MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY

Kapsułki do Nespresso

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Pojemnik na mleko
Cechy
Proces
Ilość produktów w zestawie
Typ
Typ
Wynik w skali SCA
Promocje

O kapsułkach do Nespresso

Na tym relatywnie nowym, genialnym wynalazku – kapsułkowym systemie parzenia – polegają każdego dnia miliony miłośników kawy. Ta rosnąca na popularności metoda parzenia kawy jest wyjątkowo prosta: potrzebujesz jedynie wybranych kapsułek, ekspresu kapsułkowego i wody (niektóre ekspresy kapsułkowe mogą też spieniać mleko). Jeśli kochasz dobrą kawę, ale nigdy nie masz czasu jej parzyć ta metoda będzie dla ciebie zbawienna! Po prostu włóż wybraną kapsułkę (ze świeżo zmieloną kawą, bezpiecznie schowaną w jej wnętrzu) do ekspresu i naciśnij przycisk. Nie martw się też uciążliwym czyszczeniem fusów: po prostu wyrzuć zużytą kapsułkę (lub rzuć okiem na kapsułki Nespresso wielokrotnego użytku, jeśli szukasz rozwiązania przyjaznego środowisku).

Dziś istnieje wiele kapsułkowych systemów parzenia, a wybór kapsułek jest jeszcze szerszy. Ekspresu kapsułkowe Nespresso wciąż pozostają najpopularniejszym wyborem. Nie ma się co dziwić: to Nespresso zapoczątkowało kapsułkowy boom lata temu! Zainspirowani pracą Luigi Bezzery, twórcy pierwszego ekspresu do kawy, Nespresso stworzyło innowacyjny pomysł kapsułek z kawą. W roku 1986 firma zmieniła branżę kawową na zawsze wprowadzając na rynek ekspres Nespresso „C-100”. Przez ostatnie 30 lat Nespresso miało wpływ na kształt rytuału kawowego milionów kawoszy na całym świecie, stając się marką rozpoznawalną niemal wszędzie, działającą dziś w 81 krajach.

Mówiąc o urządzeniach Nespresso i kawie, którą parzą sztab ludzi stojących za kapsułkami wymienia trzy główne zalety: smak, szybkość i wygodę. Kapsułki Nespresso zawierają mieszanki ręcznie zbieranych ziaren, które zadowolą nawet największych koneserów. Jednak jedno pytanie pozostało póki co bez odpowiedzi…

Jak wybrać odpowiednie kapsułki?

Biorąc pod uwagę popularność i renomę systemu kapsułek Nespresso, nie dziwi ogromny wybór kapsułek kompatybilnych z Nespresso. Wybór tych najlepszych może jednak być przytłaczający – dlatego przygotowaliśmy listę kryteriów, które powinno się brać pod uwagę przy wyborze:

Rodzaj użytej kawy. Przeglądając ofertę kapsułek do ekspresów Nespresso dostępnych na rynku, warto rzucić okiem na skład. Większość kapsułek zawiera jedynie świeżo zmieloną kawę bez dodatków. Fani kaw aromatyzowanych znajdą jednak w ofercie Przyjaciół Kawy szeroki wybór aromatyzowanych kapsułek Nespresso.

Gatunek kawy. Świat kawy zdominowany jest przez dwa gatunki: arabikę i robustę. Tę pierwszą charakteryzuje kalejdoskop pododmian i smaków. W porównaniu z robustą ziarna są subtelniejsze, delikatniejsze, o owocowych nutach smakowych. Arabika zawiera też mniej kofeiny. Robusta jest przyjemnie cierpka, posiada pełne body i więcej kofeiny. Jeśli lubisz kawę czarną i wyraziste smaki, kapsułki Nespresso z arabiką będą dla ciebie najlepsze. Jeśli preferujesz jednak balans smaku, z naturalną owocowością arabiki dopełnianą przez charakterystyczną gorycz robusty, rekomendujemy kapsułki Nespresso z mieszaną robusty i arabiki. Te mieszanki sprawdzą się szczególnie w intensywnych, gęstych i pysznych kawach mlecznych.

Region pochodzenia kawy. Kawy różnego pochodzenia nabierają odmiennych cech – świadomość tych różnic pozwoli ci podjąć wybór najlepiej dopasowany do indywidualnych preferencji. Przykładowo: kawy z Ameryki Południowej i Środkowej cechują klasyczne nuty czekolady, orzechów i karmelu, więc fani tradycyjnych, kawowych smaków powinni spróbować kaw brazylijskich, kolumbijskich i meksykańskich. Jeśli wolisz owocowe, orzeźwiające napary, wybierz kawy z Afryki: pokochasz nuty owoców i lekkie, herbaciane body odmian z Etiopii i Kongo. Szukasz głębokich, pikantnych smaków. Kawy z Azji są dla ciebie!

Poziom palenia. On również nie pozostaje bez wpływu na smak. Jeśli lubisz delikatne i subtelne napary, wybierz kapsułki Nespresso wypełnione jasno paloną kawą mieloną. By cieszyć się kawą o pełnym body z wyraźnie zaznaczoną goryczą i wyrazistymi smakami, spróbuj kaw ciemno palonych. Miłośnicy balansu i średniej intensywności powinni wybrać kawy średni palone.

Intensywność. Większość opakowań i list produktów zawiera jakiś rodzaj skali numerycznej określającej intensywność określonych kapsułek. Intensywność kawy jest zazwyczaj wyrażona w prosty sposób: kawy leżące w przedziale 1-4 są delikatne i lekkie; 5-7 są zbalansowane i bogate w smaku; 8-10 to gwarancja pełnego body i silnego aromatu.

Przepisy. Niektóre kapsułki kompatybilne z ekspresami Nespresso są wręcz stworzone do konkretnego przepisu (lub kilku przepisów): ristretto, espresso, lungo i americano. Oprócz przepisu dedykowanego danej kapsułce, na opakowaniu znajdziesz informację o rekomendowanym rozmiarze porcji. Trzymanie się owej rekomendacji to gwarancja optymalnego smaku. Rozmiar to nie wszystko: niektóre przepisy najlepiej nadają się do konkretnych kaw, więc pochodzenie zmielonych ziaren w kapsułce, konkretna mieszanka, ilość kawy i grubość mielenia różnią się od siebie. Pamiętaj, że nie ma kapsułek Nespresso do kaw mlecznych: jeśli jesteś miłośnikiem cappuccino, latte i latte macchiato, wybierz ekspres Nespresso ze spieniaczem do mleka, lub zakup spieniacz do mleka osobno.

Kapsułki Nespresso z kawą bezkofeinową. Ci, którzy unikają produktów zawierających kofeinę z jakiegokolwiek powodu, czy to obaw zdrowotnych, czy zwiększonej wrażliwości na kofeinę, pokochają kapsułki z kawą bezkofeinową. Wszystkie kapsułki Nespresso z kawą bezkofeinową w ofercie Przyjaciół Kawy zostały poddane dekofeinizacji w sposób naturalny i bezpieczny, bez użycia groźnych rozpuszczalników chemicznych. 

Organiczne kapsułki Nespresso. Każdego dnia coraz więcej uwagi poświęcamy metodom zrównoważonej uprawy. Zwolenników produktów organicznych zaciekawi z pewnością nasz wybór organicznych kapsułek Nespresso: znajdująca się w ich wnętrzu kawa pochodzi z organicznych upraw, na których nie używa się nawozów sztucznych, a szczególny nacisk kładzie się na ochronę lokalnego środowiska.

Kapsułki Nespresso z certyfikatem Fair Trade. To napotykane coraz częściej na różnych produktach oznaczenie jest wyrazem zaangażowania danej marki w ruch Fair Trade, który walczy z wykorzystywaniem pracowników, bazuje aktywność handlową na transparentności, a tym samym poprawia jakość życia pracowników w krajach rozwijających się. Zgodnie z zasadami fair Trade, rolnicy są godnie wynagradzani, gwarantowane jest też przestrzeganie praw człowieka. Z dumą patrzymy na ciągłe poszerzanie się oferty kapsułek Fair Trade kompatybilnych z Nespresso.

Kapsułki Nespresso z certyfikatem Rainforest Alliance. Etykieta Rainforest Alliance również oznacza skupienie na zrównoważonej konsumpcji. Logo z zieloną żabą (której obecność oznacza zdrowy ekosystem) gwarantuje, iż farma działa zgodnie ze ścisłymi standardami certyfikacji, które obejmują zachowanie przez farmerów balansu między naturą, życiem społecznym i potrzebami ekonomicznymi. Właściciele farm certyfikowanych przez Rainforest Alliance muszą również chronić bioróżnorodność, dbać o zasoby naturalne i godnie wynagradzać swoich pracowników. Zobacz naszą ofertę kapsułek Rainforest Alliance kompatybilnych z Nespresso.

Świetne zniżki na najlepsze kapsułki Nespresso. Jeśli szukasz tanich kapsułek Nespresso, odkryj oferty na kapsułki Nespresso Przyjaciół Kawy. Jeśli należysz do rodziny miłośników kawy w kapsułkach, lub zawsze boisz się, że skończy ci się kawa, być może zainteresują cię zestawy kawowe Nespresso. Nasze zestawy kapsułek pomogą ci oszczędzić!

Wybierz najpopularniejsze i najwyżej oceniane kapsułki. Wciąż masz problem z wyborem odpowiednich kapsułek? Pozwól, że pomoże ci społeczność miłośników kawy. Możesz przejrzeć najpopularniejsze kapsułki Nespresso, jak i te najwyżej oceniane.

Akcesoria i dodatki

By uczynić twój kawowy rytuał jeszcze przyjemniejszym, zobacz dostępne u Przyjaciół Kawy dodatki i akcesoria.

Stojaki na kapsułki Nespresso. Nasze nowoczesne, eleganckie stojaki znajdą swoje miejsce w każdej kuchni. Oprócz upiększenia twojego kawowego kącika pozwolą ci na zaoszczędzenie przestrzeni i uczynią parzenie jeszcze wygodniejszym. Stojaki na kapsułki Nespresso w naszej ofercie znajdziesz w wielu kształtach i rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

Syropy do kawy. Uczyń swoje napary jeszcze pyszniejszymi poprzez dodanie wybranego syropu! Przyjaciele Kawy oferują syropy produkowane przez dwóch różnych producentów – sprawdzą się one w kawie jak i innych napojach, wybierz brytyjskie, naturalne syropy Sweetbird (bez barwników, dodatków czy innych składników modyfikowanych genetycznie!) lub wyśmienite syropy od Toschi, włoskiej firmy działającej od roku 1945.

Marki kapsułek kompatybilne z Nespresso

Do naszej linii kapsułek dodajemy nieustannie nowe produkty i rozszerzamy wybór dostępnych smaków. W sklepie Przyjaciół Kawy znajdziesz zarówno znane i szanowane marki, jak i oryginalne i wyjątkowe nowości. Poznajmy naszych producentów nieco lepiej:

Przyjaciele Kawy: Caprisette – autorskie mieszanki Przyjaciół Kawy, którą pokochali kawosze – nasza radość i duma. To kawy o różnych smakach stworzone do codziennego picia. Oprócz ziaren i kawy mielonej oferujemy też kapsułki Caprisette kompatybilne z systemem Nespresso.

Charles Liégeois: nasi zaufani partnerzy i jedna z największych palarni kawy w Belgii. Firma posiada w swojej ofercie szeroki wybór kapsułek. Rzuć okiem na ich kapsułki Nespresso dostępne w naszej ofercie. 

Barzini: to holenderski producent kawy i kapsułek (we włoskim stylu palenia), certyfikowany przez  Rainforest Alliance (czyż nie brzmi to dumnie?). Kapsułki Barzini są kompatybilne z ekspresami Nespresso

Mokito założono w Mediolanie już ponad sto lat temu – od tego czasu nazwa ta stała się synonimem kawy najwyższej jakości. Aktualnie już czwarta generacje rodziny roasterów dba o to, by tradycje parzenia zostały zachowane, acz związane z innowacyjnymi technologiami. W naszej ofercie znajdziesz kapsułki Mokito kompatybilne z ekspresami Nespresso.

Sealpod stoi na froncie ekologicznej rewolucji – produkowane przez nich kapsułki Nespresso wielokrotnego użytku pozwalają na eksperymentowanie z różnymi rodzajami i smakami kawy, jednocześnie promując idee ekologii. 

Podsumowując…

Mamy nadzieję, że posiadasz już wszystkie informacje niezbędne ci do podjęcia wyboru najlepszych dla ciebie kapsułek Nespresso. Jeśli któreś z twoich pytań pozostało bez odpowiedzi (czy to na temat kapsułek Nespresso, czy jakiegokolwiek innego rodzaju kawy), nie wahaj się zapytać konsultantów Przyjaciół Kawy – czy to mailowo, telefonicznie, a może nawet poprzez złożenie nam wizyty w jednym z naszych sklepów stacjonarnych.

Czytaj więcej