chodzi o wybór, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Zastanówcie się, ile macie miejsca w kuchni i jaki rodzaj kawy przygotowujecie najczęściej: czy jest to espresso, kawa czarna, czy też napoje na bazie mleka? Dzięki temu dowiecie się, które funkcje są dla was najważniejsze. W rezultacie będziecie w stanie wybrać urządzenie idealne dla siebie. Mamy nadzieję, że wybrany przez ciebie ekspres będzie służył wam przez długie lata!

Wciąż masz problem z wyborem lub nurtują cię pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedź nas w jednym z naszych sklepów! Zaparzymy ci kawę i udzielimy wszelkich możliwych odpowiedzi.

Czytaj więcej