Jak stworzyć przytulną kuchnię na poranną kawę? - Przyjaciele Kawy

Jak stworzyć przytulną kuchnię na poranną kawę?

Rimutė
Porady
#wnętrze kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym dzieją się małe, ale zawsze (no, przeważnie) przyjemne cuda, dlatego też jej wystrój powinien mieć odpowiedni charakter. Dziś opowiemy, jak zmieniają się tendencje w designe i jak stworzyć ten przyjemny kącik, aby jeszcze lepiej móc cieszyć się poranną kawą.

Koniec białego minimalizmu?

Dotąd w stylowych kuchniach królowała biel. Nietrudno zrozumieć, dlaczego –  wyglądają stylowo i wytwornie, a przy tym nie wymagają wiele wysiłku (może z wyjątkiem sprzątania). Jednak większość projektantów wnętrz zgadza się, że nadszedł czas, aby nadać kuchniom bardziej ciepłego i niepowtarzalnego charakteru. Obecnie wracają do mody powierzchnie z nieobrobionego drewna, które dają naturalne uczucie ciepła. Jeśli już pomalowałeś swoje ściany na biało, nie powinieneś się martwić, białe klasyki nie przemijają.

Nie tylko elementy i przedmioty się liczą

W ogólnym wystroju zawsze najbardziej liczyły się ogólny styl i kolory. Teraz jednak na tej liście pojawiają się nowe pomysły – ekologia, surowce do recyklingu. W oparciu o dane “Pinterest”, w zeszłym roku liczba wyszukiwań hasła “kuchnia ekologiczna” wzrosła aż o 164%, a w przypadku “materiałów organicznych” o 139%.

Projektant wnętrz – Tomas Jasiulis, który zaprojektował wnętrza dla marek takich jak “Samsung”, powiedział nam, że dzisiejsze trendy to coś więcej niż tylko projektowanie wnętrz: “Tendencje splatają się we wszystkich dziedzinach naszego życia, nie tylko we wnętrzach. Słowa takie jak “ergonomia”, “ekologia” i “innowacja” stają się największymi trendami. Dekoracje i inne dodatkowe atrybuty pozostają na drugim, a nawet trzecim miejscu podczas urządzania swoich przestrzeni.”

Najważniejszy akcent każdej kuchni

Jaki jest Twój pierwszy powód pójścia do kuchni z samego rana? Oczywiście, że to kawa. Przy wyborze elementów wnętrza należy również zwrócić uwagę na ekspres do kawy. Staje się coraz popularniejszym atrybutem nowoczesnej kuchni, a czasem jest on nawet w centrum uwagi. Czasy, w których ekspresy do kawy były tylko czarnymi “pudłami”, należą już do przeszłości. Teraz możesz mieć stylowy ekspres do kawy, który nie tylko wtopi się we wnętrze, ale także będzie jego ozdobą. Musimy wspomnieć tu o ekspresach do kawy “Nespresso”, które dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i bogatej gamie kolorystycznej będą pasować do każdego wnętrza. Ekspres do kawy w ten sposób stanie się nie tylko prostym sposobem na zrobienie kawy, ale także częścią Twojego domu, która będzie odzwierciedlać rytm życia współczesnej osoby: szybki proces przygotowywania, łatwa pielęgnacja, atrakcyjny wygląd i doskonały rezultat przy minimalnym wysiłku.

Podsumowując ten temat, T. Jasiulis zauważa, że ​​każdy z nas ma specjalny rytuał picia kawy, więc to nie przedmioty tworzą tu atmosferę, ale my sami i ludzie, którzy nas otaczają: “Podsumowując, w tej sytuacji dobra kawa i przyjazna kompania są najważniejsze.”

Zawsze możesz znaleźć swojego nowego, stylowego przyjaciela do kawy na naszych półkach. Obiecujemy, że na pewno znajdziesz taki, który będzie pasował też do Twojej kuchni!

preloader