Ekspresy do kawy do zabudowy

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

Ekspres do zabudowy czy wolnostojący?

Nasi klienci często proszą nas o rady, ponieważ nie wiedzą, mają wybrać ekspres do zabudowy czy wolnostojący. Prawda jest taka, że wybór należy do Ciebie – warto jednak poznać wady i zalety obu rozwiązań. Ekspres wolnostojący jest znacznie częściej spotykany na rynku, zatem bardziej przystępny cenowo. Jego cena zaczyna się już od kilkuset złotych, jest więc perfekcyjny dla miłośników kawy z ograniczonym budżetem. Ekspresy do kawy zabudowy mogą natomiast wymagać inwestycji rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Co więcej, ekspres wolnostojący jest bardziej kompaktowy i wpasuje się nawet do mniejszej kuchni. Zaś wymiana ekspresu do zabudowy na nowszy model może sprawiać pewne trudności: konieczne będzie znalezienie urządzenia o niemal identycznych wymiarach, bądź też podjęcie próby zaadaptowania wnęki do nowego ekspresu. W przypadku kuchni już wyposażonych we wbudowany sprzęt, ekspres ciśnieniowy do zabudowy idealnie wpasuje się we wnętrze kuchni niezależnie od jej stylu. Dodatkowo nawet przez sekundę nie będziesz zadawać sobie pytania gdzie go postawić. A poza tym, co równie ważne, ekspresy do kawy do zabudowy to zazwyczaj urządzenia klasy premium, a co za tym idzie wyposażone w najbardziej innowacyjne technologie i funkcje.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

O ekspresie do zabudowy 

Ostatnio ekspresy do kawy do zabudowy cieszą się szerokim zainteresowaniem. Nic dziwnego – sprzęt tego typu to świetny sposób na nadanie swemu wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Wygląda, jakby był częściowo ukryty, jednak zarazem łatwo dostępny. Jeśli więc lubisz minimalizm i kawę, ekspres do zabudowy w kuchni sprawdzi się w 100%! 

Ekspres do zabudowy czy wolnostojący?

Nasi klienci często proszą nas o rady, ponieważ nie wiedzą, mają wybrać ekspres do zabudowy czy wolnostojący. Urządzenia te różnią się pod kilkoma względami. Ekspres wolnostojący jest kompaktowy, znacznie częściej spotykany na rynku i dlatego też tańszy. Jego cena zaczyna się już od kilkuset złotych. Z całą ofertą tego typu urządzeń możesz zapoznać się w zakładce “Ekspresy do kawy automatyczne“.

Ekspresy do kawy do zabudowy mogą natomiast wymagać inwestycji rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Co więcej, wymiana ekspresu do zabudowy na nowszy model może sprawiać pewne trudności. Konieczne będzie znalezienie urządzenia o niemal identycznych wymiarach bądź też podjęcie próby zaadaptowania wnęki. Z drugiej strony, ekspresy do kawy do zabudowy to urządzenia klasy premium, a co za tym idzie, wyposażone w najbardziej innowacyjne technologie i funkcje.

P.S. Zarówno ekspres wolnostojący, jak i ten do zabudowy, są klasyfikowane jako ekspresy ciśnieniowe do kawy. Jednak dodatkowo w ich asortymencie możesz znaleźć modele kolbowe i na kapsułki. Warto się rozejrzeć!

Jak wybrać najlepszy ekspres do zabudowy?

Zastanawiasz się, jaki ekspres do zabudowy najlepiej się wpasuje do Twojej kuchni i spełni wszystkie oczekiwania? Poniżej przedstawimy Ci najlepsze propozycje i funkcje, jakie posiadają ekspresy do kawy pod zabudowę:

Młynek

Czy wiesz, że ziarna kawy zaczynają tracić swój smak i aromat prawie od razu po zmieleniu? Posiadając ekspres do kawy z młynkiem, zmielisz je tuż przed zaparzeniem, gwarantując sobie filiżankę najświeższego naparu. Niektórzy producenci, np. Siemens i Bosch, zaprojektowali wbudowane ekspresy do kawy z wyjątkowo cichymi i trwałymi młynkami ceramicznymi. Żadnego hałasu i lury!

System mleczny

Czy wybrany przez Ciebie ekspres do kawy w zabudowie posiada wygodny system spieniania mleka? W naszym asortymencie znajdziesz ekspresy do kawy z rurkami mlecznymi, pojemnikami na mleko albo dyszami spieniającymi. Wbudowane ekspresy do kawy zazwyczaj posiadają specjalną rurkę albo pojemnik na mleko. W pierwszym przypadku pojemnik można podłączyć do ekspresu. Gdy nie jest używany, należy przechowywać go w lodówce. W ten sposób mleko przed spienieniem będzie chłodne, a Twój ekspres do zabudowy zrobi wyjątkowe latte. W drugim przypadku rurka jest podłączona do urządzenia. Należy zanurzyć ją w pojemniku dołączonym do zestawu lub do kartonu z mlekiem. Rurki te można ukryć „wewnątrz” ekspresu, więc są niewidoczne. Gdy nie są używane, należy je również trzymać w lodówce. Jest to funkcja, którą mogą pochwalić się m.in. ekspresy do zabudowy Bosch. Użyj filtra, aby dowiedzieć się, jaki system mleka posiada Twoje wymarzone urządzenie.

Specjały kawowe

Niewątpliwie prawdą jest, iż ekspresy do kawy w zabudowie są w stanie parzyć zarówno świetne kawy mleczne, jak i klasyki pokroju czarnej kawy i espresso. Mimo to należy upewnić się, że wybrany ekspres pod zabudowę będzie w stanie zaparzyć naszą ulubioną kawę (lub co najmniej umożliwić nam jej przygotowanie). Warto w tym przypadku powiedzieć o ekspresach Bosch i Siemens. Oprócz standardowych kaw czarnych i mlecznych w aplikacji oferują one jeszcze 17 dodatkowych przepisów.

Obsługa

Zastanów się, w jaki sposób użytkuje się Twój wybrany ekspres do kawy do zabudowy, w tym weź pod uwagę typ wyświetlacza i elementy sterujące. Urządzenie może być wyposażone w czarno-biały wyświetlacz tekstowy lub kolorowy z tekstem i ikonami. Możesz obsługiwać swój wbudowany ekspres do kawy zdalnie przy pomocy inteligentnej aplikacji. Po prostu upewnij się, że korzystanie z niego będzie tak proste i przyjemne, jak to możliwe.

Opcje ustawienia smaku

Ekspres w zabudowie pozwala regulować proces parzenia, co przekłada się na możliwości wyboru smaku naparów. Zwróć uwagę na czynniki, takie jak grubość mielenia, zakres temperatur, poziomy intensywności, ilość mlecznej pianki. To pomoże w stwierdzeniu, czy wybrany ekspres do kawy do zabudowy przygotuje dokładnie taką kawę, jaką lubisz.

Dodatkowe funkcje

Ekspresy do kawy pod zabudowę często posiadają wyjątkowe funkcje. Na przykład, jeśli lubisz mocną kawę bez goryczki, pokochasz funkcję Aroma Double Shot, którą posiada m.in. ekspres do zabudowy Siemens. Ponadto, jeśli lubisz popijać większe ilości kawy w towarzystwie rodziny czy przyjaciół, zwróć uwagę na ekspres ciśnieniowy do zabudowy z funkcją dzbanka. Dzięki niej jednorazowo zaparzysz duże ilości naparu. Jeśli masz kilka ulubionych rodzajów ziaren, możesz zdecydować się na ekspres do kawy pod zabudowę z kilkoma pojemnikami na ziarna. Unikniesz kłótni z bliskimi o to, jakiej kawy użyć. Jeśli więc chcesz znaleźć najlepszy ekspres do zabudowy, bądź na bieżąco z nowoczesnymi technologiami.

Design

Wybierz taki ekspres do kawy w zabudowie, który wpisze się w styl Twojej kuchni – czy to nowoczesny, klasyczny, a może nawet w stylu vintage. Nie zapomnij, że ten sam model dostępny być może w kilku wariantach kolorystycznych. Na przykład, może najlepiej się sprawdzi tradycyjny ekspres do zabudowy czarny. Z drugiej strony, może Twoje oko będzie cieszyć ekspres do zabudowy biały?

Czyszczenie i odkamienianie ekspresu do zabudowy

Czysty ekspres do kawy do zabudowy to synonim wysokiej wydajności i pysznej kawy. Po każdym użyciu wyjmij i wyczyść tackę ociekową, pojemnik na fusy i inne części wyjmowane. Prawie wszystkie ekspresy do kawy do zabudowy mają części, które można bezpiecznie myć w zmywarce. Regularnie przecieraj zewnętrzną powierzchnię ekspresu wilgotną ściereczką, aby usunąć wszelkie wycieki kawy i plamy. Jeśli Twój wbudowany ekspres do kawy posiada wyjmowaną jednostkę zaparzającą, wyjmij ją i opłucz pod ciepłą wodą. Regularnie opróżniaj i czyść zbiornik na wodę ciepłą wodą z mydłem, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Wymieniaj filtry wody i inne akcesoria zgodnie z zaleceniami producenta.

Odkryj ekspres do kawy do zabudowy!

Ekspresy do kawy do zabudowy oferują funkcje podobne do urządzeń nablatowych, jednak dodatkowo nadają poczucia swoistej spójności. Jeśli obejrzał_ś wszystkie ekspresy do kawy w asortymencie Przyjaciół Kawy, ale wciąż masz pytania, skontaktuj się z naszymi konsultantami. Zawsze przyjdą z pomocą.

Czytaj więcej