Kawowa TOP oferta

Ekspresy kolbowe do kawy Lelit

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

O ekspresie do kawy Lelit

Idealne espresso potrzebuje dostosowania wielu ustawień, jednak większość producentów nie zapewnia takiej możliwości. Tym właśnie wyróżniają się ekspresy do kawy Lelit. Z tymi urządzeniami możesz kontrolować wszystko: temperaturę, ilość i ciśnienie wody czy nawet stopień zmielenia ziaren.

Cechy i funkcje ekspresów Lelit

Ekspresy kolbowe Lelit łączą w sobie tradycyjne elementy charakterystyczne dla włoskich ekspresów z technologiami innowacyjnymi. Poniżej przedstawiamy główne ich funkcje:

Ekspres kolbowy ze spieniaczem. Każdy ekspres kolbowy Lelit jest wyposażony w dyszę parową, dzięki której spienisz gładką mleczną piankę. Twoi bliscy będą stać w wielogodzinnych kolejkach, aby spróbować Twojej kawy!

Włoska wytrzymałość. To właśnie solidność, która cechuje ekspresy do kawy Lelit, pozwala użytkownikom całkowicie zaufać tym urządzeniom. Gładkość elementów, takich jak portafilter i tamper, sprawia, że zakochasz się w swoim ekspresie raz za razem. 

Kawa jak z najlepszej kawiarni. Nie jest tajemnicą, że to właśnie Włochom należy dziękować za obecną popularność kultury espresso. Honorując ojczystą misję, włoski ekspres do kawy kolbowy Lelit zaparzy prawdziwe espresso, kawy czarnej, americano, latte lub cappuccino. 

Ponadczasowy design. Ekspresy do kawy Lelit nie tylko wpasują się do każdego wnętrza, ale również będą one modne tak długo, jak długo będą używane. Każdy detal ma znaczenie i spełnia określoną funkcję.

P.S. Zawsze możesz rozpocząć podróż espresso z drugą marką. Obejrzyj inne ekspresy do kawy kolbowe!

Ekspres do kawy Lelit do domu

W swoich urządzeniach domowych Lelit zastosowała technologię, sprawdzoną w modelach gastronomicznych. Wszystkie ekspresy do kawy Lelit zostały nazwane na cześć sławnych kobiet.

Lelit Anna 

Kompaktowy Lelit Anna jest wyposażony tylko w najbardziej niezbędne funkcje, więc nie zagubisz się wśród licznych ustawień. Lelit Anna posiada również spieniacz, z którym przygotujesz napój mleczny.

Lelit Anita 

Jest to ulepszona wersja modelu Lelit Anna, dlatego jest to ekspres kolbowy z młynkiem Lelit z regulacją stopnia mielenia. Kompaktowy model Lelit Anita jest również wyposażony w dyszę parową, która umożliwi spienienie mleka na gładką piankę.

Lelit Glenda 

Ekspres do kawy Lelit Glenda wyróżnia duży bojler na wodę. Ponadto, zintegrowany mechanizm zapewni stabilną temperaturę wody nawet gdy jej poziom się obniży. Dzięki dużej pojemności Lelit Glenda nie musisz napełniać zbiornika na wodę nawet po przygotowaniu kilku porcji jedna po drugiej!

Półprofesjonalny ekspres do kawy Lelit 

Linia Lelit VIP jest przeznaczona dla tych, którzy chcą delektować się smakiem naparu, jak i widokiem eleganckich urządzeń. Aby uczynić ekspresy do kawy Lelit jeszcze atrakcyjniejszymi, ich korpus wykonano ze szlifowanej stali nierdzewnej. Zostały nazwane na cześć księżniczek lub królowych.

Lelit Grace

Elegancki ekspres do kawy Lelit Grace jest wystarczająco mocny, aby zaparzyć doskonale wyważone espresso. Dysza pary umożliwia spienianie jedwabiście gładkiej mlecznej pianki. Ekspres do kawy Lelit Grace również posiada dwa ekrany, które wyświetlają temperaturę i ciśnienie wody podczas przygotowywania naparu.

Lelit Elizabeth

Ekspres kolbowy Lelit Elizabeth plasuje się dokładnie pomiędzy urządzeniami domowymi i restauracyjnymi. Jego solidna konstrukcja i dwa bojlery umożliwią przygotowanie wielu filiżanek pod rząd. Zaś kompaktowe rozmiary Lelit Elizabeth sprawią, że znajdziesz dla niego odpowiednie miejsce nawet jeśli w nieszczególnie przestronnej kuchni.

Lelit Victoria

Model Lelit Victoria to niezwykle wydajny ekspres ciśnieniowy, przeznaczony dla miłośników dobrego espresso. W jego niewielkiej obudowie znajduje się wystarczająco duży bojler, który może przygotować kilka porcji espresso pod rząd. Model Lelit Victoria jest również wyposażony w 58-mm grupę zaparzającą, zwykle spotykaną się w urządzeniach profesjonalnych.

Lelit Kate

Ekspres kolbowy Lelit Kate od poprzedników wyróżnia się tym, że jest to ekspres do kawy z młynkiem. Dzięki niemu za każdym razem będziesz w stanie świeżo zmielić ziarna kawy i wybrać najodpowiedniejszy stopień zmielenia. Ekspres Lelit Kate posiada też funkcję Coffee Slide – wylewkę, dzięki której możesz przygotować dwie porcje jednocześnie.

Profesjonalny ekspres do kawy Lelit

Ta seria Lelit wytrzyma wysoką częstotliwość użytkowania. Znajdziesz tu zarówno gastronomiczne ekspresy do kawy Lelit, jak i te do użytku domowego. 

Lelit Bianca 

Ekspres kolbowy Lelit Bianca doskonale nadaje się zarówno do restauracji, jak i do domu. Model posiada mechanizm profilowania i pozwoli wybrać pożądane ciśnienie wody. Za pomocą niskiego ciśnienia można zwilżyć zmieloną kawę, aby woda była równomiernie rozprowadzona po całej porcji.

Lelit MaraX

Dowodem na to, że dobre rzeczy mogą być w małych opakowaniach, jest innowacyjny ekspres Lelit MaraX. Jest w stanie zaparzyć kawę z niezwykłą precyzją zarówno w domu, jak i w małej kawiarni. Wbudowane manometry w Lelit MaraX pozwolą Ci śledzić ciśnienie i tym samym uzyskać jak najlepsze rezultaty. 

Lelit GiuliettaX

Ekspresy kolbowe Lelit GiuliettaX są wyposażone w 10-litrowy bojler (który możesz podłączyć do sieci wodociągowej) i dwie grupy zaparzania. Toteż obsłużą długie kolejki klientów w barze lub kawiarni. Możesz zaprogramować zwilżanie kawy mielonej niezależnie od wielkości porcji, odmiany i ilości kawy.

Chcielibyśmy dodać, że ekspres kolbowy – czy to domowy, czy profesjonalny – jest bardziej skomplikowany w obsłudze. Jeżeli chcesz kupić ekspres ciśnieniowy, możesz wybrać też typ automatyczny, na kapsułki albo saszetki.

Ekspres do kawy Lelit – odkamienianie i czyszczenie

Nie trzeba dodawać, że jakość zarówno kawy, jak i ekspresów do kawy, nie znaczyłaby nic, gdyby ekspresy kolbowe Lelit były trudne w utrzymaniu. Na szczęście, konserwacja ekspresów Lelit jest prosta, a ich powierzchnia, pomimo połysku, może być czyszczona z łatwością. Pamiętaj o codziennej konserwacji grupy zaparzającej, czyszczenia portafiltra, tampera i dyszy parowej. Aby napar był zawsze świeży i pyszny, polecamy również kupić filtr, który znajdziesz w zakładce ‘‘Środki do konserwacji Lelit’’.

Jeżeli szukasz bardziej szczegółowej instrukcji, jak czyścić ekspres kolbowy, zajrzyj do naszego bloga.

Odkryj ekspres do kawy Lelit!

Jeśli chcesz być kapitanem/kapitanką swojej filiżanki, wybierz ekspres do kawy Lelit! Jeśli jednak nie możesz zdecydować się w wyborze, nie bój się napisać do Przyjaciół Kawy – pomożemy Ci wybrać najlepszy ekspres do kawy!

Czytaj więcej