Zestaw kawy ziarnistej „Single Origin“, 3 kg - Przyjaciele Kawy
LETNIA WYPRZEDAŻ DO -45%

Zestaw kawy ziarnistej „Single Origin“, 3 kg

( 0 )
Specyfikacja techniczna Informacje o produkcje
Clear
  • Dostarczamy produkty w 2-7 dni robocze

Specyfikacja techniczna

Producent

Przyjaciele Kawy

Kraj pochodzenia

Litwa

Waga

3 kg

Ilość produktów w zestawie

3

Czytaj więcej
Czytaj dalej

Informacje o produkcje

Kawa ziarnista Przyjaciele Kawy „Kivu“, 1 kg

Kawa ta dojrzewała w unikalnym miejscu – w dolinie Virunga, na północ od jeziora Kiwu. Kawowce rosną tam na wysokości 1500 – 2000 m n.p.m. Żyzna gleba, wilgoć od jeziora Kiwu i tropikalny klimat stanowią idealne warunki do uprawy unikalnej kawy. Plantacje należą do małych rodzinnych farm, które łączą się w spółdzielnię KOKONDO. Kawa rośnie tam naturalnie, w cieniu drzew i bez użycia pestycydów. Owoce są zbierane tylko ręcznie, a każda rodzina dostarcza około 5 worków (60kg) kawy. Z tego powodu, na rynku jest tak mało tej unikalnej kawy. Ziarna są obrabiane metodą mokrą w wiosce Bukavu, która jest siedzibą spółdzielni i do której dostarczane są owoce kawowców z okolicznych gospodarstw.

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE: Palona na specjalne zamówienie Przyjaciół Kawy. Stopień palenia: CITY (średni). W prawidłowo przyrządzonym napoju wyczuwalna jest słodycz suszonych owoców i marcepanu, z długo utrzymującym się posmakiem ciemnej czekolady. Można wyczuć delikatną kwaskowość owoców leśnych wraz z ich słodyczą. Idealna do espresso.

Kraj: Demokratyczna Republika Konga.

Typ: 100% Arabica Burbon / Kent.

100% oryginalna i naturalna.

Niearomatyzowana.

Przyjaciele Kawy kawa ziarnista „Papua New Guinea Sigri“, 1 kg

„Papua New Guinea Sigri“ – lekka, słodka i zbalansowana 100% kawa Arabica Caturra. Od razu wyczuwa się w niej aromat suszonych owoców i piernika. Kawowy napój może być przygotowywany różnymi metodami.

Plantacja kawy SIGRI została założona w 1950 roku i już po kilku latach stała się znana wśród miłośników kawy, dzięki wyjątkowemu smakowi. Owoce kawy dojrzewają w Papui Nowej Gwinei, w dolinie Vaghi, 1.550 m n.p.m. W SIRGI stosowany jest specjalny system kontroli jakości, a owoce kawowców zbierane są tylko ręcznie – tylko te, które są najbardziej dojrzałe. Dzięki temu osiągany jest idealny balans między słodyczą i kwaskowością.

Kawa ziarnista Przyjaciele Kawy „Maragogype“, 1 kg

Wyjątkowa i subtelna kawa o dużych ziarnach. Zapach jest intensywny, ze słodyczą karmelu i miodu , świeżych ziół i przypraw. Pierwsza nutka jest z lekką goryczką, która zmienia się w pełny przypraw i ziół posmak.

Niearomatyzowana.

Czytaj więcej
Czytaj dalej

Pytania gości

( 0 )

Ocena:
Dziękujemy! Twój komentarz będzie moderowany i wkrótce ukaże się na stronie!

Nie ma jeszcze recenzji.

preloader