Co trzeba wiedzieć o ekspresach do kawy typu „od ziarna do filiżanki”?

bean to cup

Najprzyjemniejszą poranną „rutyną” dla wielu z nas, jest filiżanka aromatycznej kawy. Co jeśli powiem ci, że istnieje sposób aby uczynić ten zwyczaj jeszcze przyjemniejszym? Ekspres do kawy typu „od ziarna do filiżanki” jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, ponieważ daje on Tobie to, co najlepsze, możliwość korzystania z różnych rodzajów ziaren kawy, bez tego całego bałaganu związanego z mieleniem kawy i ugniataniem jej tamperem.

bean to cup

Brzmi świetnie, ale wszyscy wiemy, jak duża jest różnorodność tych wszystkich ekspresów do kawy i jak łatwo się w ich świecie zagubić. Nie martw się jednak, jesteśmy Przyjaciółmi Kawy nie bez powodu – mianowicie, by upewnić się, że masz najlepszą kawę w domu, przygotowaną w najlepszym ekspresie do kawy, dostosowanym do Twoich potrzeb! Oto możliwe warianty ekspresów, typu „od ziarna do filiżanki”.

Ekspresy do kawy bez systemu mlecznego

Jeśli jesteś zagorzałym smakoszem espresso lub kawy czarnej, ale potrzebujesz łatwego rozwiązania do procesu przygotowywania kawy, to powinieneś mieć ekspres do kawy ze zintegrowanym młynkiem do mielenia i bez systemu mlecznego. Posiadamy tych małych pomocników do espresso również w naszym asortymencie, sprawdź Jura A1 lub Melitta E950 Solo.

espresso

Ekspresy do kawy z ręcznym spieniaczem do mleka

Nawet najtwardsi fani czarnej kawy, mają czasami ochotę na kawę z mlekiem. W tym przypadku, najlepszym wyborem pod względem ceny jest ekspres do kawy z młynkiem i ręcznym spieniaczem do mleka. Może trochę potrwać, zanim nauczysz się spieniania idealnej pianki mlecznej, ale kiedy to zrobisz, pewność w stylu baristy jest gwarantowana. Ten rodzaj ekspresów jest najlepszym kompromisem jeśli chodzi o osoby o różnych kawowych preferencjach, ponieważ jest pewne, że żadna kropla mleka nigdy nie dotrze do espresso.

coffee machine

Ekspresy do kawy z automatycznym systemem mlecznym

Droższym, ale prawdopodobnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest ekspres do kawy z automatycznym systemem mlecznym. Te super automatyczne ekspresy do kawy są świętym graalem dla tych, którzy uwielbiają kawy mleczne. Za jednym naciśnięciem przycisku, ekspres do kawy zmieli wybrane przez Ciebie ziarna kawy, przygotuje espresso i stworzy aksamitną piankę mleczną. Istnieją dwa rodzaje systemu mleka: rurka mleczna lub zintegrowany zbiornik na mleko.

W przypadku rurki do mleka, wystarczy włożyć ją do dowolnego pojemnika z mlekiem, a nawet do samego kartonu z mlekiem, co jest bardzo wygodne, ponieważ po użyciu można je z powrotem włożyć do lodówki. Rurka zostanie wyczyszczona po każdym użyciu. Sprawdź tutaj i znajdź wiele tych ekspresów do kawy.

W przypadku zintegrowanego zbiornika na mleko, mleko jest wlewane do zbiornika i przechowywane wewnątrz ekspresu do kawy. Zbiorniki na mleko nie zajmują miejsca obok ekspresu do kawy i można je umieścić w lodówce, gdy nie są używane, co czyni je bardzo wygodnym rozwiązaniem. Znajdź tutaj ekspresy do kawy ze zintegrowanymi zbiornikami na mleko

variety of coffees

W końcu najważniejsze pytanie, które należy wziąć pod uwagę, nie patrząc jedynie na cenę, to również kwestia sposobu współpracy z ekspresem do kawy. Jeśli chcesz podzielić się pracą, sugeruję, żebyś wybrał ekspres ze spieniaczem do mleka. A może czujesz się swobodnie, zostawiając wszystko w „rękach” ekspresu do kawy? To właśnie dostaniesz, jeśli wybierzesz super automatyczny ekspres do kawy, gdzie naciśnięcie jednego przycisku dostarczy parującego, aromatycznego latte macchiato. 🙂

Czy kupiłeś już ekspres do kawy typu „od ziarna do filiżanki” z systemem mleka? Zapoznaj się  z jednym z naszych poprzednich postów na temat konserwacji systemu mlecznego i upewnij się, że Twój ekspres do kawy będzie Ci służył przez wiele lat, a w Twoim domu nigdy nie zabraknie dobrej kawy!