Przenośne, turystyczne ekspresy i zaparzacze do kawy

Filter
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje
18 elementy

O przenośnym zaparzaczu do kawy

Idąc do pracy, szukając motywacji do nauki, próbując spędzić zmęczenie z powiek – kawa jest potrzebna zawsze. Towarzyszy nam także podczas podróży pociągiem, na wycieczkach, podczas biwakowania. Trudno ją jednak tam zabrać. Czy oby na pewno? Mamy na to sposób!

Przenośne ekspresy do kawy dostarczą Ci kawę w cudzym mieście, nad morzem, w górach czy gdziekolwiek dasz radę wejść! Są kompaktowe, leciutkie, niektóre nie wymagają nawet elektryczności z wyjątkiem podgrzania wody.

Ekspres podróżny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając przenośny ekspres do kawy, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. 

  1. Jaką kawę preferujesz? Turystyczne ekspresy do kawy wykorzystują przeróżne techniki parzenia od ciśnieniowych przez tłokowe do przelewowych. W zależności od modelu, zaparzysz kawę ciśnieniową (intensywne, gęste espresso) lub przelewową (delikatniejszą, bardziej wodnistą). 
  2. Gdzie i jak podróżujesz? Do jakich celów będziesz wykorzystywać swój ekspres podróżny? Czy pod ręką będziesz mieć czajnik, czy wystarczy Ci ciśnienie, wytwarzane ręcznie? A może chcesz oddać to w ręce baterii, akumulatora lub elektryczności? 
  3. Ile udźwigniesz? Pomyśl, ile masz miejsca w plecaku, samochodzie, walizce czy gdziekolwiek indziej. Niektóre przenośne ekspresy do kawy ważą zaledwie 160 g, waga niektórych sięga zaś prawie kilogram. Ponadto należy zwrócić uwagę na trwałość, łatwość obsługi i wymagania dotyczące czyszczenia. Np. jeśli chcesz delektować się kawą przelewową, potrzebujesz także filtrów itd. W ten sposób zapewnisz sobie bezproblemowe doznania kawowe w dowolnym miejscu. 
  4. Pamiętaj, idealny ekspres do kawy turystyczny to taki, który płynnie dostosuje się do Twojego stylu życia!

Jaki turystyczny zaparzacz do kawy będzie najlepszy?

U nas znajdziesz przenośny ekspres do kawy od AeroPress, Wacaco, Cafflano i Handpresso – każdy posiada jakąś wyjątkową rodzynkę. Będą więc Twoją przepustką do świata kawy, gdziekolwiek jesteś. Przygotuj się więc i odkryj zaparzacz do kawy turystyczny, dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji.

Samochodowy ekspres do kawy

W podróżach samochodem lub ciężarówką, gdzie nie zawsze można liczyć na kawiarnię bądź stację benzynową, przenośny ekspres do kawy dla kierowców staje się wiernym towarzyszem.

Jeśli czeka Cię długa i męcząca podróż w ciągu dnia bądź nocą, a nie możesz żyć bez kawy, zwróć uwagę na ekspres do kawy samochodowy. To, co wyróżnia go od innych urządzeń, jakimi są wszystkie przenośne zaparzacze do kawy, to zasilanie elektryczne za pomocą kabla, baterii lub akumulatora. Na szczególną uwagę w tej niszy zasługują ekspresy do kawy Handpresso.

Weźmy pod lupę samochodowy ekspres do kawy 12v/24v Handpresso Auto. Posiada wbudowany element grzewczy, który podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury parzenia, jak i wytwarza niezbędne ciśnienie 19 bar. Podłącz go do gniazdka w samochodzie, wlej wodę, zaczekaj, aż się nagrzeje, i ciesz się szybko zaparzonym gęstym espresso. Co więcej, jest to samochodowy ekspres do kawy na kapsułki typu Nespresso, masz więc szeroki wybór smaków.

Do gniazda zapalniczki możesz również podłączyć samochodowy zaparzacz do kawy Handpresso Handcoffee Auto. Używa on saszetek SENSEO i może zaserwować cieplutki czarny napar w 4 minuty. Nie musisz wysiadać z samochodu, po prostu ciesz się dobrym smakiem.

Na rynku pojawiły się też samochodowe ekspresy do kawy, które nie potrzebują baterii czy akumulatorów. Wystarczy bowiem po prostu je napompować za pomocą pompy, podobnej do rowerowej. Mowa tutaj oczywiście o Handpresso Pump. Kilka chwil i Twój przenośny ekspres do kawy jest już gotowy do pracy!

Ręczny zaparzacz do kawy

W większości przenośne ekspresy do kawy, aby zaparzyć kawę, będą potrzebowały Twojej siły fizycznej. W tej kategorii znajdziesz ekspres przelewowy turystyczny tudzież ekspres ciśnieniowy turystyczny. Omawiamy je wraz z markami poniżej. W końcu przygotowaliśmy nawet małą niespodziankę!

Ekspres przelewowy turystyczny

W tej kategorii króluje zaparzacz do kawy AeroPress. Ten zaparzacz do kawy tłokowy mały łączy w sobie cechy ekspresu tradycyjnego i French Pressu. Co prawda, zaparzona w nim kawa różni się od standardowej przelewowej. Posiada pełniejsze body, jest gęstsza i intensywniejsza. W zależności od modelu, w kilka minut za pomocą tłoka możesz zaparzyć do 300 ml naparu. Ten przenośny zaparzacz do kawy pozwala Ci także eksperymentować ze smakiem, ponieważ możesz zmieniać temperaturę i grubość mielenia.

Napar przelewowy w naszej ofercie serwuje jeszcze jeden turystyczny zaparzacz do kawy. Jest to Wacaco Cuppamoka. Musisz włożyć papierowy filtr, użyć gorącej wody (Cuppamoka jej nie podgrzewa) i voilà! Kubek w zestawie posiada podwójne ścianki, dlatego ciepło utrzyma się nawet do 3 godzin. 

Ekspres ciśnieniowy turystyczny

W tym przypadku do wyboru masz Wacaco, Cafflano albo Handpresso. Ten ostatni ręczny zaparzacz do kawy postaraliśmy się jak najdokładniej opisać powyżej. Tu omówimy więc pozostałe dwa.

Jeśli chodzi o zaparzacze do kawy Cafflano, są one imponującym połączeniem innowacji i wygody. Cafflano Kompresso o wadze zaledwie 178 g jest wyposażony w opatentowany hydrauliczny system oparty na prawie Pascala. Za pomocą ciśnienia ponad 9 bar i hydraulicznej kompresji wody wydobędziesz kawę o naprawdę bogatym smaku. To nie wszystko, ponieważ ten ekspres podróżny zaserwuje również zimne espresso!

Poznajmy następnie zaparzacze do kawy Wacaco. Oferują serie Nanopresso i Minipresso (Cuppamoka należy do metod przelewowych). Elegancki Wacaco Nanopresso – za pomocą Twoich rąk – może osiągnąć ciśnienie nawet 18 barów. Nie potrafią tego nawet niektóre tradycyjne ekspresy do kawy… Musisz użyć drobno zmielonej, mocno ubitej kawy i napompować ten przenośny ekspres do kawy. Wacaco Minipresso parzy kawę za pomocą ciśnienia 8 barów, co nie oznacza, że powstały napar nie jest wyrazisty i bogaty w smaku. Ten przenośny zaparzacz do kawy jest obsługiwany w pełni ręcznie przy użyciu półautomatycznego tłoka. Oba urządzenia nie ważą nawet 400 g.

P.S. jeśli zainteresowała Cię ciśnieniowa technologia parzenia espresso, może spodoba Ci się ekspres kolbowy do kawy? Oczywiście, nie wpakujesz go do plecaka, ale będziesz serwować kawę domową na najwyższym poziomie!

Zaparzacz do kawy z młynkiem

Czas na niespodziankę! U siebie w ofercie mamy przenośny zaparzacz do kawy z młynkiem Cafflano Klassic. Możesz więc ze sobą brać nie kawę mieloną, która możliwie już straciła niektóre swoje właściwości smakowe i aromatyczne, a ziarna. Ten ręczny zaparzacz do kawy przygotuje kawę przelewową. Co więcej, naprawdę wszechstronny. Mieści w sobie regulowany ceramiczny stożkowy młynek, wielorazowy filtr ze stali nierdzewnej, pojemnik na gorącą wodę i kubek. 

Jeśli szukasz urządzenia kompaktowego, możesz zerknąć na inne małe ekspresy do kawy. Oczywiście, niektórych modeli z tej oferty nie możesz wziąć w podróż, jednak gwarantujemy, że pięknie wpasują się nawet do bardzo niewielkiej kuchni.

Odkryj przenośny ekspres do kawy!

Rozumiemy, że wybrać najlepszy przenośny zaparzacz do kawy jest bardzo trudno – w końcu wybieramy sobie towarzysza na długie podróże i najważniejsze chwile życiowe. Niezależnie od tego, czy kochasz intensywne espresso, czy eksperymentujesz z metodami przelewowymi, znajdziesz tu zaparzacz do kawy mały, który odkryje Ci duży świat kawy.

W razie nieścisłości lub dodatkowych pytań napisz do nas. Pracownicy Przyjaciół Kawy z chęcią doradzą i pomogą w wyborze. Zachęcamy także obejrzeć cały nasz asortyment – może spodoba Ci się któryś ekspres do kawy? Smacznej kawy w plenerze!