Zestaw kawy ziarnistej „Kivu“ + „Magnifico“ - Przyjaciele Kawy
LETNIA WYPRZEDAŻ DO -45%

Zestaw kawy ziarnistej „Kivu“ + „Magnifico“

( 0 )
Specyfikacja techniczna Informacje o produkcje
Clear
  • Dostarczamy produkty w 2-7 dni robocze

Specyfikacja techniczna

Waga

2 kg

Ilość produktów w zestawie

2

Czytaj więcej
Czytaj dalej

Informacje o produkcje

Kawa ziarnista Przyjaciele Kawy „Kivu“, 1 kg

Kawa ta dojrzewała w unikalnym miejscu – w dolinie Virunga, na północ od jeziora Kiwu. Kawowce rosną tam na wysokości 1500 – 2000 m n.p.m. Żyzna gleba, wilgoć od jeziora Kiwu i tropikalny klimat stanowią idealne warunki do uprawy unikalnej kawy. Plantacje należą do małych rodzinnych farm, które łączą się w spółdzielnię KOKONDO. Kawa rośnie tam naturalnie, w cieniu drzew i bez użycia pestycydów. Owoce są zbierane tylko ręcznie, a każda rodzina dostarcza około 5 worków (60kg) kawy. Z tego powodu, na rynku jest tak mało tej unikalnej kawy. Ziarna są obrabiane metodą mokrą w wiosce Bukavu, która jest siedzibą spółdzielni i do której dostarczane są owoce kawowców z okolicznych gospodarstw.

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE: Palona na specjalne zamówienie Przyjaciół Kawy. Stopień palenia: CITY (średni). W prawidłowo przyrządzonym napoju wyczuwalna jest słodycz suszonych owoców i marcepanu, z długo utrzymującym się posmakiem ciemnej czekolady. Można wyczuć delikatną kwaskowość owoców leśnych wraz z ich słodyczą. Idealna do espresso.

Kraj: Demokratyczna Republika Konga.

Typ: 100% Arabica Burbon / Kent.

100% oryginalna i naturalna.

Niearomatyzowana.

Kawa ziarnista Café Liegeois „Magnifico“, 1 kg

W tej mieszance harmonijnie współgrają ziarna aż z 7 różnych krajów: Etiopii, Kenii, Meksyku, Kostaryki, Kamerunu, Togo i Brazylii (100% arabica). Ciepły, słodki i “kleisty” zapach. Zarówno zapach jak i smak wypełnione są jak czekolada z malinową nalewką. Słodycz owoców miesza się z goryczką czekolady. Bardzo długi posmak czekolady pozostajcy w ustach.

Niearomatyzowana.

Czytaj więcej
Czytaj dalej

Pytania gości

( 0 )

Ocena:
Dziękujemy! Twój komentarz będzie moderowany i wkrótce ukaże się na stronie!

Nie ma jeszcze recenzji.

preloader