Kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Typ
Cechy kawy
Stopień palenia
Odmiana Arabica
Kawa typ
Rodzaj ziaren kawy
Regiony pochodzenia kawy
Proces
Typ cappucinatore
Wynik w skali SCA
Stosowana kawa
Objętość
Typ panelu obsługi
Dodatkowe funkcje
Typ żaren
Objętość pojemnika na wodę
Pojemnik na mleko
Seria
Seria
Rodzaj
Nadaje się do automatów
Cechy
Aplikacja
Wybór porcji czarnej kawy
Wybór porcji kawy z mlekiem
Ekran dotykowy
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Wielkość porcji
Typ młynka do kawy
Kapsułka kawy zawiera
Ilość porcji
Ilość
Odpowiednie dla
Zapisane profile użytkowników
Konstrukcja żaren
Przepis na napój
Napoje z dodatkiem mleka
Dla
Liczba pojemników na ziarna
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Funkcje
Marki
Podłączenie do sieci wodociągowej
Rodzaj czekolady
Typ czekolady
Ilość produktów w zestawie
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Cykle
Metoda dekofeinizacji
Stosowanie kawy
Liczba grup
Przygotowywane napoje
Producent
Średnica żaren
Programowalny czas mielenia
Wbudowany młynek
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ
Typ
Regulator temperatury PID
Dysza parowa
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Typ
Typ
Promocje

O kapsułkach NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Kawa – napój nierozerwalnie połączony z naszą codzienną przyjemnością – ma bardzo różne formy: może być mielona, ziarnista, rozpuszczalna, w saszetkach i rzecz jasna w kapsułkach. Na rynku dostępnych jest wiele różnych kapsułek z kawą zaprojektowanych do różnych systemów parzenia. Mimo tej różnorodności, to właśnie kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® zaprojektowane do ekspresów kapsułkowych o tej samej nazwie pozostają najmodniejszymi. Są one produkowane przez Nestlé, a tym, co czyni je wyjątkowymi jest szeroka gama smaków, którą koneserzy mają szansę dzięki nim odkrywać.

Nescafé to marka znana na całym świecie, lider rynku kawy rozpuszczalnej od roku 1938. Ich produkty zawsze były innowacyjne i łatwe w użyciu, jednak marka w 2006 roku przeszła samą siebie przedstawiając światu nowy system parzenia o nazwie NESCAFÉ® Dolce Gusto® (co po włosku oznacza “słodki smak”), który używał specjalnie doń zaprojektowanych kapsułek. Ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® mogą parzyć wiele różnych naparów za jednym dotknięciem przycisku, niezależnie od tego czy będzie to espresso, cappuccino, latte macchiato, lungo i wiele innych. Dzięki nim można nawet uzyskać coś dla fanów słodkości: gorącą czekoladę lub pyszne kakao.

Czemu kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® są wyjątkowe?

Te kapsułki to gwarancja wyjątkowej jakości. Przy ich produkcji firma dba o każdy szczegół:

Najpierw twórcy kapsułek NESCAFÉ® Dolce Gusto® uważnie wybierają ziarna rosnące na całym świecie dzięki pracy wielu farmerów: decyzję podejmują w oparciu o smak, jaki mogą przed nami odkryć poszczególne ziarna. Następnie różne odmiany są ze sobą łączone, dzięki czemu powstają bogate w smaku, zbalansowane mieszanki. Doświadczeni roasterzy wybierają profil palenia najlepiej dopasowany do konkretnych ziaren, czyniąc je jeszcze smaczniejszymi.

Różne kapsułki zawierają w sobie kawę zmieloną w różny sposób. Napary takie jak espresso wymagają bardzo drobnego przemiału, dzięki czemu tworzą gorzki, bogaty smak. Inne przepisy lepiej sprawdzają się przy użyciu grubszego przemiału: dzięki temu tworzy się delikatny, owocowy, kwiatowy kubek czarnej kawy lub lungo. Optymalny smak jest nierozłączny z optymalnym przemiałem, więc celem zachowania maksimum precyzji, NESCAFÉ® Dolce Gusto® do mielenia używa najnowszych technologii laserowych.

Po zmieleniu kawa umieszczana jest w specjalnych kapsułkach, Składają się one z zewnętrznej obudowy, małej, ostrosłupowej, pokrytej aluminium płyty na spodzie, perforowanej membrany i górnej membrany. Płyta zapewnia równomierne rozłożenie ciśnienia w kapsułce, a miękka membrana nad kawą równomiernie rozprowadza wodę. Kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® są hermetycznie zapakowane, co chroni je przed wpływem powietrza i wilgoci – to gwarancja długotrwałej świeżości, która sprawia, iż nie traci ona tak szybko swych smaków i aromatów.

Jak wybrać najlepsze kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®?

NESCAFÉ® Dolce Gusto® oferuje szeroki wybór kapsułek. Może to czynić wybór dość trudnym, więc by ci go ułatwić przygotowaliśmy listę rzeczy na które warto zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Zwykłe, rozpuszczalne, smakowe czy mleczne? Różne kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® różnią się od siebie składnikami. Większość składa się tylko ze świeżo zmielonej kawy – nie ma tam dodatkowych składników. Możesz jednak uczynić swój napar jeszcze bardziej wyjątkowym dzięki kapsułkom smakowym. Ważnym jest, by pamiętać, iż większość aromatów dodawanych do kapsułek Nescafé jest pochodzenia naturalnego. Jeśli jesteś fanem kaw mlecznych, możesz chcieć spróbować kapsułek z kawą i mlekiem w proszku: mleko w proszku może być umieszczone w osobnej kapsułce, lub połączone z kawą w jednej (w tym przypadku używana jest kawa rozpuszczalna. Przy użyciu osobnych kapsułek będziesz po prostu musiał zaparzyć jedną po drugiej. Wtedy w paczce umieszczonych będzie 16 kapsułek: 8 z kawą i 8 z mlekiem w proszku.

100% arabika czy mieszanka arabiki z robustą? W świecie kawy używa się dziś dwóch głównych odmian: arabiki i robusty. Arabika ma wiele pododmian o różnym smaku. W porównaniu z robustą jest ona bardziej delikatna i subtelna, z zaznaczonymi nutami owocowymi. Robusta jest zaś intensywna, gorzka, charakteryzująca się smakiem “zbożowym” i węższą paletą smaków. Co ciekawe, zawiera ona więcej kofeiny.

Koniec końców, fani espresso, kawy czarnej i szerszej palety smakowej powinni wybrać kapsułki z arabiką, a ci, którzy preferują bogatsze w smaku napary z zaznaczoną goryczką pokochają mieszanki arabiki i robusty.

Espresso, cappuccino, caramel latte macchiato, czy coś zupełnie innego? Przepis, do konkretnych kapsułek NESCAFÉ® Dolce Gusto® jest zawsze znajduje się na opakowaniu, więc nad niczym nie musisz się zastanawiać. Dokładna wielkość naparu rekomendowana dla optymalnego smaku również jest tam podana. W kwestii kapsułek nie są to jednak jedyne zmienne: pochodzenie kawy, dokładna mieszanka, ilość kawy i poziom przemiału różnią się w zależności od kapsułki. By uczynić wszystko nieco prostszym, kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® można podzielić na następujące kategorie:

Kapsułki do espresso i ristretto są zaprojektowane do małych, inetnsywnych porcji. Nasza gama kapsułek NESCAFÉ® Dolce Gusto® to kapsułki Espresso, Espresso Intenso, Doppio Espresso, Ristretto Ardenza i Ristretto Barista.
Kapsułki do lungo są idealne dla tych, którzy chcą cieszyć się swoją kawą nieco dłużej. Wybierz spośród kapsułek Grande, Grande Intenso, Lungo, Lungo Colombia i Grande Mexico.
Kapsułki mleczne to coś co ucieszy miłośników mlecznych naparów. Wspominaliśmy już, iż niektóre napary będą wymagały użycia dwóch osobnych kapsułek: to Cappuccino, Latte Macchiato i Latte Macchiato Caramel. Inne kapsułki mleczne zawierają mieszankę kawy rozpuszczalnej i mleka w proszku, więc jeśli chcesz mieć wszystko w jednej kapsułce, wybierz kapsułki Café Au Lait, Cortado, Flat White, Almond Flat White, Coconut Flat White i Oat Flat White.
Kapsułki do innych napojów są również dostępne w gamie produktów NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Spróbuj gorącej czekolady lub kakao Nesquik!

Dlaczego dana kawa ci smakuje? NESCAFÉ® Dolce Gusto® posiada ziarna z całego świata, więc zrozumienie różnic w charakterystyce ziaren z poszczególnych regionów może ułatwić wybór idealnych kapsułek. Kawy z Ameryki Południowej to zazwyczaj nuty czekolady, orzechów i karmelu, więc fani tradycyjnych smaków powinni sięgnąć po kapsułki z kawą z Brazylii lub Kolumbii. Jeśli szukasz czegoś nieco bardziej egzotycznego, wybierz kawę z Ameryki Środkowej. Miłośnicy owocowości i orzeźwiającego smaku rozkochają się w kawach afrykańskich, zaś ci, którzy lubią nieco pikanterii docenią kawy z Azji Południowo Wschodniej.

Ważny jest też sposób wypalenia. Jeśli wolisz delikatny smak, wybierz kapsułki z kawą średnio paloną. By doświadczyć pełniejszego body i nieco goryczki połączonej z intensywnością smaku, sięgnij po ciemno palone kawy. Zwracaj też uwagę na oznaczony na opakowaniu poziom intensywności.

Napoje bezkofeinowe. Nie należysz do miłośników kawy? NESCAFÉ® Dolce Gusto® o ma też coś dla ciebie. Spróbuj kapsułek z gorącą czekoladą Chococino i kapsułek z kakao Nesquik. Chococino to przepyszny napój czekoladowy parzony przy użyciu dwóch kapsułek. Jedna zawiera czekoladowy proszek, druga pyszne, pełne mleko.  Za to Nesquik – słodkie kakao z warstwą jedwabistej pianki – wymaga użycia tylko jednej kapsułki!

Kawa organiczna. Ci, którzy cenią sobie organiczne produkty docenią kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®: kawa, która się w nich znajduje jest hodowana na farmach świadomych konieczności zrównoważonego rozwoju, bez chemicznych nawozów i z naciskiem na ochronę środowiska. NESCAFÉ® Dolce Gusto® “Grande Mexico Organic” to mieszanka organicznej arabiki i robusty rosnących w meksykańskim stanie Chiapas, w regionie Soconusco, gdzie wiśnie kawowca otoczone gęstym lasem mają dużo czasu na dorastanie w świetle słonecznym. NESCAFÉ® Dolce Gusto® “Lungo Colombia” to kawa hodowana w Kolumbii w sposób ściśle związany z lokalnymi tradycjami.

Najlepsze oferty NESCAFÉ® Dolce Gusto®. By pozwolić ci na cieszenie się najlepszymi kapsułkami kiedy tylko masz na to ochotę, Przyjaciele Kawy oferują wiele zniżek i ofert. Przejrzyj oferty na kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®, by znaleźć je w niższej cenie. Jest też coś dla rodzin-miłośników kapsułek, które zawsze martwią się o swoje zapasy: tacy ludzie pokochają zestawy kapsułek. Zestawy kapsułek NESCAFÉ® Dolce Gusto® to doskonały sposób na oszczędność!

Nasze najpopularniejsze, najwyżej oceniane kawy. Jeśli wciąż masz problem z wyborem, zawsze możesz oprzeć się na społeczności kawoszy: użyj opcji sortowania, by zobaczyć które kapsułki są aktualnie najpopularniejsze i najwyżej oceniane.

Ciesz się kawą jeszcze bardziej dzięki akcesoriom i dodatkom 

Asortyment Przyjaciół Kawy obejmuje przydatne akcesoria, jak stojaki na kapsułki. Są one świetnym narzędziem jeśli chodzi o dobrą organizację: kapsułki są łatwo dostępne i widoczne, ale jednocześnie oszczędzamy miejsce na blacie. Nie wspominając już, iż to piękny i unikatowy element wystroju!

Ci, którzy lubią dodatkowe smaki w swoim naparze pokochają nasz wybór syropów. Dodaj nieco pikanterii swoim espresso, czarnym kawom i mlecznym naparom, tworząc przy okazji unikatowe koktajle kawowe!

Podsumowując

Masz już wszystkie niezbędne informacje o kapsułkach NESCAFÉ® Dolce Gusto®! Nie zapomnij, iż posiadamy także kapsułki kompatybilne z NESCAFÉ® Dolce Gusto®, acz wyprodukowanymi przez innych producentów. Jeśli wybór wciąż sprawia ci jednak problem, odezwij się do konsultantów Przyjaciół Kawy: pomogą ci z przyjemnością!

Czytaj więcej