Co wyróżnia ekspresy do kawy De’Longhi?

#De'Longhi #ekspresy do kawy

Już od ponad 30 lat producent De’Longhi jest uznawany za światowego lidera na rynku ekspresów do kawy. Zgodnie z włoskimi tradycjami, nowoczesnymi technologiami i innowacjami, ta firma oferuje szeroką gamę ekspresów do kawy dla kawoszy, którzy pragną cieszyć się wysokiej jakości napojami kawowymi, jak od baristy. Dzięki urządzeniom De’Longhi, każdy może cieszyć się doskonałą kawą w zaciszu własnego domu.

Ten włoski ekspert oferuje rożne rodzaje ekspresów do kawy: automatyczne i półautomatyczne (kolbowe). Automatyczne ekspresy do kawy pozwolą Ci przygotować filiżankę ulubionej kawy ze świeżo zmielonych ziaren – za jednym przyciskiem. Będziesz mógł tworzyć i programować swoje ulubine receptury: zmieniać moc kawy, stopień mielenia ziaren i objętość napoju. A jeśli uważasz, że proces przygotowywania kawy jest przyjemnym rytuałem – sugerujemy półautomatycznego „baristę“, który pozwoli Ci w domu eksperymentować i samodzielnie przygotować najlepszą filiżankę kawy. Jak odróżnić tego lidera rynku ekspresów do kawy od innych? Oto 5 naszych spostrzeżeń, dlaczego ten producent jest wart Twojej uwagi.

1. Łatwa pielęgnacja i czyszczenie

Każdy powinien wiedzieć, że aby otrzymać porcję doskonałej kawy, ekspres musi być higienicznie czysty. Najważniejszą częścią procesu czyszczenia jest dbałość o system mleka i jednostkę do zaparzania. Ekspresy do kawy De’Longhi charakteryzują się automatycznym czyszczeniem systemu mleka – maszyna będzie płukać go za każdym razem, gdy wciśniesz odpowiedni przycisk. To urządzenie ma też wyjmowany termoblok, więc konserwacja wnętrza nie jest trudna – wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą. Nie musisz dzwonić do punktu serwisowego lub kupować drogich środków – o czystość łatwo zadbasz samodzielnie.

2. Stalowy młynek

Jakość świeżo parzonej kawy zależy przede wszystkim od rodzaju i stopnia palenia ziaren. Ważną rolę odgrywa tu też młynek: stalowy lub ceramiczny. Ten pierwszy charakteryzuje się przede wszystkim trwałością. W przeciwieństwie do ceramiki, jest bardziej odporny na uszkodzenia i długotrwałe użytkowanie. De’Longhi we wszystkich swoich ekspresach do kawy stosuje tylko młynki ze stali nierdzewnej, dodatkowo wyposażone w regulację stopnia mielenia, więc możesz łatwo otrzymać porcję kawy o pożądanej mocy i gęstości. Aby przygotować mocne espresso, stopień mielenia powinien być drobniejszy, a jeśli lubisz lżejszą, orzeźwiającą kawę – mielenie powinno być grubsze.

3. Automatyczny system mleka

Eksperci innowacyjnego przygotowywania kawy rekomendują ekspresy do kawy z automatycznym spienianiem mleka „LatteCrema“. System ten umożliwia robienie Latte Macchiato lub Cappuccino z gęstą pianką mleczną za pomocą wciśnięcia jednego przycisku. Podczas procesu spieniania system pobiera tylko tyle mleka, ile potrzeba na jedną porcję, a pozostałe mleko pozostaje w specjalnym pojemniku, który można przechowywać w lodówce i używać tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Czyszczenie systemu mleka jest wyjątkowo proste. Składa się on tylko z 6 części, które można łatwo rozmontować, a dla oszczędności czasu można je myć w zmywarce. Pojemnik na mleko ma również program automatycznego czyszczenia, który rozpoczyna się od cyklu płukania wodą, a następnie gorącą parą, aby zapewnić higieniczną czystość.

4. System grzewczy „Thermoblock“ – w celu otrzymania idealnej temperatury

Smak doskonałego kawowego napoju zależy też od odpowiedniej temperatury, którą zapewnia podwójny termoblok. Ekspresy do kawy De’Longhi z automatycznymi systemami do spieniania mleka utrzymują odpowiednią temperaturę podczas całego procesu przygotowywania kawy. Jeden termoblok przeznaczony jest do zaparzania kawy, a drugi – do podgrzewania mleka. Mimo to, system ten jest znacznie mniejszy niż zwykły grzejnik, przez co sam ekspres jest bardziej kompaktowy i szybko się nagrzewa.

5. Własne menu dla indywidualnych potrzeb

Lubisz eksperymentować i nie możesz znaleźć odpowiedniej opcji kawy w standardowym menu? W ekspresie automatycznym będziesz mógł tworzyć i programować receptury swich uluionych kaw – w ten sposób każdy członek rodziny będzie zadowolony z własnego, indywidualizowanego napoju kawowego. Zapewne zgadzasz się, że w chłodne i deszczowe dni filiżanka dobrej kawy poprawia samopoczucie, a mała porcja mocnego espresso z rana od razu stawia na nogi.

Chcesz wiedzieć, który model najlepiej zaspokoi potrzeby Twojej rodziny? Odwiedź nasz sklep lub zadzwoń – opowiemy Ci więcej o każdym z nich!

SZYBKIE MENU