MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY

Spieniacze do mleka

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Pojemnik na mleko
Cechy
Proces
Ilość produktów w zestawie
Typ
Typ
Wynik w skali SCA
Promocje

Spieniacze do mleka

Większość nowoczesnych kuchni posiada w swoim wyposażeniu spieniacz do mleka. Służy on do podgrzewania i/lub spieniania mleka, które może być dodawane do wielu napojów kawowych: cappuccino, flat white, koktajli kawowych, chai latte, kakao, gorącej czekolady. 

Istnieje wiele narzędzi, których fani kaw mlecznych używają do tworzenia pysznej, mlecznej pianki: przykładowo, ci, którzy cenią sobie maksimum wygody mogą wybrać ekspres automatyczny ze spieniaczem, podczas gdy prawdziwi koneserzy o zdolnościach baristycznych mogą wybrać ekspres kolbowy i spieniać mleko ręcznie. 

Jeśli wolisz jednak inną metodę parzenia lub nie chcesz zagłębiać się w świat bardziej złożonego (i droższego) sprzętu, możesz wybrać osobny spieniacz do mleka. 

Spieniacze do mleka ręczne

Jeśli chcesz wygodnego, taniego i nieskomplikowanego urządzenia do spieniania mleka, rozwiązaniem wręcz idealnym dla ciebie jest ręczny spieniacz do mleka. Szczególnie popularne są dziś spieniacze-tłoczki. Używając narzędzi tego typu najpierw musisz przelać mleko do urządzenia, a następnie je podgrzać. Upewnij się, czy Twój spieniacz do mleka nadaje się do użytku na płytach grzewczych – szczególnie, jeśli w grę wchodzi indukcja. 

By otrzymać słodką i pyszną piankę, temperaturę mleka nie może przekroczyć 65°C (pomocnym okazać się może specjalny termometr do mleka). Po podgrzaniu mleko należy zacząć ubijać poruszając tłoczkiem w górę i w dół. Po uzyskaniu pożądanej tekstury, całość należy przelać do kubka z kawą. Spieniacze do mleka tego typu najczęściej wykonane są z aluminium bądź też stali nierdzewnej, co czyni je szczególnie wytrzymałymi i łatwymi w utrzymaniu. 

Warto zaznaczyć, iż do ręcznego spieniania mleka świetnie nadaje się French Press. Choć jego podstawowym zadaniem jest parzenie kawy i herbaty, możesz wlać do niego podgrzane mleko, a następnie ruchem tłoczka wytworzyć pyszną mleczną piankę.

Podsumowując – spieniacz do mleka ręczny to świetny wybór dla tych, którzy cenią sobie wygodę, a których ogranicza budżet. Nie wymagają użycia elektryczności, więc możesz je też zabrać w podróż!

Spieniacze do mleka półautomatyczne

Doskonałym narzędziem są też półautomatyczne spieniacze do mleka. Można je trzymać w ręce, zazwyczaj zasilane są na baterię. Specjalna końcówka pomaga w tworzeniu pysznej, gęstej mlecznej pianki w łatwy i szybki sposób. Urządzenia najwyższej jakości oferują nawet opcję zmiany prędkości, dzięki czemu tekstura będzie dokładnie taka, jak chcesz. Półautomatyczne spieniacze do mleka są szczególnie kompaktowe, a większość z nich nie wymaga dostępu do elektryczności, więc możesz zabrać je ze sobą na wycieczkę.

Spieniacze do mleka elektryczne

Jeśli szukasz maksimum szybkości i wygody, wybierz spieniacz do mleka elektryczny. Tego typu urządzenia będą droższe, jednak ogromna łatwość użytkowania sprawia, iż pozostają na listach bestsellerów. Po prostu napełnij spieniacz do mleka, naciśnij przycisk, a resztę zrobi za Ciebie! 

Tego typu spieniacze do mleka automatycznie podgrzewają mleko automatycznie do idealnej temperatury i ubijają przy użyciu specjalnych mikserów. Większość modeli pozwala na wybór pomiędzy poszczególnymi typami mikserów, w zależności od ilości pianki, którą planujesz przygotować. Możesz jedynie podgrzać mleko lub podgrzać je i spienić. Wysokiej klasy elektryczne spieniacze do mleka często pozwalają na przygotowanie zimnej pianki i zazwyczaj posiadają opcję regulacji temperatury wraz z innymi nowatorskimi funkcjami, jak zintegrowany program przygotowania gorącej czekolady. 

Spieniacz do mleka ranking

Wybierając spieniacz do mleka, skupiamy się na najlepszym, co ma do zaoferowania świat kawy. Podążamy za najnowszymi trendami i współpracujemy z najpopularniejszymi producentami. Nasz asortyment obejmuje spieniacze do mleka produkcji wielu znanych marek.

Spieniacz do mleka Bialetti

Ta uznana włoska marka produkuje wspaniałe ekspresy, zaparzacze do kawy i inne urządzenia kuchenne. Bialetti oferuje szeroki wybór spieniaczy różnego typu – od ręcznych Tuttocrema i Cappuccinatore Acciaio, aż po półautomatyczny model i spieniacz do mleka elektryczny w różnych kolorach. Jeżeli więc szukasz profesjonalnego urządzenia, które zapewni Ci idealną kawę z gęstą pianką, rozważ spieniacze do mleka Bialetti.

Spieniacz do mleka Hario

Ta firma, inspirująca się starymi, japońskimi tradycjami, łącząca je z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, produkuje prawdopodobnie najpopularniejszy spieniacz do mleka na świecie. Nosi on nazwę Hario Latte Shaker i tworzy wspaniałą, gęstą mleczną piankę. 

Spieniacz do mleka Melitta

Niekwestionowany lider na rynku urządzeń przelewowych i ekspresów do kawy, ta niemiecka firma jest też producentem modnych, automatycznych spieniaczy Cremio. Dzięki nim zaserwujemy pyszną, mleczną piankę – zimną, ciepłą, czy gorącą.

Spieniacz do mleka JURA

Trzymając się surowych standardów wywodzącej się z ojczyzny tej marki – Szwajcarii – JURA to producent znany z produkcji ekspresów klasy premium, ale także zasłynęła dzięki urządzeniu, jakim jest elektryczny spieniacz do mleka JURA. Przy jego użyciu możesz wybrać pomiędzy trzema różnymi temperaturami pianki – zimną, ciepłą, a także gorącą.

Czytaj więcej