OFERTA TYGODNIA

Zestawy herbat

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

Zestawy herbat

Przyjaciele Kawy faktycznie posiadają wielu przyjaciół: od starych i oddanych, aż po takich, którzy stanowią dla naszych klientów nieodkryte doświadczenie smakowe. Jednym z takich przyjaciół jest herbata – lub (w tym wypadku) zestawy ją zawierające. Zestawy herbat to świetna okazja do zawiązania długiej przyjaźni: w zestawie niewątpliwie znajdziesz herbatę, której pozostaniesz wierny przez lata. Nasz asortyment obejmuje wielu różnych producentów i odmian herbaty, jeśli więc masz trudności z wyborem, zestaw herbat to doskonała opcja! Niezależnie od tego, czy picie naparu to dla ciebie element codziennej rutyny, czy święty rytuał, zestaw herbat na pewno posiadać będzie odmianę, typ, lub smak herbaty, który idealnie wpasuje się w codzienność i potrzeby każdego miłośnika herbaty. Jeśli jednak ciągle czytasz ten tekst, może cię wciąż dręczyć jedno proste (acz niezwykle ważne) pytanie…

Dlaczego warto kupić zestaw herbat?

Z przyjemnością odpowiemy! Ci, którzy kupują zestawy zamiast pojedynczych paczek wskazują na trzy główne powody. Jeśli wciąż jesteś w trakcie poszukiwania ulubionej herbaty, będzie to dla ciebie świetna okazja do spróbowania różnych odmian herbaty i odkrycia tej ulubionej. Jeśli lubisz różnorodność, spodoba ci się doświadczany z dnia na dzień kontrast smaków i aromatów. Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu, zaufaj nam: zestaw herbat daje wyjątkową szansę zaskoczenia bliskich nowymi smakami i aromatami. Przyjrzyjmy się każdemu z tych powodów nieco bliżej.

Możliwość odkrycia gamy produktów od konkretnego producenta

Przyjaciele Kawy zawsze przykładają szczególną wagę do starannego wyboru producentów, których produkty można znaleźć w naszej ofercie. Szukamy czegoś, co zaintryguje, zaskoczy i zachwyci zadeklarowanych fanów herbaty. Podczas, gdy niektórzy mogą zetknąć się z konkretnym producentem po raz pierwszy w życiu, inni będą z nim dobrze zaznajomieni, a wręcz zaprzyjaźnieni. Aktualnie Przyjaciele Kawy oferują zestawy herbat legendarnej brytyjskiej marki Whittard of Chelsea. W naszym asortymencie znajdziesz także produkty marek Roqberry, Dammann Frères, Babingtons, Good and Proper i wielu innych! Naturalnym jest, iż nie będąc zaznajomionym z konkretnym producentem i jego herbatami trudno będzie wybrać ci jedną konkretną – możesz bać się zakupu większej paczki (co, jeśli ci nie zasmakuje?). Dokładnie dlatego wiele marek oferuje zestawy herbat zawierające różne odmiany i smaki. Pozwala to miłośnikom herbaty na poznanie asortymentu, ocenę jego jakości i być może odkrycie kilku odmian, na których wybór decydować się będą w przyszłości.

Bogactwo smaków

Jesteś otwarty na nowe doświadczenia, zawsze szukasz niesamowitych karuzeli smaków? Zestawy herbat oferują poznanie największej ilości smaków w najkrótszym możliwym czasie, pozwalając na odpoczynek i poznanie innej herbaty z każdym kolejnym kubkiem. Nawet, jeśli zazwyczaj wybierasz tę samą odmianę, zestawy herbat pozwolą ci na poszerzenie horyzontów, lub wręcz odkrycie nowych ulubieńców. Zestaw herbat to także świetny wybór dla tych, którzy chcą uczynić różnorodność częścią codziennej rutyny: mówimy na przykład o tych, którzy dzień zaczynają kubkiem mocnej, czarnej herbaty, popołudniami popijają herbatę zieloną, a wieczorem wolą ziołowy, tudzież owocowy napar. Nie wspominając o dużych rodzinach, czy grupach pracowników, gdzie nietrudno o różnice w preferencjach smakowych! Nie należy wykluczać fanów białaj herbaty, tych, którzy na popołudniowej przerwie raczą się kubkiem matchy, czy miłośników smakowych mieszanek herbacianych. Wtedy zestawy okazują się szczególnie przydatne: usatysfakcjonują bowiem nawet duże grupy miłośników herbaty.

Idealny prezent dla miłośników herbaty

Herbata może stanowić wspaniały prezent. Natomiast wybór odpowiedniej odmiany może sam w sobie stanowić pewne wyzwanie. Co, jeśli wybrana odmiana nie spodoba się obdarowanej osobie? By mieć pewność, że nic takiego się nie wydarzy, sięgnij po zestawy herbat! Zawierają one wiele odmian, jak i typów herbacianych liści. Często są zapakowane tak pięknie, że to, co jest w środku schodzi na drugi plan: samo opakowanie może być bowiem postrzegane jako prezent, niezależnie od tego, czy dajesz je komuś, czy też sprawiasz prezent samemu sobie. Jeśli chcesz więc poprawić dzień miłośnika herbaty, rzuć okiem na dostępne w naszym asortymencie zestawy herbat! By całość prezentu była dodatkowo pyszna, sparuj je z czymś słodkim: syropem, owocowym puree, czy tabliczką dobrej czekolady.

Zestawy herbat: na co zwracać uwagę?

To pytanie pojawia się naturalnie, jeśli myślisz o zakupie zestawu herbat. Możesz też zastanawiać się, czego się spodziewać po zakupie. By uprościć tę kwestię, przygotowaliśmy listę trzech wartych rozważenia kryteriów.

Odmiany herbaty

Wybierając zestaw herbat, zwróć uwagę na zawarte w nim odmiany. Niektóre zestawy posiadają ich kilka: czarną, zieloną, białą, czerwoną, oolong, ziołową… Inne będą składały się z różnych herbat tej samej odmiany. Te drugie tworzone są rzecz jasna z myślą o zadeklarowanych miłośnikach konkretnego typu herbaty, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat jednego zbioru aromatów. Niezależnie od twoich potrzeb, zwrócenie uwagi na zawarte w zestawie odmiany pomoże ci w wyborze tego idealnego. 

Typ herbaty/Metoda pakowania

By wybrać odpowiedni zestaw herbat, należy rozważyć metodę ich pakowania. Jeśli chodzi o preferencje, może się na nie składać wiele czynników: nawyki, tradycje, brak wolnego czasu, lub (wręcz przeciwnie) jego nadmiar jeśli chodzi o przygotowanie idealnej filiżanki… Podstawowe typy pakowania to herbata liściasta, idealna do czajników i zaparzaczy, a także saszetki, torebki, herbata w patyczkach i błyskawiczna, które idealnie nadają się do parzenia bezpośrednio w kubku bez dodatkowych narzędzi. W naszym asortymencie znajdziesz aktualnie zestawy herbaty w torebkach i liściastej zapakowane w piękne puszki. Więcej o metodach pakowania herbaty przeczytasz poniżej:

Herbata liściasta. W tej formie liście herbaty ujawnią swoje najlepsze właściwości. Oprócz niesamowitych aromatów są one cenione ze względu na przyjazność środowisku naturalnemu: liście są biodegradowalne, nie ma w nich żadnych sztucznych dodatków. Jakość takiej herbaty również jest wyższa – wszystko dzięki znajdującym się w liściach olejkom eterycznym, które (ponieważ nie są w żaden sposób naruszone) lepiej przechowują smaki i aromaty. Po zalaniu wodą powoli odkrywają swoje właściwości, dzięki czemu uzyskany napar jest subtelniejszy i bardziej wielowymiarowy. Powierzchnia liści jest większa, niż w przypadku zmielonej herbaty, dzięki czemu pozostaje ona świeża dużo dłużej. Wielu ludzi błędnie zakłada, iż herbata w tej formie musi być w związku z tym dużo droższa. Nic bardziej mylnego! By otrzymać niesamowity smak wystarczy kilka gramów liści. Co więcej, można je zalewać kilkukrotnie!

Herbata w saszetkach. Jeśli szukasz kompromisu pomiędzy herbatą liściastą, a tą w torebkach, spróbuj saszetek! Innym powodem może być też poszukiwanie opcji przyjaznej środowisku. Liście w saszetkach są zazwyczaj pozostawione w całości, lub grubo mielone. Mają też wystarczającą ilość miejsca, by się rozwinąć. Dzięki tym cechom saszetki gwarantują wspaniały smak i wysoką jakość w kubku. Większość producentów herbaty szuka rozwiązań przyjaznych środowisku, toteż ich saszetki są w 100% kompostowalne. Na wspomnienie zasługuje także wygoda: saszetki wystarczy bowiem wsadzić do kubka i zalać wodą.

Herbata w torebkach. Niektórzy mówią, że wysokojakościowej herbaty nigdy nie trzyma się w torebkach – w najlepszym przypadku znajduje się w nich wysokojakościowy, herbaciany pył. Jest to w dużej części prawda. Jednak żaden dobry producent nie naraziłby swojej reputacji umieszczając w torebkach herbatę niskiej jakości – a każdy producent, którego produkty znajdują się w naszej ofercie z pewnością jest dobrym producentem! Tak, jak w przypadku saszetek, do torebek również stosuje się proekologiczne rozwiązania, warto więc zapoznać się z informacjami z opakowania. Zagwarantowana jest także maksymalna wygoda: po prostu zalej torebkę wodą i ciesz się pysznym naparem!

Herbata w patyczkach. Patyczki z herbatą to zaparzacze wykonane z cienkiego aluminium, których powierzchnię pokrywa ponad 400 dziurek, natomiast od  środka wypełnione są liśćmi herbaty. Nie tylko pozwalają na szybki i łatwe zaparzenie herbaty, są także idealną metodą dla tych, których irytują pływające w kubku saszetki i torebki, a jednocześnie nie chcą bawić się w długi proces parzenia herbaty liściastej. Patyczki wypełniają całe liście herbaty, dzięki czemu zaparzony nimi napar jest bogaty i pełny w smaku.

Herbata błyskawiczna. Ci, którzy szukają maksimum wygody powinni spróbować herbaty błyskawicznej. Po prostu zalej proszek gorącą wodą, zamieszaj, a pijąc zapomnij o torebkach, saszetkach, patyczkach, czy kłopotliwych liściach herbaty. Nie da się prościej!

Co zawiera zestaw?

Warto też poświęcić uwagę zawartości wybranego zestawu herbat. Podczas gdy większość zawiera jedynie herbaty, niektóre uzupełnione są ponadto o przyrządy do parzenia, jak zaparzacze (te znajdziesz w zestawie Whittard of Chelsea), kubki, a nawet podkładki pod torebki herbaty. Dodatkowe gadżety uczynią zestaw jeszcze bardziej wyjątkowym prezentem!

Jeśli twoją uwagę przykuł już konkretny zestaw, bardzo nas to cieszy! Jeśli wciąż się jednak wahasz, bez obaw: po prostu napisz do konsultanta Przyjaciół Kawy, z przyjemnością posłuży ci on dobrą poradą!

Czytaj więcej