Rewolucja w czyszczeniu systemu mleka – czystość i higiena każdego dnia!

Rimutė
Dla dobrej kawy w domu
#czyszczeniu systemu mleka

Dziś można już cieszyć się doskonałą kawą za przyciśnięciem jednego guzika. Jednak utrzymanie ekspresu w odpowiedniej czystości nie jest już takie proste. Nieodpowiednia konserwacja nie tylko wpływa źle na smak kawy, ale może nawet uszkodzić urządzenie.

Jak więc cieszyć się doskonałą kawą i niezawodnym działaniem ekspresu bez poświęcania na to zbyt wiele czasu? Po prostu czytaj dalej, bo poniżej podajemy rewolucyjne wskazówki co do tego, jak odpowiednio dbać o higienę ekspresu ze zintegrowanym systemem spieniania mleka.

Idealna czystość – dla smaku najwyższej jakości

Zapewne wiesz, że smak kawowego napoju zależy nie tylko od rodzaju ziaren i ekspresu, ale też od jego stanu. Już wspomnieliśmy, że brak dbałości o czystość urządzenia może być przyczyną jego uszkodzenia. Warto tu też wspomnieć o tym, że takej usterki nie obejmuje gwarancja. W takim przypadku, ani producent, ani sprzedawca nie są zobowiązani do pokrycia kosztów naprawy, które mogą być dość spore. A więc jak dopowiednio zatroszczyć się o ekspres do kawy, aby uniknąć takiej sytuacji? Oto plan, który składa się z kilku punktów.

1. Codzinne czyszczenie systemu mleka

Wszyscy Przyjaciele Kawy są zgodni, że czyszczenie systemu mleka w ekspresie wymaga najwięcej uwagi. Oczywiście, zaschnięte lub rozlane mleko nie tylko psuje smak napoju, ale może też uniemożliwić przygotowanie mlecznej pianki. Dlatego czystość w tym wypadku jest tak ważna. Funkcja „Płukanie systemu mleka“ jest tu pomocna, ale nie oczyszcze go w wystarczającym stopniu – to tylko pierwszy krok. Ważne jest też rozmontowanie systemu i codzienne płukanie go pod bieżącą wodą, a nawet mycie przy użyciu specjalnych środków czyszczących lub innych produktów do konserwacji. Takie codzienne czyszczenie zapobiegnie tworzeniu się zaschniętych złogów, które są o wiele trudniejsze do usunięcia. Zwłaszcza latem, kiedy robi się ciepło, a ekspres jest dodatkowo nagrzewany, takie czyszczenie można przeprowadzać nawet dwa razy dziennie.

2. Pojemnik na fusy i tacka ociekowa – czyszczenie na koniec dnia

Pojemnik na fusy i tacka powinny być opróżniane i myte, kiedy ekspres o to poprosi i na koniec każdego dnia. Dzięki temu unikniesz zapachu stęchlizny i fermentacji z samego rana.

3. Czyszczenie jednostki zaparzającej – raz na 2 – 3 tygodnie

Nie jest to coś, co wymaga codziennej konserwacji, jednak takie czyszczenie powinno się przeprowadzić dwa razy na miesiąc.

Reszta zależy od tego, ile kawy i jak często się przyrządza oraz twardości wody. Z reguły ekspres sam informuje, kiedy trzeba przeprowadzić odkamienianie lub inną procedurę czyszczenia.

Najnowszy system mleka „LatteGo“ – wygoda stosowania i higiena

Różne ekspresy są wyposażone w różne systemy mleka, jednak w większości mają one wężyk lub pojemnik oraz kilka innych, drobnych części. Aby proces czyszczenia był tak łatwy, jak przygotowywanie kawy, producent ekspresów Philips opracował specjalny system mleczny „LatteGo“.

W porównaniu do konkurencji, „LatteGo“ wyróżnia się tym, że posiada zintegrowany pojemnik na mleko, który składa się z dwóch części, które zresztą są oznakowane dla „1“ i „2“ porcji. Dzięki temu wiadomo, ile mleka nalać, w zależności od ilości kawy, jaką chce się przygotować. Inną zaletą tego systemu jest wyjątkowo szybkie czyszczenie – w mniej niż 15 sekund. Trudno w to uwierzyć? Musisz sam spróbować. A jeśli nie chcesz myć ręcznie, części można myć w zmywarce.

Wygodne użycie i wyjątkowo prosta obsługa to nie jedyne zalety tych ekspresów do kawy. Napój zawsze będzie pokryty gładką, puszystą pianką mleczną o idealnej temperaturze. To wszystko dzięki ststemowi „LatteGo“, który szybko miesza mleko z powietrzem w specjalnej komorze.

Ekspresy do kawy Philips – różnorodność pysznej kawy szybko i łatwo

W pełni automatyczny ekspres do kawy z rewolucyjnym systemem Philips „5000 LatteGo“ ma jeszcze więcej do zaoferowania. Producent zainstalował w nim ceramiczny młynek, który jest trwały i cichy. Ma 5 stopni mielenia do wyboru, w zależności od przygotowywanej kawy. Ceramiczny młynek chroni też ziarna przed przegrzaniem i smakiem spalenizny – dzięki temu kawa zawsze będzie mieć idealny smak.

Będziesz cieszyć się nie tylko doskonale zmieloną kawą, ale też przygotowaną w kilka sekund. Czarna, espresso, cappuccino, latte macchiato, americano, czy Café au Lait – jaka jest Twoja ulubiona? Będziesz mógł zaprogramować recepturę ulubionej kawy: objętość, moc, temperaturę i proporcję mleka.

Nieważne, czy spieszysz się do pracy, czy rozkoszujesz niedzielnym porankiem – doskonały smak, jedwabiście gładka mleczna pianka oraz łatwe czyszczenie dzięki systemowi „LatteGo“ to coś, co zawsze sprawi Ci radość. Musisz tylko pamiętać, że regularna konserwacja ekspresu do kawy pozwoli Ci zawsze cieszyć się pysznym napojem i zapewni higienę oraz niezawodność działania ekspresu!