OFERTA TYGODNIA

Ekspresy do kawy Nivona

Filtry

Pokazać:

Filtry
Cena
Producent
Typ
Kawa typ
Regiony pochodzenia kawy
Stopień palenia
Cechy kawy
Rodzaj ziaren kawy
Nadaje się do automatów
Typ cappucinatore
Przygotowywane napoje
Wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
Typ panelu obsługi
Aplikacja
Zapisane profile użytkowników
Stosowana kawa
Rodzaj
Liczba grup
Zalecana ilość filiżanek dziennie
Podłączenie do sieci wodociągowej
Stosowanie kawy
Średnica żaren
Typ młynka do kawy
Typ żaren
Konstrukcja żaren
Odpowiednie dla
Programowalny czas mielenia
Dla
Seria
Seria
Ilość
Marki
Wbudowany młynek
Ilość porcji
Pojemność naczynia Moka
Utrzymuje ciepło przez
Wybór porcji kawy z mlekiem
Wybór porcji czarnej kawy
Metoda dekofeinizacji
Objętość
Przepisy tworzone przez użytkowników
Typ czekolady
Typ
Typ
Odmiana Arabica
Przepis na napój
Regulator temperatury PID
Rodzaj czekolady
Cykle
Dysza parowa
Napoje z dodatkiem mleka
Wielkość porcji
Ekran dotykowy
Funkcje
Liczba pojemników na ziarna
Objętość pojemnika na wodę
Kapsułka kawy zawiera
Rurka gorącej wody
Podgrzewacz do filiżanek
Dodatkowe funkcje
Pojemnik na mleko
Cechy
Proces
Ilość produktów w zestawie
Typ
Typ
Wynik w skali SCA
Promocje

Czy za pomocą aplikacji mobilnej można zaparzyć kawę bez wstawania z łóżka?

Choć aplikacja mobilna została wgrana w ekspresach Nivona całkiem niedawno, to niestety nie ma ona możliwości przygotowania kawy bez podejścia do ekspresu. Przeznaczenie tej aplikacji mobilnej jest nieco inne. Korzystając z niej można śledzić czas pozostały do wykonania czynności konserwacyjnych, zgodnie z dostarczonymi statystykami. Oprócz tego ta aplikacja jest przydatna ze względu na możliwość zapisania ulubionego osobistego przepisu na kawę i możliwość wykonania go jednym kliknięciem na urządzeniu mobilnym. Jest to szczególnie przydatne, gdy z ekspresu korzysta więcej osób, które mają swoje własne ulubione przepisy (proporcje mleka i kawy, ilość wody, moc kawy itp.)

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Gdzie mogę dokonać naprawy gwarancyjnej ekspresu Nivona?

Serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne ekspresów do kawy Nivona znajdują się w całej Polsce. Jeśli klienci stoją przed wyzwaniami podczas korzystania z ekspresów do kawy tego producenta, mogą być spokojni, ponieważ firma ta oferuje serwis door-to-door.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Czy marka ekspresów do kawy Nivona jest niezawodna?

Nivona jako producent ekspresów do kawy w porównaniu z innymi markami jest stosunkowo młody. Jest na rynku od piętnastu lat, a produkcja i montaż ekspresów do kawy odbywa się w krajach, które już wcześniej zyskały zaufanie - w Szwajcarii i Portugalii. Ponadto niektóre części ekspresów do kawy Nivona są produkowane w tych samych fabrykach, co innych długoletnich producentów.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

Co sprawia, że ​​marka Nivona jest wyjątkowa?

Marka Nivona weszła na rynek ekspresów do kawy w 2005 roku. Głównym celem jaki obrała firma jest nowoczesność i jednocześnie dostępność ich ekspresów dla każdego, kto chce pić kawę dobrej jakości w swoim domu. Dlatego, biorąc pod uwagę wszystkie ekspresy Nivona przyznajemy, że są nowoczesne, łatwe w obsłudze, przeznaczone do małych i dużych przestrzeni, dla mniej i bardziej wymagających miłośników kawy. Oto niektóre z ekskluzywnych funkcji tej marki:


  • Nawet niższe modele ekspresów przygotowują dobrej jakości napoje mleczne i czarną kawę za naciśnięciem jednego lub dwóch przycisków;
  • Niektórymi modelami można sterować za pomocą aplikacji mobilnej (bez żadnych dodatkowych akcesoriów);
  • Modele z serii 7 posiadają kółka z tyłu ekspresu, które ułatwiają przesuwanie sprzętu;
  • Niektóre modele są wyposażone w zbiorniki na mleko;
  • Obsługa urządzenia przebiega z pomocą dwóch obrotowych przycisków, dzięki czemu jest niezwykle prosta dla każdego.

Czy ten komentarz jest przydatny?
Czytaj więcej Czytaj dalej

O ekspresach Nivona 

Nivona to coś więcej niż producent ekspresów automatycznych. Łączy wysoką jakość z przystępnymi cenami, oferuje wydajne, intuicyjne urządzenia. Taki był nasz cel od początku”. Tak przedstawia się Nivona, jedna z kilku na świecie firm skupionych wyłącznie na produkcji ekspresów automatycznych.

Historia firmy zaczyna się w Niemczech: Peter Wildner, Thomas Meier i Han Errmann, którzy w tamtym czasie pracowali dla słynnego norymberskiego producenta artykułów gospodarstwa domowego zauważyli brak przystępnych cenowo ekspresów automatycznych wysokiej jakości. Napędzani pasją do kawy i chęcią dzielenia się wiedzą z resztą świata, trójka przyjaciół postanowiła założyć w roku 2005 firmę Nivona. Dziś nazwa ta jest znana i uwielbiana przez tysiące koneserów kawy z całego świata.

Tym, co odróżnia markę od konkurencji jest użycie innowacyjnych technologii parzenia, łatwość użytkowania, atrakcyjny design, łatwość konserwacji i doskonały stosunek jakości do ceny. Dostępna jest szeroka gama modeli, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Przyjaciele Kawy oferują ogromny wybór produktów, zawierającą każdy model firmy Nivona. By dowiedzieć się więcej o każdym z nich, przejdź do ostatniej części niniejszego artykułu.

Funkcje ekspresów Nivona

Pracując nad ulepszeniem swoich urządzeń, Nivona skupia się na dwóch kluczowych aspektach: wyjątkowym smaku kawy i łatwości użytkowania. Wszystko to ma wpływ na unikalne funkcje ekspresów:

“Aromatica System” – dla maksimum aromatu z każdego ziarna

Mielenie: każdy ekspres Nivona posiada młynek ze stalowymi, stożkowymi żarnami klasy premium, który pozwoli na mielenie zgodnie z wybraną grubością, a także umieszczenie zmielonej kawy prosto w jednostce zaparzającej. Warto pamiętać, że każdy model Nivona pozwoli na przygotowanie naparów z użyciem ziaren kawy, jak i kawy mielonej.
Tamping: po znalezieniu się w jednostce zaparzającej, kawa jest odpowiednio ubijana. Po tym jest już gotowa do zaparzenia.
Parzenie: podgrzana w termobloku niemal do punktu wrzenia przy użyciu pompy wibracyjnej woda dociera do jednostki zaparzającej. Woda przepływa przez ubitą kawę w sposób zapewniającym maksimum ekstrakcji aromatu.

Aroma Balance System” do odważnych eksperymentów

Ta technologia jest niczym twój osobisty barista! W każdym ziarnie kawy ukrytych jest niemal 800 różnych aromatów, a każdy z nich może się zmieniać w zależności od użytej metody parzenia. Aroma Balance System pozwala ci samemu zdecydować jakie rodzaj smaków chcesz podkreślić w swoim naparze.

Ziarna kawy pełne są substancji aromatycznych, lipidów, gorzkich cząsteczek, kwasów i minerałów, które można odkryć przy pomocy wody i ciśnienia. Zmieniając sposób parzenia kawy możesz spowodować inne rozłożenie tych cząsteczek, a co za tym idzie – zmianę smaku. To właśnie na tym opierają się trzy profile smakowe stworzone przez inżynierów Nivona. Wybierz między opcjami Dynamic, Constant i Intense, by twoja kawa parzona była przy użyciu różnych poziomów ciśnienia, szybkości przepływu wody i czasu, w którym gorąca woda przepływa przez świeżo zmielone ziarna.

Opcja Dynamic da napar o łagodnej kwasowości, owocowości i zbalansowanym smaku. Profil Constant to smaki gorzko-słodkie, pikantne i bogate. Jeśli wolisz kawę bogatą w smaku, wyrazistą i przyjemnie gorzką, najlepszy będzie dla ciebie profil Intense.

Niesamowita pianka do pysznych, mlecznych naparów

Wszystkie modele Nivona są zdolne do ubijania gęstej, pysznej pianki mlecznej. Robią to z pomocą jednego z następujących systemów spieniania:

Technologia Spumatore oferuje spieniacz do mleka, który możesz aktywować naciskając przycisk spieniania i przekręcając pokrętło;
Technologia Easy Spumatore jest połączona z wbudowanym przepisem na cappuccino i można ją aktywować przy użyciu specjalnego przełącznika;
Technologia OneTouch Spumatore pozwala cieszyć się perfekcyjnie kremową mleczną pianką przygotowaną przez przyciśnięcie przycisku;
Opcję Cappuccino Connoisseur można znaleźć w modelach należących do serii 7 i kolejnych. Pozwala na wybór kolejności, w której kawa i mleko są dodawane do naparu, dając możliwość przygotowania wielu kaw mlecznych.

Opcja “My Coffee”: stwórz to, co kochasz najbardziej

Jeśli w danym momencie nie satysfakcjonuje cię żaden z wbudowanych przepisów, możesz stworzyć swój własny dzięki innowacyjnej funkcji My Coffee. Dokładna liczba dostępnych do przygotowania własnych przepisów różni się w zależności od wybranego modelu.

Użytkowanie przy pomocy telefonu: maksimum elastyczności

Modele Nivona nie dość, że posiadają wiele typów wyświetlaczy (graficzne, z kolorową matrycą TFT, dotykowe z kolorową matrycą TFT), dają opcję użytkowania przy użyciu telefonu. Po prostu pobierz dedykowaną aplikację Nivona i połącz swój telefon lub tablet do urządzenia przez Bluetooth.

Łatwość konserwacji

Konserwacja urządzeń jest w pełni zautomatyzowana: są one wyposażone w automatyczne programy do odkamieniania, czyszczenia jednostki zaparzającej i płukania systemu spieniania. Musisz jedynie wybrać odpowiedni program i podążać za wskazówkami z wyświetlacza. Używaj do tego specjalnych produktów do konserwacji marki Nivona, lub uniwersalnych produktów do konserwacji od Przyjaciół Kawy, które można stosować do wszystkich ekspresów. Łatwość płukania systemu spieniania mleka w ekspresach Nivona zasługuje na osobną wzmiankę. Po prostu wsadź rurkę na mleko do tacki ociekowej, wybierz program płukania i patrz, jak ekspres używa gorącej pary i wody, by samodzielnie wypłukać system spieniania mleka.

Szeroka gama akcesoriów dla jeszcze większego komfortu

By uczynić obsługę urządzenia jeszcze prostszą, wykorzystaj akcesoria do ekspresów Nivona. Przykładowo, pojemnik na mleko Nivona pomoże ci w wygodnym użytkowaniu systemu spieniania. Będziesz mieć też możliwość przechowywania go w lodówce, lub nawet w zmywarce. Jeśli szukasz maksimum wygody, zastanów się nad kupnem schładzacza do mleka Nivona. Został on zaprojektowany by pomieścić litrowy karton mleka i zapewni mu odpowiedni poziom schłodzenia.

Wybór ekspresów automatycznych Nivona

W gamie produktów Przyjaciół Kawy znajdziesz wszystkie produkty Nivona: od serii 5 aż po 10. Seria 5 i 6 to coś dla początkujących amatorów czarnej kawy, którzy raz na jakiś czas lubią uraczyć się kawą mleczną. Seria 7 zawiera najpopularniejsze urządzenia marki: mogą one parzyć kawy mleczne za dotknięciem przycisku. Jeśli preferujesz klasyczny wygląd, zastanów się nad serią 8, która oferuje jeszcze większą wygodę, pozwalając na przygotowane dwóch mlecznych naparów jednocześnie. Seria 9 dedykowana jest dla tych szukających maksimum komfortu: to modele posiadające najnowsze technologie i funkcje oferowane przez firmę Nivona. Marka nie zapomniała o dużych domach i małych biurach: to dla nich stworzono serię 10.

Seria 5 (NICR 520)

Te ekspresy automatyczne kierowane są do osób, które preferują kawę czarną, jednak lubią raz na jakiś czas uraczyć się pysznym, mlecznym naparem. Mogą one parzyć kawę za dotknięciem przycisku. Możesz też parzyć dwa napary jednocześnie. Przekręć przełącznik na odpowiednią wielkość porcji lub naciśnij go, by wybrać spośród trzech poziomów mocy. Dzięki użyciu manualnego systemu spieniania Spumatore, swoje napary ozdobisz pyszną mleczną pianką: wciśnij przycisk pary, przekręć pokrętło i patrz, jak urządzenie spienia mleko za ciebie!

Seria 6 (NICR 660, NICR 675)

Urządzenia z tej serii zaspokoją potrzeby fanów kawy czarnej, którzy chcą poczuć się niczym prawdziwi domowi bariści: to wszystko dzięki wbudowanej funkcji Aroma Balance System, która pozwala miłośnikom kawy na odkrycie smaków ukrytych wewnątrz ziaren. Te urządzenia pozwolą na zaserwowanie espresso, kawy czarnej, gorącej wody i mlecznej pianki. Cappuccino przyrządzisz przy pomocy spieniacza Easy Spumatore, a americano dzięki funkcji gorącej wody. Funkcja My Coffee daje za to możliwość stworzenia aż 4 własnych przepisów (dokładna liczba zależna od modelu) i zapisania ich do późniejszego użytku. Modele tej serii są łatwe w użytku: oba posiadają wygodne pokrętła obrotowe, kolorowy wyświetlacz z matrycą TFT i opcję użytkowania przy użyciu Bluetooth przez aplikację mobilną.

Seria 7 (NICR 790, NICR 795, NICR 796, NICR 799)

Ta seria łączy wszystkie najnowsze, najbardziej znane innowacje firmy Nivona, jak Aroma Balance System, OneTouch Spumatore, Cappuccino Connoisseur i My Coffee. Będziesz mieć możliwość parzenia najpopularniejszych przepisów za dotknięciem przycisku, jak i stworzenia 5 własnych. Ciesz się perfekcyjnie gęstym espresso, klasyczną kawą czarną, aromatycznym lungo i bogatym americano, lub wykorzystaj OneTouch Spumatore do przygotowania popularnego cappuccino, latte i latte macchiato. Wbudowana funkcja Cappuccino Connoisseur pozwala na wybór kolejności, w której kawa i mleko są dodawane do kubka, dając możliwość przygotowania idealnego cappuccino. System spieniania mleka jest niezwykle łatwy w konserwacji: by go wypłukać po prostu wsadź rurkę do mleka do tacki ociekowej. Modele te obsługiwane są przy użyciu nowoczesnych, kolorowych wyświetlaczy z matrycą TFT i pokręteł obrotowych – możesz pobrać aplikację mobilną Nivona na swoje urządzenie typu smart i kontrolować ekspres przez Bluetooth.

Seria 8 (NICR 820, NICR 825)

Charakteryzujące się eleganckim, klasycznym wyglądem urządzenia z serii 8 posiadają wiele najnowszych innowacji firmy Nivona, mogą parzyć espresso, kawę czarną, americano, cappuccino i latte macchiato za dotknięciem przycisku i pozwalają fanom kawy na stworzenie nawet 10 przepisów przy użyciu funkcji My Coffee. Technologia One Touch Spumatore Duo Plis zachwyci fanów kaw mlecznych: tworzy pyszną, jedwabistą mleczną piankę i może spienić dwie porcje za dotknięciem jednego przycisku. Szeroki, kolorowy wyświetlacz z kolorową matrycą TFT i dwukolorowy podświetlacz do kubka nadaje modelowi unikalnego wyglądu. Możesz wybrać też ekspres z funkcją podgrzewania kubka.

Seria 9 (NICR 930, NICR 960, NICR 970)

Ekspresy z tej serii dają niezwykle szeroki zakres kontroli nad poszczególnymi parametrami: możesz zmieniać temperaturę naparu, moc kawy, rozmiar napoju i konsystencję mleka. Za jednym dotknięciem przycisku zaparzysz espresso, kawę czarną, americano, cappuccino, latte macchiato i latte, a funkcja My Coffee sprawi, iż będziesz mogła stworzyć aż 9 dodatkowych, własnych przepisów. Możesz przygotować dwie porcje naparu za jednym razem. Model „NICR 930” zapewnia łatwość użytkowania dzięki szerokiemu, kolorowemu wyświetlaczowi z matrycą TFT. Za to „NICR 960” i “NICR 970” są wyposażone w 5-calowy, dotykowy wyświetlacz TFT najnowszej generacji, który pozwala na obserwację procesu parzenia. Funkcja Flying Picture daje za to możliwość przesyłania ulubionych zdjęć z urządzenia typu smart bezpośrednio na wyświetlacz ekspresu. Ostatnie dwa modele posiadają zbiornik na wodę, który można podświetlić ośmioma różnymi kolorami, więc zawsze zauważysz jak dużo wody pozostało w zbiorniku. Aplikacja mobilna Nivona może być sparowana z urządzeniem, dzięki czemu kawę zaparzysz bezpośrednio z telefonu czy tabletu.

Seria 10 (NICR 1040)

Najwydajniejsze z modeli produkcji firmy Nivona stworzone zostały do małych biur i dużych gospodarstw domowych. Maksymalna dzienna moc przerobowa to aż 65 kaw! Nivona “1040” parzy najpopularniejsze napoje kawowe, jak espresso, kawa czarna, americano, cappuccino, latte i latte macchiato za dotknięciem przycisku. Funkcja My Coffee pozwala na stworzenie nawet 18 dodatkowych, własnych przepisów. Nowa funkcja Coffee 2×4 jest stworzona specjalnie dla większych grup i pozwala na przygotowanie czterech podwójnych porcji jedna po drugiej bez żadnych przerw! Technologia One Touch Spumatore Duo Plus pozwala cieszyć się naparami mlecznymi parzonymi za dotknięciem jednego przycisku, a funkcja Easycleaning zapewnia perfekcyjną higienę systemu spieniania przez automatyczne płukanie po każdym użyciu. Obsługa też jest niezwykle prosta: szeroki, kolorowy wyświetlacz z matrycą TFT i opcja sparowania ekspresu z urządzeniem typu smart. By uchronić kawę przed utratą cennych stopni Celsjusza przy parzeniu, model posiada funkcję aktywnego podgrzewania, więc twój napar zawsze będzie idealnie ciepły.

By dowiedzieć się więcej na temat każdego z opisanych modeli, przeczytaj ich opisy dostępne w naszym sklepie internetowym. Jeśli chcesz rzucić okiem na ekspresy innych producentów, przejrzyj sekcję ekspresów automatycznych lub zapoznaj się ze wszystkimi ekspresami do kawy dostępnymi w naszym asortymencie. W razie wątpliwości, nie martw się: po prostu zwróć się do konsultanta Przyjaciół Kawy, który z radością pomoże ci znaleźć coś dla siebie!

Czytaj więcej