TOP OFERTA
TOP OFERTA

8 niezwykłych prezentów dla miłośnika kawy

#prezentów

Nikt nie lubi “prezentowej” paniki na 3 dni przed Gwiazdką, prawda? Dlatego my, Przyjaciele Kawy spieszymy z pomocą w czasie tej świątecznej gorączki. Dziś mam propozycję 8 interesujących pomysłów na upominki, które zachwycą każdego miłośnika kawy. Żadnych kubków, obiecuję!

Kawowe drzewko

OK OK, bądźmy szczerzy. Prawdopodobnie nie rozpoczniesz od tego plantacji i kawowego biznesu. Jednak jako dekoracja w domu kawosza, będzie super. Jeśli się o nie prawidłowo zadba, może kwitnąć w lecie, a cierpliwość być może zostanie nagrodzona kawowymi wisienkami. Temperatura pokojowa jest odpowiednia dla tej rośliny, która nie wymaga aż tyle słońca, jak nam się wydaje. Znajdziesz to na Amazon.

Zestaw do degustacji kawy Tasting Box

To unikalne pudełko może być idealnym prezentem dla tego, kto wciąż uparcie pija jedną i tę samą kawę, bo uważa, że lepszej nie ma. Tym samym, Tasting Box pozwala na poszerzenie swojej wiedzy o kawie i jej smakach. Opakowanie zawiera nie tylko 4 wyśmienite kawy, ale także szczegółową instrukcję i poradnik degustacji.

Degustacja kawy lub kurs baristy

To może być niekonwencjonalny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i wejście na wyższy poziom w kawowej przygodzie. Dzięki prawdziwemu fachowcowi można dowiedzieć się nie tylko więcej o historii kawy, ale też nauczyć się samemu przygotowywać ekstra napoje.

Herbata

Nieważne, jak bardzo kochasz kawę, zawsze będzie czas również na herbatę. Osobiście uważam, że ci, co deklarują, że jej nie lubią, tak naprawdę nigdy nie pili tej dobrej. Święta mogą być doskonałą okazją do wypróbowania czegoś wyjątkowego, np. produktów “Harney & Sons”. Filiżanka herbaty, pierniki i świąteczne świecidełka nigdy nie wyjdą z mody.

Niezwykłe zaparzacze do kawy

A co, jeśli by tak przygotowywać kawę inaczej, niż wszyscy? Jest wiele ciekawych metod zaparzania: Aeropress, Hario V60, Chemex, French Press. Jeszcze jeden, mniej znany – Bacchi – to prawdziwie włoski zaparzacz, który działa nawet bez prądu. To wyjątkowo mocne urządzenie będzie idealne dla miłośników klasycznych maszyn, którzy preferują raczej tradycyjne, a nie automatyczne metody parzenia. Jedyną wadą tego zaparzacza jest to, że goście będą Ci zadawać o niego wiele pytań i… będziesz musiał dzielić się z nimi kawą.

Ekspres do kawy

Nie zawsze musi on być duży i drogi, więc może być też fajnym prezentem, nie tylko pod choinkę. Na przykład Lelit PL41E – choć jest niewielki i zbytnio nie różni się od innych ekspresów kolbowych, to jednak jakość przygotowywanej przez niego kawy jest o wiele lepsza od konkurencji. Wyposażony w wysokiej klasy funkcjonalność i profesjonalny spieniacz do mleka, będzie doskonały zarówno do użytku domowego, jak i małego biura.

Kubki

Czy naprawdę myślałeś, że ten najpopularniejszy świąteczny upominek nie znajdzie się na naszej liście? Naprawdę? Ten asortyment nie ma początku ani końca, ale w tym roku proponuję Ci, żebyś zaskoczył swoich bliskich czymś więcej, niż tylko porcelaną z gwiazdką na boku. Na przykład, ten fantazyjny „Loveramics “Egg” będzie idealny.

Czy teraz łatwiej będzie Ci wybrać idealny prezent? Jeśli możesz coś dodać do tej listy – podziel się tym w komentarzu lub powiedz, jaki był Twój najlepszy prezent, jaki znalazłeś pod choinką 😉