Kawa ziarnista C. Liégeois „Venezia Corsato” -40%! Zobacz więcej

Ekspresy do kawy

Setki różnych ekspresów i zaparzaczy do kawy, które spełnią nawet najwyższe wymagania

Ekspresy do kawy

TOP ekspresy do kawy

Premierowe ekspresy do kawy

Producenci

Jak dbać o automatyczny ekspres do kawy?

Konserwacja automatycznego ekspresu do kawy jest dość prosta, ponieważ jest…
Czytaj więcej

Konserwacja automatycznego ekspresu do kawy jest dość prosta, ponieważ jest wysoce zautomatyzowana. W większości przypadków samo urządzenie sygnalizuje potrzebę przeprowadzenia określonego programu konserwacji. Konserwację automatycznych ekspresów do kawy można podzielić na czynności codzienne i niecodzienne.
Codzienna konserwacja:
1. Napełnij zbiorniki wodą i kawą (jeśli to konieczne).
2. Jeśli urządzenie jest wyposażone w system spieniania mleka, należy go dokładnie wypłukać, demontując wszystkie jego części (nawet jeśli urządzenie jest wyposażone w automatyczny program płukania).
3. Wyrzucić fusy z pojemnika na fusy, wylej wodę z tacki ociekowej i umyj ją.
Konserwacja niecodzienna:
1. Jeśli używasz filtra wody, należy go regularnie wymieniać (mniej więcej co kilka miesięcy).
2. Program odkamieniania. Automatyczny ekspres do kawy poprosi o ten proces w odpowiednim momencie. Bardzo ważne jest, aby zrobić to na czas i za pomocą specjalnych środków do tego wskazanych (w żadnym wypadku nie należy stosować metod somowych: kwasku cytrynowego lub octu, nieprawidłowo sporządzony roztwór tylko zaszkodzi urządzeniu).
3. Program czyszczenia. Automatyczny ekspres do kawy sam o to prosi. Program wymaga wykorzystania specjalnych tabletek odtłuszczających i usuwających pozostałości kawy. Program czyszczenia należy wykonywać co kilkaset wyprodukowanych porcji.
4. Ręczne czyszczenie zaparzacza. Przynajmniej raz w miesiącu należy wyjąć zaparzacz, opłukać go pod bieżącą wodą, osuszyć i dodatkowo posmarować ruchome części specjalnym smarem. (czynnosć tą należy wykonywać we wszystkich ekspresach do kawy z wyjątkiem ekspresów marki JURA).

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej

Który ekspres zaparzy najlepszą kawę?

Ekspres nie zmieni smaku niesmacznej kawy. Dlatego smak kawy zależy…
Czytaj więcej

Ekspres nie zmieni smaku niesmacznej kawy. Dlatego smak kawy zależy w dużej mierze od tego, jakie ziarna umieścisz w młynku. Może się zdarzyć, że ekspres do kawy po prostu zepsuje aromat dobrej kawy. Jak? Jeśli ekspres nie jest odpowiednio wyregulowany (źle ustawiona grubość mielenia, wybrana niewłaściwa temperatura) lub jeśli ekspres jest zabrudzony (ekspres z resztkami starej kawy, pleśń w ekspresie), nawet najsmaczniejsza kawa może stracić smak w takiej sytuacji.
Dlaczego więc ceny ekspresów do kawy tak bardzo się różnią, skoro smak kawy może być w nich porównywalny?
Kupując ekspres do kawy, płacisz za różnorodność oferowanych napojów, możliwość regulacji i programowania różnych ustawień, łatwość obsługi, łatwość konserwacji, design, wykończenie, prestiż marki.

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Ekspresy do kawy można sklasyfikować według ich typu w następujący…
Czytaj więcej

Ekspresy do kawy można sklasyfikować według ich typu w następujący sposób:

1. Automatyczne ekspresy do kawy. Przygotowuje kawę z całych ziaren za naciśnięciem jednego przycisku. W zależności od dostępnego systemu mleka można również przyrządzać napoje kawowe z mlekiem. Można je podzielić na automaty domowe, biurowe i vendingowe.
2. Półautomatyczne ekspresy do kawy. Znane również jako ekspresy kolbowe. Za pomocą oddzielnego lub zintegrowanego młynka (jeśli jest w wyposażeniu) można zmielić na świeżo ziarna kawy do pożądanej grubości, ubić zmieloną kawę w kolbie, założyć kolbę w ekspresie, wcisnąć przycisk i zaparzyć jedną lub dwie porcje kawy. Możesz ręcznie spienić mleko za pomocą dyszy parowej. Maszyny te można podzielić na typy domowe i profesjonalne.
3. Ekspresy do kawy na kapsułki. Porcja kawy zamknięta jest w kapsułce. Cecha: Każdy system kapsułek wykorzystuje tylko kapsułki przystosowane wielkością do niego.
4. Zaparzacze. Ekspresy przelewowe lub kawiarki, które przygotowują kawę ze wstępnie zmielonych ziaren kawy.
5. Perkolatory. Urządzenia służące do przygotowania dużych ilości kawy filtrowanej, które są niezwykle popularne w branży Horeca.
6. Pozostałe narzędzia do parzenia kawy. Coraz popularniejsza staje się różnorodność alternatywnych narzędzi do parzenia i eksperymentowanie z różnymi smakami kawy. Chemex, Aeropress, V60, French Press..."

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej

Jakie są różnice pomiędzy automatycznymi ekspresami do kawy?

Przy tak dużej różnorodności automatycznych ekspresów do kawy wiele osób…
Czytaj więcej

Przy tak dużej różnorodności automatycznych ekspresów do kawy wiele osób zastanawia się nad różnicami między nimi. Tym bardziej, że ceny wahają się od 1000 do kilku tysięcy złotych. Kluczowe różnice:
1. Różnorodne menu dostępnych napojów. Niektóre maszyny przygotowują tylko espresso i czarną kawę, podczas gdy inne przygotowują nawet kilkadziesiąt różnych przepisów za naciśnięciem jednego przycisku.
2. Rodzaj systemu mlecznego. Istnieją trzy główne typy automatycznych ekspresów do kawy w zależności od rodzaju dostępnego systemu mleka: ekspresy z dyszą parową (mleko trzeba spienić ręcznie, jak barista), ekspresy z automatycznym spieniaczem, który jest oddzielony od systemu kawy (ekspres przygotowuje piankę mleczną niezależnie od kawy), ekspresy z w pełni automatycznym systemem mlecznym (wystarczy wcisnąć przycisk, a ekspres przygotuje kawę na bazie mleka). Istnieje kilka rodzajów automatycznych systemów mleka: z podłączonym przewodem mlecznym (można go włożyć bezpośrednio do opakowania z mlekiem) lub ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko.
3. Personalizacja. Wszystkie ekspresy automatyczne mają możliwość regulacji stopnia zmielenia, ilości użytej kawy, temperatury wody oraz wielkości porcji kawy. Kluczowe pytanie brzmi: jakie masz możliwości? Czy możesz regulować parametry na kilku poziomach czy kilkunastu? Wysokiej klasy ekspresy do kawy mają nawet możliwość regulacji natężenia przepływu wody przez kawę (w zależności od konsystencji i smaku przygotowywanej kawy) oraz konsystencji i temperatury pianki mlecznej.
4. Funkcje programowania. W niższych modelach ekspresów do kawy można regulować tylko niektóre parametry kawy. W wysokiej klasy ekspresach do kawy można zaprogramować i zapisać wszystkie ustawienia, nie tylko dla jednej osoby, ale dla całej rodziny, tworząc kilka profili użytkowników. W ten sposób każdy może mieć własne, oddzielne menu nazwane ich imieniem z ulubionymi napojami.
5. Rodzaj panelu obsługi. W zależności od rodzaju dostępnego sterowania maszyna jest łatwiejsza lub bardziej skomplikowana w obsłudze. Może to być mały ekran tekstowy z przyciskami sterującymi lub szeroki kolorowy ekran dotykowy z możliwością sterowania ekspresem za pomocą inteligentnej aplikacji bezpośrednio z telefonu lub innego inteligentnego urządzenia.
6. Konserwacja. W tańszych automatach do kawy proces konserwacji jest oznaczony symbolami - bez instrukcji obsługi wykonanie czynności określonego programu konserwacyjnego może być trudne. W wysokiej klasy ekspresach do kawy wszystko jest wyraźnie widoczne na szerokim, kolorowym ekranie - wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które się wyświetlają. Ponadto niektóre maszyny są bardziej zautomatyzowane i wymagają od użytkownika mniej czynności, podczas gdy inne wymagają więcej.
7. Projekt i materiały wykończeniowe. Automatyczne ekspresy do kawy mogą mieć prostą plastikową obudowę, być metaliczne, błyszczące lub matowe albo pokryte bardziej trwałymi materiałami. Mogą mieć zbiorniki na wodę lub oświetlenie do filiżanek, oferować niepowtarzalne, ciekawe kształty i projekty.

Czy to było pomocne?
Czytaj dalej