left-image right-image
Walentynki już za:
 • 00

  Dni

 • 00

  Godz.

 • 00

  Min.

 • 00

  Ust.

Okaż miłość z naszą walentynkową kawą
"Be My Valentine ..."
bottom-image
Dla Twojej Walentynki
1+1 PARALLEL 1 kg kawa ziarnista. Znajdziesz ją tutaj.

Ekspresy do kawy do zabudowy

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Pojemnik na mleko
Cechy
Proces
Ilość produktów w zestawie
Promocje

O ekspresach do zabudowy

W ostatnich latach popularność ekspresów do zabudowy gwałtownie wzrosła. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że urządzenia do zabudowy to popularne rozwiązanie wśród osób chcących nadać swemu domowi nowoczesny wygląd. Opcje, które w sobie łączą są identyczne, jak te w ekspresach stawianych na blacie, jednak dodatkowo nadają kuchennemu wnętrzu wrażenia spójności wystroju i swoistej „czystości” – jakby były częściowo ukryte, jednak zarazem łatwo dostępne.

Jeśli zamierzasz zamontować urządzenia do zabudowy w swojej kuchni, możliwość zakupu ekspresu tego typu musiała przejść ci przez myśl. Jednak który ekspres jest lepszy: zwyczajny, stawiany na blacie, czy do zabudowy? Jeśli zdecydujesz się na ten drugi wybór, to który model najlepiej spełni twoje potrzeby? Na co należy zwrócić uwagę? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Ekspresy do zabudowy a ekspresy stawiane na blacie

Nasi klienci często proszą nas o rady przy wyborze pomiędzy ekspresami do zabudowy a stawianymi na blacie. Prawda jest taka, że wybór należy do ciebie – lecz by podjąć dobrą decyzję musisz poznać wady i zalety obu rozwiązań.

Ekspresy stawiane na blacie spotyka się znacznie częściej niż ekspresy do zabudowy. Co więcej, można znaleźć modele, których cena zaczyna się już od kilkuset złotych, są więc perfekcyjne dla miłośników kawy z ograniczonym budżetem. Ekspres do zabudowy może natomiast wymagać inwestycji rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

Ekspresy na blat są niezwykle kompaktowe, jeśli więc twoja kuchnia należy do mniejszych, są one prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Warto wspomnieć, iż wymiana ekspresu do zabudowy na nowszy model może sprawiać pewne trudności: konieczne będzie znalezienie urządzenia o niemal identycznych wymiarach, bądź też podjęcie próby zaadaptowania wnęki do nowego ekspresu.

Jeśli jednak twoja kuchnia jest już wyposażona w urządzenia do zabudowy (i jest w niej wystarczająco dużo przestrzeni), ekspres do zabudowy może być świetnym wyborem. Po pierwsze, idealnie wpasuje się we wnętrze każdej kuchni, niezależnie od jej stylu. Po drugie, nawet przez sekundę nie będziesz zadawać sobie pytania gdzie go postawić. A poza tym, co równie ważne, ekspresy do zabudowy to zazwyczaj urządzenia klasy premium, a co za tym idzie wyposażone w najbardziej innowacyjne technologie i funkcje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do zabudowy?

Niezależnie od tego, czy myślisz o zakupie ekspresu na blat, czy do zabudowy, najważniejsze kwestie pozostają takie same. Dowiedzmy się czegoś więcej na ich temat!

Kawa parzona przez ekspres do zabudowy

Niewątpliwie prawdą jest, iż większość ekspresów do zabudowy jest w stanie parzyć zarówno świetne kawy mleczne, znane napoje kawowe, jak i klasyki pokroju czarnej kawy i espresso – mimo to należy upewnić się, że wybrane urządzenie jest w stanie zaparzyć naszą ulubioną kawę (lub co najmniej umożliwić nam jej przygotowanie), niezależnie czy jest to ristretto, latte macchiato, czy też flat white.

System spieniania mleka w ekspresach do zabudowy

Upewnij się, że wziąłeś pod uwagę system spieniania mleka w wybranym ekspresie – powinien być wygodny w użytkowaniu na tyle, na ile jest to tylko możliwe. Niektóre ekspresy do zabudowy wyposażone są we wbudowaną dyszę pozwalającą na samodzielne spienianie, jednak nie na automatyczne wytwarzanie piany. Są one idealne dla miłośników kaw czarnych, którzy lubią raz na jakiś czas dodać mleka do swojego naparu. Jeśli jednak jesteś zagorzałym zwolennikiem mlecznej pianki, lub chcesz zachwycić swych gości pysznymi kawami mlecznymi, ekspres z automatycznym systemem spieniania będzie dla ciebie lepszym rozwiązaniem.

Istnieją dwa typy automatycznych systemów spieniających: pierwszy wyróżnia zewnętrzny pojemnik na mleko, drugi zaś wyposażony jest w specjalną rurkę. W pierwszym przypadku pojemnik na mleko można podłączyć do ekspresu. Gdy nie jest używany, należy przechowywać go w lodówce. W drugim przypadku rurka jest podłączona do urządzenia. Należy zanurzyć ją w pojemniku dołączonym do zestawu, lub do kartonu z mlekiem (to szczególnie wygodne, nie trzeba niczego zmywać!). Rurki te można ukryć „wewnątrz” ekspresu, więc są niewidoczne. Gdy nie są używane, należy je również trzymać w lodówce.

Obsługa ekspresu do zabudowy

Nie zapomnij o przemyśleniu sposobu, w jaki użytkuje się twój wybrany ekspres do zabudowy. To zagadnienie obejmuje przede wszystkim typ wyświetlacza i sposób obsługi. Urządzenie może być wyposażone w czarno-biały wyświetlacz tekstowy lub kolorowy wyświetlacz z tekstem i ikonami. Ekspres może być obsługiwany przy pomocy przycisków lub dotykowego wyświetlacza. Po prostu upewnij się, że korzystanie z niego będzie tak proste i przyjemne jak to możliwe.

Niektóre ekspresy do zabudowy można obsługiwać przez dedykowaną aplikację prosto z innego urządzenia „smart”. To zupełnie nowy poziom wygody, szczególnie przy zmianie ustawień czy użytkowaniu programów czyszczących. Jeśli zależy ci na maksimum komfortu, po prostu musisz wybrać model z dedykowaną aplikacją smart.

Opcje ustawienia smaku w ekspresach do zabudowy

Skala regulowania procesu parzenia przekłada się na możliwości wyboru smaku naparów. Weź pod uwagę czynniki takie jak grubość mielenia, zakres temperatur, poziomy intensywności, ilość mlecznej pianki. To pomoże w stwierdzeniu, czy wybrany ekspres jest w stanie przygotować dokładnie taką kawę ja lubisz.

Profile użytkowników i opcja tworzenia przepisów.

Podczas poszukiwań idealnego ekspresu do zabudowy zadaj sobie pytanie: czy twój upatrzony model posiada osobne profile użytkowników i czy pozwala na tworzenie i zapisywanie osobistych przepisów.

Osobne profile użytkowników przydadzą się, jeśli okaże się, iż członkowie twojej rodziny mają różne gusta. Twoich bliskich ucieszy możliwość tworzenia osobnych profili i zapisywania ustawień preferowanych przepisów.

Zamiast oferować osobne profile, niektóre ekspresy pozwalają na tworzenie pewnej liczny osobistych przepisów, umożliwiając członkom rodziny tworzenie i zapisywanie swoich nowo odkrytych ulubionych sposobów parzenia.

Funkcje dodatkowe

Niektóre ekspresy do zabudowy posiadają wyjątkowe funkcje. Upewnij się, iż uwzględnisz je przy porównywaniu urządzeń, ponieważ to właśnie one mogą być czynnikiem decydującym.

Przykładowo, jeśli lubisz mocną kawę, pokochasz funkcję Aroma Double Shot, pozwalającą na dodanie kawie mocy przez dotknięcie przycisku, bez wzmacniania goryczy. Napar będzie parzony w dwóch osobnych cyklach, każdy z nich rozpoczynany mieleniem dużej ilości kawy.

Jeśli lubisz popijać większe ilości kawy w towarzystwie rodziny czy przyjaciół, przyjrzyj się funkcji dzbanka – pozwoli ona na parzenie jednorazowo dużych ilości naparu. Zapomnij o staniu przed ekspresem i parzeniu kubka za kubkiem: po prostu postaw dzbanek pod wylewką, naciśnij przycisk i patrz, jak sam się napełnia.

Jeśli masz kilka ulubionych rodzajów ziaren, możesz zdecydować się na urządzenie z kilkoma pojemnikami na ziarna. się unikniesz kłótni z bliskimi o to, jakich ziaren użyć danego dnia. Ta opcja pozwala też na używanie różnych ziaren do różnych przepisów. Nie jest tajemnicą, że choć niektóre ziarna najlepiej sprawdzą się w espresso, inne odkryją przed nami swą wyjątkowość w kawach mlecznych.

Współczesne technologie nieustannie się rozwijają – to dlatego warto przy wyborze ekspresu do zabudowy wziąć pod uwagę te i inne wyjątkowe funkcje.

Design ekspresów do zabudowy

Ostatnią kwestią jest design ekspresów do zabudowy. Wybierz taki, który wpisze się w styl kuchni – czy to nowoczesny, klasyczny, a może nawet w stylu vintage. Nie zapomnij, że ten sam model dostępny być może w kilku wariantach kolorystycznych: może tradycyjny, czarny ekspres sprawdzi się najlepiej w twojej kuchni, a może twój dom to miejsce dla urządzenia srebrnego, czy białego?

Jeśli po przejrzeniu asortymentu ekspresów do zabudowy Przyjaciół Kawy wciąż masz pytania, skontaktuj się z naszymi konsultantami: są oni zawsze gotowi pomóc ci znaleźć idealny ekspres.

Czytaj więcej