Nasze sklepy są otwarte. Godzinny otwarcia znajdziesz tutaj

Kawa mielona

Cena
Producent
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Stosowana kawa
Promocje
Filtr  
Sortuj
Filtr  

Pokazuje 1-22 wyników z 35

Asortyment kawy mielonej jest bardzo szeroki, dlatego może być trudno odnaleźć swój ulubiony smak. Aby łatwiej było dokonać wyboru, musisz wiedzieć kilka rzeczy: kawa, zarówno mielona, jak i ziarnista, nie powinna być przechowywana w zbyt wysokiej temperaturze, bo traci moc i aromat. Prawdziwy smak i intensywność kawy zależą od stopnia zmielenia. Mielenie grube o większych cząstęczkach jest lepsze do zaparzania tradycyjnego, a mielenie śrenio grube – do espresso, które jest drobniejsze i bardziej miękkie. W naszych sklepach znajdziejsz nie tylko dobrze znane marki, jak Café Liégeois, ale też unikalne mieszanki. Największą zaletą naszych kaw jest świeżość – są one palone i mielone w małych ilościach.

W jaki sposób kawę pozbawia się kofeiny?

Kofeina - jest substancją rozpuszczalną w wodzie, dzięki czemu jej…
Czytaj więcej

Kofeina - jest substancją rozpuszczalną w wodzie, dzięki czemu jej ekstrakcja z kawy jest bardzo prosta i naturalna. Podczas produkcji kawy bezkofeinowej ziarna zielonej (nieprażonej) kawy mają kontakt w wodą oraz parą. Następnie, kawę oddziela się od wody z użyciem filtrów z węglem aktywnym. Kofeina pozostaje w wodzie, a osuszone ziarna są następnie wypalane. W efekcie końcowym w kawie może pozostać śladowa ilości kofeiny - do 0,1 proc. (3 mg).

Należy wspomnieć, że sama kofeina jest bez smaku i zapachu. Zatem jej ekstrakcja z kawy nie ma znaczącego wpływu na smak. Ci, którzy szukają swojej ulubionej kawy bezkofeinowej, powinni wiedzieć że można ją hodować w różnych krajach, z różnych gatunków i wypalać ją w różnym stopniu - tak jak kawę z kofeiną.  

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej

Która kawa mielona jest najlepsza na prezent?

Jeśli znasz preferencje smakowe osoby, którą pragniesz obdarować, wybór kawy…
Czytaj więcej

Jeśli znasz preferencje smakowe osoby, którą pragniesz obdarować, wybór kawy będzie łatwy. Możesz oprzeć sój wybrór na kraju pochodzenia ziaren lub ich profilu smakowym i jakości. Jeśli jednak nie znasz gustu osoby dla której wybierasz prezent, zdecyduj się na kawę uniwersalną dla każdego - zwróć szczególną uwagę na dominację słodyczy, a nie nut owocowych. Szczególnie sprawdzą się mieszanki pochodzące z regionów Ameryki lub Azji. Tymczasem dla smakoszy, często sugerujemy wybór kawy uprawianej w Afryce lub posiadającej certyfikat ekologiczy. Taka kawa ma owocowy, mocny, wyrazisty smak i aromat.

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej

Jaką kawę mieloną wybrać?

Wybierając kawę mieloną, warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania…
Czytaj więcej

Wybierając kawę mieloną, warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania pod kątem smaku oraz w jaki sposób będziemy ją zaparzać. Każda kawa ma niepowtarzalny smak, aromat i w zależności od gatunku, stopnia palenia, przetwarzania i sposobu zaparzania może ujawniać różne walory. Na przykład do kawy przelewowej zaleca się używać kawy średnio palonej i zmielonej w średnim stopniu, aby łatwiej opadała przy zaparzaniu i temperatura gorącej wody nie wpłynęła negatywnie na jej smak.

Kawa mielona używana w ekspresie do kawy lub w French Pressie powinna być drobniej zmielona. Podczas parzenia kawy w ten sposób wykorzystywane jest wysokie ciśnienie. Gorąca woda jest przetłaczana przez kawę mieloną dość szybko, lecz nadal zachowuje smak i aromat.

Należy zaznaczyć, że przy przygotowywaniu napojów z kawy mielonej, im wyższa temperatura wody - tym więcej goryczy ujawni się w napoju. Ponadto im kawa jest drobniej zmielona, tym wolniejszy będzie przepływ wody. Dzięki temu przygotowany napój będzie bardziej intensywny, pachnący i bardziej aromatyczny.

Jeśli wahasz się, która kawa z naszego asortymentu najlepiej sprawdzi się do preferowanej przez Ciebie metody parzenia, nasi pracownicy chętnie pomogą Ci ją dobrać. Możesz skontaktować się z nimi telefoniczni, mailowo lub w zasięgnąc porady w każdym z naszych sklepów.

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej